Lietuvos jaunimo Lotynų Amerikos šokių čempionate triumfavo ukrainiečio ir lietuvaitės duetas

Smiltė Kozlovskytė ir Valerijus Šylo
Smiltė Kozlovskytė ir Valerijus Šylo
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
2022-04-24 12:02
AA

Savaitgalį Druskininkuose vykusio sportinių šokių festivalio „Druskininkų pavasaris 2022“ metu buvo surengtas Lietuvos čempionatas Jaunimo iki 21 m. amžiaus grupės šokėjams – varžytasi, kas geriausiai mūsų šalyje šioje amžiaus kategorijoje atlieka Lotynų Amerikos šokius.

Čempionato aukso medalius po labai atkaklios kovos laimėjo Vilniaus „Ratuto“ šokėjai Valerijus Šylo ir Smiltė Kozlovskytė. Sidabras šiose varžybose atiteko Vilniaus „Judesio“ sportininkams Rokui Kraucevičiui ir Ilzei Kaminskaitei, o bronza pasipuošė Laurynas Makarovas ir Kotryna Ambrazevičiūtė iš Vilniaus „Juventos“.

Visus penkis Lotynų Amerikos šokių programos šokius – sambą, čia čia čia, rumbą, pasodoblį, džaivą – tiek V.Šylo ir S.Kozlovskytė, tiek R.Kraucevičius ir I.Kaminskaitė, teisėjų vertinimu, atliko labai panašiai ir poroms buvo skiriami beveik identiški balai. Nugalėtojai paaiškėjo tik paskutinę akimirką.

Naujieji Lietuvos čempionai V.Šylo ir S.Kozlovskytė laimėjo čia čia čia ir pasodoblį, o vicečempionai R.Kraucevičius ir I.Kaminskaitė – sambą ir džaivą. Porų rumba buvo įvertinta vienodai, todėl tik bendras šiems duetams skirtų pirmųjų ir antrųjų vietų santykis nulėmė, kam atiteks auksas.

Lietuvos čempionatas jaunimo iki 21 m. amžiaus grupės šokėjams

Po varžybų pakalbintas ką tik Lietuvos čempionu tapęs ukrainietis Valerijus Šylo neslėpė savo džiaugsmo ir dėkingumo. V.Šylo yra kilęs iš pietryčių Ukrainos miesto Dnipro. Į Lietuvą šokti kartu su lietuvaite partnere jis atvyko prieš vienerius metus.

„Lietuvoje jau pripratau – čia puikios sąlygos gyventi ir treniruotis, tačiau, žinoma, visada norisi namo. Ypatingai dabar – tokiu sudėtingu metu. Su kiekviena diena psichologiškai vis sunkiau būti toli nuo namų, nuo šeimos. Jau nebeprisimenu, kas yra ramus miegas... Kiekvieną akimirką situacija mano gimtajame mieste gali tapti nekontroliuojama. Nors mūsų kariai didvyriškai ir narsiai ginasi, tačiau viskas labai sudėtinga... Man iš tiesų sunku susikaupti ir daryti ką nors kitą – nerimas tapo nuolatiniu palydovu, tad tik šokių treniruotės ir tarptautinio verslo studijos padeda šiek tiek nukreipti mintis“, – sakė Valerijus Šylo.

Lietuvos čempionatas jaunimo iki 21 m. amžiaus grupės šokėjams

Nors V.Šylo partnerė S.Kozlovskytė yra šiek tiek jaunesnė ir dar mokosi vidurinėje mokykloje, sportininkų duetas teigė, kad ant parketo puikiai sutaria ir yra labai patenkinti savo pasiektu rezultatu. Lietuvos čempionate auksą iškovoję jaunieji šokėjai dėkojo ir vienas kitam ir juos supančiai bei palaikančiai komandai, kurios dėka, abu sako, turintys motyvacijos siekti sportinių šokių aukštumų.

„Mus palaiko ir treneriai, ir klubas, ir tėvai. Štai ir mano mama labai nustebino – likus savaitei iki šio čempionato ji atvyko manęs palaikyti į Lietuvą iš Ukrainos. Kelionė autobusu vien per Ukrainą pavojingais keliais truko keturiasdešimt valandų. Deja, mama netrukus grįš į Dniprą ir bus kartu su tėčiu, kuris šiuo metu padeda mūsų šaliai ir armijai...“, – pasakojo V.Šylo.

Jis visos ukrainiečių tautos vardu dėkojo lietuvių tautai už didelę ir vertingą pagalbą, o savo klubui – už galimybę treniruotis ir dirbti Lietuvoje, mokyti šokių vaikus.

Lietuvos čempionatas jaunimo iki 21 m. amžiaus grupės šokėjams

Praūžus Lietuvos čempionatui, sekmadienį ant Druskininkų parketo žengė Lietuvos sportinių šokių federacijos lygos „Šokiai visiems“ nariai – vyko Solo Latino ir Caribbean Style šokių čempionatas tiek individualiems šokėjams, tiek komandoms.

Jaunimo iki 21 m. amžiaus standartinių šokių čempionatas taip pat įvyks dar šį pavasarį – gegužės 21 d. Alytuje, kartu su Lietuvos breiko ir Lietuvos hiphopo čempionatais.