Lietuvos rinktinė sutriuškino kanadiečius: užsitikrino vietą kitame etape

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės rungtynės su Kanada/Scanpix nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2019-09-03 15:02
AA

14 val. 30 min. Pasaulio krepšinio čempionate prasidėjusios Lietuvos ir Kanados rungtynės mūsų šaliai – itin svarbios. Triuškinančiu rezultatu įveikusi Senegalo rinktinę Lietuva šiandien kovėsi dėl užtikrintos vietos kitame turnyro etape. Lietuviai išplėšė pergalę rezultatu 92:69.

Lietuvos varžovai kanadiečiai jau žaidė su H grupės favoritais Australais ir jiems nusileido 92:108, po šio pralaimėjimo jie įveikė Senegalą, tačiau nuo pat pradžių nebuvo laikomi rimtais varžovais lietuviams.

Australai – pagrindiniai lietuvių konkurentai kovoje dėl pirmos vietos H grupėje. Tikimybė jiems nugalėti šioje grupėje, anot „Betsafe“ analitikų, siekia 56 proc., kai lietuvių – 47 proc., o kanadiečių – vos 17 proc.

Svarbias rungtynes taikliu dvitaškiu antradienį pradėjo Mantas Kalnietis. Po jo, sėkmingą lietuvių pasirodymą pirmajame kėlinyje tęsė ir Jonas Mačiulis, iš eilės pelnęs 4 taškus. Likus mažiau nei 3 minutėms iki pirmojo kėlinio pabaigos, lietuviai pirmavo 19:10. Į aikštelę kėlinio pabaigoje išėjęs Mindaugas Kuzminskas lietuviams uždirbo antrąją pražangą rungtynėse.

Rezultatu 24:14 mūsiškiai pirmą kėlinį laimėjo.

Mantas Kalnietis ir Edgaras Ulanovas rungtynių pradžioje žaidė vienodai rezultatyviai. Po 2,5 min. antrajame kėlinyje lietuviai pirmavo 30:18. Antrame kėlinyje prieš kanadiečius lietuviai prasižengė 5 kartus.

Likus vos 3 min. iki jo pabaigos kanadiečiai sušvelnino skirtumą iki 16 taškų (39:27).

Netrukus rezultatyviausią šių rungtynių Lietuvos rinktinės žaidėją E. Ulanovą aikštelėje pakeitė D. Butkevičius, o Jonas Mačiulis pelnė savo komandai tritaškį.

Likus 13 sek. iki kėlinio pabaigos, lietuviai prasižengė ir varžovams dovanojo 2 baudos metimus. Rezultatas įpusėjus mačui prieš ilgąją pertrauką – 46:36.

Pirmojoje rungtynių dalyje lietuvių gynyba visiškai užblokavo kanadiečius.

Po ilgosios pertraukos Jonas Mačiulis iškart užsidirbo 4-ąją asmeninę pražangą, Dainiaus Adomaičio auklėtiniai ėmė žaisti vis agresyviau.

Dvi iš eilės atakas J. Valančiūnas baigė taškais iš po krepšio. Per keturias pirmas minutes varžovai pelnė vos 4 taškus, tačiau įpusėjus trečiajam kėliniui lietuvių pranašumas sumažėjo 57:44.

Daugiausia, 13 taškų, iki trečiojo kėlinio pelnė E. Ulanovas, rezultatyviai žaidė ir Mantas Kalnietis bei Jonas Valnčiūnas, jie pelnė po 9 taškus.

Likus žaisti vos 1 min. 50 sek., Lukas Lekavičius nepataikė dviejų metimų nuo baudų linijos, tačiau Mindaugas Kuzminskas atsigriebdamas iš karto pelnė savo komandai du taškus.

Trečias kėlinys baigėsi rezultatu 70:54.

Ketvirtame Lukas Lekavičius žaidė gan agresyviai ir vos per pirmasias minutes savo komadai pelnė sudėtingą dvitaškį.

Po trijų kėlinių Mantas Kalnietis galėjo didžiuotis atlikęs daugiausiai rezultatyvių perdavimų – per šias varžybas jo sąskaitoje jų jau buvo 3.

Įpusėjus paskutiniam rungtynių kėliniui, M. Grigonis pelnė antrąjį iš keturių mestų tritaškių. Netrukus po sėkmingos lietuvių atakos, Jonas Valančiūnas pelnė dar keturis taškus iš eilės.

83:67 – toks rezultatas džiugino likus vos 4 minutėms iki rungtynių pabaigos.

Kad ir kaip būtų besistengę kanadiečiai, lietuviai iki paskutinės sekundės nenusileido. 3 min. iki rungtynių pabaigos M. Kalnietis iš vidutinio nuotolio pataikė ir skirtumas padidėjo 20 taškų (87:67).

92:69 – tokiu rezultatu šiandien nugalėjo Lietuvos rinktinė. Tai reiškia, kad ketvirtadienį jie kausis su Australija dėl pirmosios vietos H grupėje.

Po 13 taškų šiandien pelnė E. Ulanovas ir J. Valnačiūnas, 11 – M. Kalnietis, 9 – Mindaugas Kuzminskas.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės rungtynės su Kanada (10 nuotr.)