„Lietuvos garbė 2020“: pagrindiniu šventės įkvėpimu tapo Lietuvos valstybės vėliava

Gerda Žemaitė su sūnumi, Rolandas Skaisgiris, Vida ir Algirdas Ramaškai/Irmantas Gelūnas/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Gerda Žemaitė su sūnumi, Rolandas Skaisgiris, Vida ir Algirdas Ramaškai/Irmantas Gelūnas/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2020-03-11 20:15
AA

Jau penkiolika metų gyvuoja tradicija, kad Nacionaliniai apdovanojimai „Lietuvos garbė“ kviečia minėti vieną svarbiausių valstybinių švenčių – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną ir apdovanoja paprastus Lietuvos žmones už nepaprastus jų žygdarbius.

Šiais metais ši šventė dar ypatingesnė – šiemet sukanka lygiai 30 metų, kai buvo atkurta Lietuvos nepriklausomybė. Tai išskirtinė diena mūsų valstybei ir kiekvienam jos žmogui. 

„Lietuvos garbė“ apdovanojimų misija – pastebėti tuos, kurie nesivaiko šlovės, neieško garbės, bet tyliai daro didelius darbus – gelbsti gyvybes, padeda kaimynams, savanoriauja ligoninėse, ištiesia pagalbos ranką į nelaimę pakliuvusiam, rūpinasi savo bendruomene ar įkvepia geriems darbams kitus. Tokie žmonės – mūsų šalies pasididžiavimas ir jie nusipelnė visų mūsų pagarbos.

Šventės leitmotyvas – geltona, žalia, raudona

Šiemet pagrindiniu šventės įkvėpimu ir leitmotyvu tapo mūsų valstybės vėliava. Kiekviena jos spalva simbolizuoja atskirą žmonių grupę, kuri ir sudaro mūsų augančią ir stiprėjančią valstybę. Geltona spalva neša idėjišką, švietėjišką, kultūros misiją, žalia spalva atspindi šeimą, namus, žemę ir gyvybę, raudona reiškia kovą, drąsą, stiprybę ir pergalę.

Vadovaujantis šiais principais buvo atrinktos ir paskirstytos nominacijos. Šiemet apdovanojami 7 didvyriai. Apdovanojami žmonės ir jų istorijos labai skirtingos – ir jaudinančios, ir graudinančios, ir įkvepiančios, ir keliančios pasididžiavimą. Tačiau visos jos panašios tuo, kad jų herojai –  paprasti, tarp mūsų gyvenantys žmonės, tačiau nepaprasti savo darbais ir jėga. Žmonės ant kurių pečių laikosi Lietuva. 

„Lietuvos garbės" apdovanijimus gali stebėti ne tik susirinkusieji Nacionalinėje Filharmonijoje, bet ir TV žiūrovai – renginys transliuojamas tiesiogiai, tad kiekvienas gali pasijausti šios ypatingos šventės dalimi.

Nacionalinių apdovanojimų „Lietuvos garbė“ ceremoniją stebėkite per TV3 televiziją.

Nacionaliniai apdovanojimai „Lietuvos garbė“ (71 nuotr.)
+65