Lietuvos garsenybės Kovo 11-osios proga Lietuvą sveikino įvairiomis kalbomis

Dalia Belickaitė, Orijus Gasanovas, Gabrielė Martirosian/Teodoro Biliūno, Gretos Skaraitienės ir asmeninio archyvo nuotr.
Dalia Belickaitė, Orijus Gasanovas, Gabrielė Martirosian/Teodoro Biliūno, Gretos Skaraitienės ir asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2020-03-11 18:00
AA

Lietuvos žinomi žmonės Lietuvą su Nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmečiu sveikino užsienio kalbomis. Savo socialinių tinklų paskyrose jie skelbė trumpus vaizdo įrašus, kuriuose pasirinkta kalba ištaria sakinį „Visi mes kuriame Lietuvą“.

„Visi mes kuriame Lietuvą. Visi mes ŽMONĖS“ – idėja, kuria norima pasakyti, kad ne tik lietuviai kurią Lietuvą, bet ir kitataučiai, kurie pasirinko gyventi čia, kurie davė didelį indelį, kad Lietuvoje gyventi būtų gerą.

Šią idėją palaikė Erica Jennings, Orijus Gasanovas, Gabrielė Martirosian, Robertas Kalinkinas, Dovilė Filmanavičiūtė, Agnė Gilytė ir Dalia Belickaitė.

Orijus Gasanovas prabilo lenkiškai ir ištarė: „Visi mes kuriame Lietuvą!“. Orijus sveikino ne tik lietuvius, bet ir lenkus bei kitų šalių atstovus, gyvenančius Lietuvoje.

Agnė Gilytė neslėpė, kad Lietuvą pirmą kartą sveikina kita kalba ir prabilo totoriškai, tuo tarpu Dovilė Filmanavičiūtė sakinį ištarė ukrainietiškai.

Televizijos ir radijo laidų vedėja Gabrielė Martirosian prabilo jai gerai žinoma – armėnų kalba. „Šią kovo 11-tąją aš noriu pasveikinti visus lietuvius ir visus tuos, kurie pasirinko gyventi čia ir Lietuvą kurti kartu", – pridūrė G. Martirosian.

Dizaineris Robertas Kalinkinas Lietuvą sveikino rusų kalba ir įsiamžino šalia Gedimino pilies bokšto.

Visus sveikinimus, kuriuos žinomi žmonės sakė skirtingomis užsienio kalbomis, galite rasti žurnalo „Žmonės“ socialinio tinklo Instagram paskyroje.