Lietuvos šeimos – už Ukrainos vaikus: žinomos mamos į simbolinę akciją būrėsi su atžalomis

Akcija už Ukrainos vaikus / Kristinos Jasudaitės nuotr.
Akcija už Ukrainos vaikus / Kristinos Jasudaitės nuotr.
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
2022-03-31 13:17
AA

Jau daugiau kaip mėnesį Rusijos karinės pajėgos naikina tūkstantmetę vertybę – Ukrainos tautą. Per šį brutalaus karo laikotarpį žuvo mažiausiai penki tūkstančiai civilių, tarp kurių – apie pusantro šimto vaikų. Tarptautinės organizacijos sako, kad tikrieji skaičiai gali būti didesni.

Lietuvos aktyvių moterų komitetas kvietė šeimas į dar vieną simbolinę akciją Vilniuje, skirtą palaikyti Ukrainą. Renginio metu buvo filmuojami Lietuvos šeimų vaikai, siekiant skleisti žinią pasaulio moterims bei kviesti padėti Ukrainos moterims. Drauge tai – dar vienas  šauksmas stabdyti šį brutalų karą.  

„Su bendramintėmis nuo pat karo pradžios iniciatyvose kalbėjome apie moteris ir mamas. Tikime, kad būtent moterys gali itin prisidėti prie karo baigties – per pasaulines krizes būtent jos dažnai tampa visuomenės širdies balsu. Kas geriau už mus žino, kokia gyvybė yra stebuklinga ir kokia ji brangi?“ – kalbėjo renginių organizatorė Agnė Grigaliūnienė. 

Anot jos, filmuojant vaikus, siekta parodyti, kaip atrodo šimtai vaikų vienoje aikštėje, ir koks didžiulis tai yra skaičius. 

„Visa medžiaga dalinsimės su Lietuvos ir užsienio žiniasklaida, kviečiant pasirašyti peticiją prieš karą Ukrainoje. Nes kiekviena pasaulio valstybė, kiekvienas miestas, kiekvienas renginys ir scena, kiekvienas žmogus privalo sakyti šiam karui ne”, – kalbėjo ji.

Akcija už Ukrainos vaikus / Kristinos Jasudaitės nuotr.

Žurnalistė Daiva Žeimytė-Bilienė pasakojo iki šiol nepamirštanti nuotraukų, kuriose tėvai ant rankų į ligoninę neša kruviną vaiką, o vėliau abu sukniubę verkia prie jo mirusio kūnelio. 

„Ukrainoje šiandien žūsta mūsų ateitis. Prašau, sustokite!“. 

Tuo metu reklamos specialistė Dovilė Filmanavičiūtė teigė šiuo metu išgyvenanti „nusvirusių rankų laikotarpį“.

„Tačiau kai suprantu, kad kiekvienas žodis, kiekvienas gestas yra svarbus, kad tai už mūsų visų vaikus, už mano vaiką, nekyla klausimų – reikia stotis, laikytis drąsiai, kovingai ir kviesti visus, besijaučiančius bejėgiškai, nepamiršti, neatleisti, stovėti ištiesta nugara ir garsiai šaukti: Leiskite mūsų visų vaikams gyventi, išgyventi ir statyti šviesesnį pasaulį, nei pavyko mums“, – ragino ji. 

Bejėgystės jausmu dalijosi ir „WoW University“ įkūrėja Inga Jablonskė. 

„Man padeda tik klausimas, kurį sau užduodu kasdien: ką galiu padaryti jau šiandien, kad pasaulyje būtų mažiau skausmo? Suprantu, kad šiandien neisiu į karo lauką, bet galiu prisidėti taikiais veiksmais. Tikiu, kad, susibūrę kartu, mes galime tapti didžiule jėga. 

Akcija už Ukrainos vaikus / Kristinos Jasudaitės nuotr.

Kasdien girdžiu ir kitas moteris, kurios sako: ką bedaryčiau, ar tai sukurs pokytį? Taip! Jei kiekviena drąsiai kalbėsime ir veiksime“.

Žurnalistė Živilė Kropaitė-Basiulė sakė negalinti nustoti stebėtis ir šlykštėtis, kaip pasaulyje dar išlieka tono, kuris Rusijos režimo lyderius laiko vertais pokalbio, supratimo, logikos. 

„Putinas ir visi jo pakalikai yra žmogžudžiai, neleidžiantys iš sugriautų miestų išsigelbėti vaikams. Vaikiukams. Mažiems nekaltiems stebuklams – Ukrainos ateičiai. Rusija yra tokia siaubinga didžiulė nelaimė visam pasauliui, kad turim išnaudoti bet kokią – net pačią menkiausią – galimybę neįsigilinusiems ir neįsigilinusioms tai pasakyti“.

Į filmavimą Vilniaus Lukiškių aikštėje susirinko šimtai šeimų.

Fotogalerija:

Vilniuje – simbolinė akcija už Ukrainos vaikus (104 nuotr.)
+98