Lietuvos, Latvijos ir Estijos atstovai „Eurovizijos“ finale žada laikytis išvien

Vaidas Baumila ir Monika Linkytė / Luko Balandžio / 15min nuotr.
Vaidas Baumila ir Monika Linkytė / Luko Balandžio / 15min nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2015-05-22 20:48
AA

Jubiliejinės, 60-osios „Eurovizijos“ finale dainuos visų trijų Baltijos šalių – Lietuvos, Latvijos ir Estijos – atstovai. Dainininkai neslepia simpatijų ir žada konkurse palaikyti vieni kitus.

Šįmet Estijai „Eurovizijoje“ taip pat atstovauja duetas - Elina Born ir Stigas Rästa. Konkurse jie atlieka lyrišką dainą „Goodbye to Yesterday“. Stilingas pasirodymas pelnė „Eurovizijos“ komisijos ir žiūrovų simpatijas, todėl „pusbroliai“ estai nesunkiai perkopė pirmojo pusfinalio barjerą. 

Estijos atstovai Elina Born ir Stigas Rästa / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Su Lietuvos atstovais Vaidu Baumila ir Monika Linkyte estų duetas jau spėjo susidraugauti – visi dainininkai gyvena tame pačiame viešbutyje, tad perdien pasisveikina, o ir pasidalija įspūdžiais, nesyk. 

Latvijos atstovė Aminata – tikra šių metų „Eurovizijos“ žvaigždė. Su „nestandartiniu „Eurovizijai“ kūriniu „Love Injected“ ji pavergė vertintojų širdis per antrąjį konkurso pusfinalį ir taip pat pateko į finalą. 

Estijos atstovai Elina Born ir Stigas Rästa / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Egzotiškos išvaizdos dainininkės pasirodymas laikomas itin išskirtiniu šių metų konkurso kontekste, Latvijos vardas „Eurovizijos“ užkulisiuose dažnai paminamas vardinant stipriausius konkurso dalyvius. 

Ir Lietuvos atstovas Vaidas Baumila tikina norįs, kad Aminata patektų į geriausiųjų penketuką – ir linki, ir serga už ją. Vaidas ir Monika su dainininke taip pat spėjo susipažinti artimiau – kartu lankėsi atrakcionų parke Vienoje. Be to, vaikystėje Monika ir Aminata yra dalyvavusios viename dainų konkurse. Tąsyk Aminata laimėjo, o M.Linkytė užėmė penktą vietą. 

„Eurovizijos“ finalo išvakarėse visi penki Baltijos šalims atstovaujantys dainininkai susitiko su būriu žiniasklaidos atstovų iš viso pasaulio. „Labai svarbu, kad Baltijos šalys pasirodys finale. Džiaugiamės, kad Baltijos šalys yra pastebėtos, matomos“, - kalbėjo Estijos atstovas Stigas. 

Paklausti, ar mėgsta vieni kitų eurovizinius kūrinius, du duetai ir Aminata sušuko vienbalsiai: „Taip!“

Bent jau lietuviai šioje vietoje tikrai nesumelavo – anksčiau nesyk yra pakartoję, kad vertina šiuos pasirodymus puikiai. O V.Baumila atkreipė žurnalistų dėmesį, kad visos trys dainos yra itin vakarietiškos, aukšto lygio.

Pernai „Eurovizijos“ finale nedainavo nė vienos Baltijos šalies atstovas, o šįmet – visų. Aršioje kovoje, kuri Vienoje skambės jau šeštadienio vakarą, lietuviai, latviai ir estai žada laikytis išvien – vieni kitus palaikys ir sirgs už saviškius.