Lietuvos delegacijos „Eurovizijoje“ vadovas A.Giržadas: ko jis nesitikėjo iš Monikos Liu
Lietuvos delegacijos „Eurovizijoje“ vadovas Audriui Giržadui šių metų dainų konkursas – jau dvyliktas. Lietuvos atstovę Moniką Liu šiemet į Turiną atlydėjęs A.Giržadas pasakoja, kaip jam sekasi su ja dirbti ir ko nesitikėjo.
Portalo 15min pokalbis su Lietuvos delegacijos vadovu „Eurovizijoje“ Audriumi Giržadu įvyko prieš pat antrąjį pusfinalį. Tarp begalės darbų ir intensyvaus grafiko Italijoje, Turino mieste, laisvo laiko visiems čia dirbantiems beveik nelieka, todėl išnaudojama kiekviena sekundė.
Per dvylika metų „Eurovizijoje“ buvo visko
Pradėjęs pokalbį su 15min, Audrius paminėjo, kad šiemet yra jau dvyliktoji jo „Eurovizija“. Pagal metus būtų trylikta, tačiau 2020-aisiais konkursas neįvyko dėl pandemijos. Vis dėlto iš tų visų kartų jis negalėtų išskirti vieno konkretaus.
„Jeigu taip reikėtų surikiuoti, aš negalėčiau. Kiekvieni metai atrodo tokie, tarsi taip dar niekada nebuvo. Šie metai turi labai gerų savų pusių ir, deja, ne tokių gerų, kaip aš tikėjausi“, – su 15min kalbėjo A.Giržadas, turėdamas omenyje ir techninius nesklandumus iš konkurso Turine organizatorių pusės.
Per visus tuos metus buvo ne vienas kuriozas. Tačiau Lietuvos delegacijos vadovas juokaudamas teigė, kad nutikimo, kuris teko jo pirmtakui, kolegai Jonui Vilimui, jam dar nebuvo, ir jis nenorėtų, kad toks įvyktų.
„Marijus Mikutavičius tada kolegai parašė žinutę, kad atleiskit, supraskit, bet meilė yra stipriau už viską, aš išplaukiau jachta paskui sutiktą mylimą moterį.
Aš su siaubu kartais pagalvoju, kas atsitiktų, jeigu staiga ryte atsikėlęs gaučiau žinutę, kad artistas išskrido, išvažiavo arba galų gale dėl kokios nors objektyvios priežasties susirgo ir negali eiti į sceną. Ypač apie tai galvojau kovidiniais metais, buvo tikrai neramu“, – šypsojosi vyras.
Su Monika Liu dirbti lengva, nepakenkė net ir techninės kliūtys
Šie metai su Lietuvos atstove Monika Liu, kaip Audrius lygino su visais ankstesniais, yra vieni lengviausių. Jis itin gyrė atlikėjos punktualumą.
„Ko jau ko nesitikėjau, tai kad moteris bus tokia punktuali, visada laiku, visada pasiruošusi, visada stabili vokaliai, kai išeina į sceną. Aš suprantu, kad kiekvienam žmogui, patiriančiam tokį jaudulį ir tokią didelę atsakomybę, visada būna geresnės ar blogesnės nuotaikos dienų. Kas mane pažįsta, tai irgi žino, kas būna, kai aš supykstu. Tai yra labai žmogiška. Bet šiaip, žiūrint iš organizacinės pusės, su ja yra labai lengva“, – kalbėdamas su portalu 15min komplimentų šiųmetei atstovei „Eurovizijoje“ negailėjo pašnekovas.
Pati Monika yra sakiusi, kad Audrius jai dėl konkurso davė įvairiausių patarimų. Pasiteiravus apie tai, delegacijos vadovas atskleidė: „Vienas iš mano pastovių patarimų visiems dalyviams yra neskaityti interneto atsiliepimų, ypač iš tautiečių ir savo gildijos atstovų.“
Delegacija „Eurovizijoje“ visada turi būti pasiruošusi ir nenumatytoms kliūtims. Pavyzdžiui, šiemet, likus vos porai dienų iki repeticijų Turine, paaiškėjo, kad dėl pasikeitusių aplinkybių Monikos Liu pasirodymas nebebus toks, koks buvo planuotas – iškilo techninių problemų dėl scenos konstrukcijos, vadinamos kinetine saule. Audriaus paprašėme papasakoti, kaip viskas būtų atrodę pagal pirminį variantą.
„Pirmiausia, kinetinė saulė būtų sukusis ir būtų buvusios kitos šviesos. Jei pastebėjote, kita saulės pusė buvo LED ekranas. Tai nemažai detalių buvo tuose LED'uose, daug minčių ir vilčių sudėjome į vizualizacijas, bet, kai viską sužinojome, teko per paskutines keletą naktų pakeisti sumanymą ir visus meninius sprendimus. Tačiau, tiesą sakant, kai vėliau aš pamačiau tą besisukančią saulę, pagalvojau – gal ir į naudą“, – šypsojosi jis.
Vis dėlto apie technines kliūtis išvykimo į Italiją išvakarėse sužinojusi delegacija Monikai to iš karto neatskleidė. Atlikėja apie tai išgirdo tik jau būdama Turine. Tiesa, reagavo ramiai ir jokios dramos iš to nekėlė.
„Sužinoję dar bandėme susisiekti su organizatoriais, nes ten yra tie patys žmonės, kurie su mumis dirbo pernai. Jie yra profesionalai, buvo labai lengva su jais dirbti ir tikslu, punktualu.
Matyt, tie žmonės čia buvo pasamdyti kaip sėkmės garantas, bet vietinis koloritas nugalėjo. Taigi, aš parašiau vieną vienintelę žinutę privačiai, ar prodiuseris galėtų man pasakyti, kas vyksta. Jis atrašė, kad negali. Ir aš supratau.
Paklausiau, ar jis pats dar gyvas. Tada atrašė, kad aš jį puikiai suprantu. Šioje vietoje mūsų diskusija ir baigėsi. Suvokiau, kad turbūt jam rašo keturiasdešimt šalių. Vieni mandagiau, kiti iš karto rėkia, tad jis čia turėjo praeiti pragaro kelius“, – 15min pasakojo A.Giržadas.
Būti delegacijos vadovu – nelengva, bet įdomu
Jeigu Audriui reikėtų atsakyti, sunku ar lengva būti delegacijos vadovu, jis rėžtų „Nėra lengva, bet įdomu“.
Pernai „Eurovizijos“ metu jis minėjo savo gimtadienį, o šiemet ši šventė pasitiks jau sugrįžus namo. Kadangi praeityje yra buvę ir taip, ir taip, vadovas į šiųmetinę situaciją vyras nereaguoja nei su džiaugsmu, nei su liūdesiu.
„Žinoma, būtų smagu čia su visais pakelti taurę, bet mes turėjome kitų progų pasidžiaugti, pavyzdžiui, kai Monika pateko į finalą. Tiesa, tą vakarą visi pasidžiaugėme žaliajame kambaryje, pašūkavome, o grįžę į viešbutį tiesiog ėjome miegoti ir išsiskirstėme. Bet turėjome ir kitų progų. Dabar galvoju, kad grįžęs namo pasibūsiu ramiai, pačių artimiausių žmonių rate. Pasikalbėsime, papasakosiu jiems, kas vyko čia per tas dvi savaites, o jie papasakos, kaip gyveno“, – 15min atskleidė Audrius.
Klausimas, ar kada nors Lietuvai pavyks laimėti „Euroviziją“, kai kuriems jau yra tapęs anekdotu. Vis dėlto A.Giržadas įsitikinęs – tokia diena kažkada tikrai išauš.
„Aš net neabejoju, kad kada nors pavyks. Tikrai esu tuo įsitikinęs, tuo labiau, kad noriu tikėti, jog į konkursą vis labiau ir labiau grįžta muzika. Visokio cirko yra ir šiais metais, tai neišvengiama, nes iš visų šalių suvažiuoja žmonės su savo supratimu, kas yra šou, ir su savo matymu, bet su kiekvienais metais galima rasti puikių dainų. Labai tikiu, kad vieną dieną sėkmė atsisuks ir į
Lietuvą ir kad tada bus ramu Ukrainoje, Baltarusijoje, kad žmonės nebijos važiuoti pas mus, kad galėsime galvoti tik apie šventę ir be sąžinės graužimo leisime sau švęsti“, – vylėsi jis.
Neretai žmonės nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje pasigenda garsių vardų. Paklausus, ar yra atlikėjas, o gal net ir ne vienas, kurį Audrius pats norėtų išvysti konkurse, jis atsakė, kad tikrai taip.
„Nevardinsiu tik todėl, kad kurio nors kito, pamiršęs paminėti, neįžeisčiau. Tik labai norėčiau, kad visi, kas ryžtasi lipti į „Eurovizijos“ sceną arba nusprendžia, kad jiems ten vieta ir gali nešti kažkokią žinią, truputėlį pagalvotų plačiau, o ne tik kaip žuvis tame savo mažame prūdelyje.
Žinių čia yra prinešta visokių, atrodo, kad Lietuvoje nešame super drąsią žinią, o čia su tokiu jos pateikimu atrodytume tiktai kaip kokie nevykę provincialai. Ir kai jau neši žinią, tai, atsiprašau, bet ant batų tai jau reikia mokėti stovėti“, – pokalbį su 15min baigė Lietuvos delegacijos vadovas.