Lietuvos delegacijos vadovas „Eurovizijoje“ A.Giržadas: „Dieviškai dainuojančiam galiu atleisti daug ką“

Audrius Giržadas / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Audrius Giržadas / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Šaltinis: Ugnė Martusevičiūtė ir Lukas Balandis iš Liverpulio
A
A

Televizijos prodiuseris ir Lietuvos delegacijos vadovas „Eurovizijoje“ Audrius Giržadas papasakojo, kaip sekasi šiais metais dirbti Liverpulyje vykstančiame konkurse. Jis įvardijo pagrindinius skirtumus ir atskleidė, kokiomis stipriosiomis savybėmis pasižymi Lietuvos atstovė Monika Linkytė.

Lietuvos delegacijos vadovas „Eurovizijoje“ Audrius Giržadas su portalu Žmonės.lt sutiko pasidalinti mintimis apie šių metų konkursą. Jis pabrėžė patį svarbiausią skirtumą.

„Pradėkime nuo to, kad jau kiekviename pristatomajame sakinyje skamba tai, kad Anglija rengia „Euroviziją“ Ukrainos vardu, nes Ukrainoje vyksta karas ir, labai gaila, bet pernai laimėjusi Ukraina dėl vykstančio karo negali organizuoti konkurso savo šalyje“, – portalui Žmonės.lt sakė A.Giržadas ir pridūrė, jog visa kita yra šalies subtilybės, kaip jie padaro kitokį vaizdą scenoje, užkulisiuose, kokias naudoja dekoracijas, kiek duoda komforto atlikėjams ir panašiai.

Audrius Giržadas
Audrius Giržadas / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Anot delegacijos vadovo, palyginus su praėjusiais metais, viskas scenoje veikia, yra organizuota labai labai gerai. „Turiu tokį lakmuso popierėlį, kuris parodo, ar viskas yra tinkama. Tai – transportas. Nė karto neturėjome problemos išvažiuojant iš šou namo: pasakome, kad jau esame pasiruošę, palaukiame kelias minutes ir jau autobusas prisistato. Yra buvę šalių, kur mus išgrūsdavo į lauką, areną užrakindavo, o mes valandą laukdavome gatvėje, kol kas nors atvažiuos mūsų paimti, gidai traukydavo pečiais ir nežinodavo, ką atsakyti.“

Su Monikos Linkytės vadybininkų komanda jau Audrius yra dirbęs ne kartą, todėl, anot jo, jokių siurprizų nebuvo. Bet, kaip minėjo, kad kiekviena „Eurovizija“ turi savo niuansų, tai taip ir kiekvienas atlikėjas jų turi.

„Kiekvienas skirtingai reaguoja į stresą, savaip pakelia tą dėmesio ir atsakomybės naštą. Kad ir kiek žmogus atrodytų stiprus išvažiuodamas iš namų, kai patenka į šią situaciją, suprantama, kad pasikeičia. Tada tiesiog supranti, kad ir kaip norėtum paimti už vadžių, visgi šiam žmogui reiks eiti dainuoti į sceną ir jo vardas ten skamba, jis ten stovi, jo atsakomybė, ką ir kaip ten padarys. Jei neturi kuo padėti, gali bent jau netrukdyti.“

Audrius paminėjo gerąsias M.Linkytės savybes. „Ji turi daug užsispyrimo, nežinau, ar tai visada padeda, bet turi tvirtą stuburą ir savo tikslo siekimą.“

Kartais dirbant su atlikėjais iškyla ir sunkumų. Tačiau A.Giržadas portalui Žmonės.lt atskleidė, kokiam dainininkui galėtų atleisti viską.

„Galiu postringauti kiek noriu apie teigiamas ar neigiamas savybes, bet manau, kad kiekvienas atlikėjas turi išmokti pamokas savo kailiu.

Atlikėjui, kuris užlipa į sceną ir sudainuoja dieviškai, galiu atleisti labai daug ką. Kad ir su paties sunkiausio charakterio atlikėjais aš išgyvensiu tas dvi savaites, pasikabinsiu karūną ant vinies, o grįžęs namo pailsėsiu, jei matysiu, kad čia yra tas atlikėjas, kurį su pasididžiavimu galiu palydėti link scenos ir būti visiškai ramus, kad užlipęs jis padarys viską, ką gali geriausiai ir tikrai gerai skambės. Savo karūną ir suvalgysiu, kad tik galėčiau jam padėti“, – juokėsi A.Giržadas, kalbėdamas su portalu Žmonės.lt.

Audrius Giržadas
Audrius Giržadas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Kartu su šaliai atstovaujančia komanda važiuoja ir LRT delegacija. Konkretaus delegacijos žmonių skaičus nėra apibrėžtas, jį riboja akreditacijų kiekis.

„Delegacija yra susiformavusi metai iš metų, pagal žmonių skaičių ir pozicijas. Yra aiškios pareigos, ką jie turi daryti – turistų niekada neatsivežame. Būna žmonių, kurie daro ir kelis darbus, pavyzdžiui, aš galėčiau turėti asistentą ir padėjėją, bet jų nėra, nes kol kas susitvarko ir tie patys būtiniausi žmonės.

Šiemet iš viso mūsų yra 18, įskaitant dainininkus, scenos darbuotojus, vadybininkus, stilistes ir panašiai.“

Liverpulyje visa komanda spėjo aplankyti žymias vietas. Šiandien baigiasi lygiai dvi savaitės, praleistos jų šiame mieste. „Bet taip tik dėl to, kad buvome antro pusfinalio antroje dalyje, kitu atveju reiktų būti 16-17 dienų. Laiko pamatyti miestą ir aplankyti vietas pirmąją savaitę tikrai būna.“

Audrius Giržadas
Audrius Giržadas / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Jie buvo ekskursijoje, viena jų – išvažiavimas iš miesto į safarį.

„Čia yra vienos kilmingos šeimos išlaikomas didžiulis safari parkas su laukiniais gyvūnais, kurie iš dalies gyvena laisvėje, suprantama, kad aplinkui yra tvoros, kur jie laksto, bet jokiu būdu negyvena narvuose ir tokiose sąlygose yra gimę. Buvo toks poilsinis išvažiavimas, kaip į didelį zoologijos sodą be narvų.

Kita ekskursija buvo „The Beatles“ takais, kaip pasakė mūsų gidas, gaila, kad tam turėjome tik porą valandų ir ne visus taškus spėjome apeiti. Bet buvome prie Paulo McCartney ir Johno Lennono namo, sužinojome, kad daina, kurioje skamba eilutė „mother Mary comes to me“, yra ne apie šventą Mariją, o iš tikrųjų apie mamą, nes tiek Paulo, tiek Johno mamos mirė anksti. Viena žuvo po girto vairuotojo ratais, o kita jauna mirė nuo vėžio. Juos abu vienijo tai, kad būdami paaugliais neteko savo motinų. Tos eilutės jautriai kitaip suskamba galvoje.

Buvome The Cavern gatvėje ir joje esančiame klube, kuriame jie grojo pačioje pradžioje. Mus mielai priėmė Liverpulio Bitlų muziejus, kuriame jų vadybininko Briano Epsteino surinkti grupės narių asmeniniai daiktai, afišos, kostiumai, kaip muziejaus vadovas sakė, ant sienos pakabintas skyrybų kontraktas, parodantis, kaip grupė viską atsidalijo.

Yra netgi porcelianinis, kiniško porceliano, mėlynais raštais paišytas, vienas iš dviejų likusių, klozetas. Abu jie priklausė Lennonui. Apie Bitlus čia daug visko, stovi daug bronzinių skulptūrų“, – kalbėjo A.Giržadas.

Kaip pripažino, Liverpulis jam labai patiko, įdomųjį centrą galima apeiti pėščiomis. Tačiau visgi viena miesto savybė kliudė:

„Jis labai anksti dieną tampa visiška Basanavičiaus gatve – atsidaro barų langai ir garsiai groja muzika, dažniausiai gyva. Labai populiarūs karaoke barai.“

Taip pat delegacijos vadovas papasakojo apie vakarėlį, kuriame sudalyvavo su visa komanda pirmosiomis dienomis.

„Visi drauge nuėjome pasisėdėti ir paaiškėjo, kad ten dainuoja karaoke. Monika nusprendė irgi sudainuoti. Po to prisijungė jos pritariančiosios vokalistės, o, kadangi Nicola turi savo projektą „Tribute in Adele“, kuriame dainuoja šios atlikėjos kūrinius, tai ji kai užtraukė, žmonės ėjo iš gatvės žiūrėti, ar čia tikrai ne Adelė.

O kai uždainavo tamsiaodės pritariančiosios vokalistės, tai žmonėms iš viso stogus nurovė, su fotoaparatais ir telefonais lindo“, – portalui Žmonės.lt pasakojo A.Giržadas ir pridūrė, kad Liverpulis yra ta vieta, į kurią dar norėtų ramiai sugrįžti ir gal net pasėdėti tuose triukšminguose baruose arba restoranėliuose.