Lietuvos šokėjai skynė medalius Rumunijoje: sužibėjo ir pasaulio, ir Europos čempionatuose

Lietuvos jaunimo šokėjai Europos standartinių šokių čempionate iškovojo bronzą / Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
AA

Rumunijoje savaitgalį įvyko Pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF) jaunimo amžiaus grupės standartinių šokių Europos čempionatas bei suaugusiųjų amžiaus grupės standartinių šokių parodomosios programos pasaulio čempionatas. Abiejuose turnyruose bronzos medaliai atiteko Lietuvos šokėjams.

Jaunimo amžiaus grupės (16 – 18 m. sportininkai) standartinių šokių Europos čempionate 3-ąją vietą tarp 47 porų užėmė šių metų Lietuvos jaunimo čempionai Edvardas Mašaro ir Gabija Lapševičiūtė iš Vilniaus sportinių šokių klubo „Spindulys“.

Nuo pirmųjų čempionato turų lyderiavę E.Mašaro ir G.Lapševičiūtė, į finalą – tarp šešių geriausiųjų – pateko trečiuoju numeriu. Finale visi penki šokiai – lėtas valsas, tango, Vienos valsas, fokstrotas ir kvikstepas – taip pat buvo įvertinti trečiosiomis vietomis.

Edvardas Mašaro ir Gabija Lapševičiūtė / LSŠF nuotr.

Rumunijoje lietuviai nusileido tik parketo šeimininkams. Auksą ir sidabrą čia iškovojo rumunai: Serban Clit ir Aurora Gioncada bei Luca Butnaru ir Julia Bidica.

Dar vienas bronzos medalis Rumunijoje iškovotas suaugusiųjų grupės standartinių šokių parodomosios programos pasaulio čempionate. Juo pasidabino Simonas Seikauskas ir Liucija Norušaitė iš Panevėžio „Rumbos“ ir Kauno „Sūkurio“ sportinių šokių klubų.

Parodomosios programos čempionatai skiriasi nuo įprastų varžybų, nes čia atliekamas vienas šokio numeris, kuris pagal poros pasirinktą muziką parengiamas iš anksto. Šiame numeryje turi būti įtraukti visų penkių standartinių šokių elementai, kurie sujungiami į vientisą pasirodymą.

Simonas Seikauskas ir Liucija Norušaitė / LSŠF nuotr.

S.Seikauskas ir L.Norušaitė parengė numerį pagal grupės „Scorpions“ muziką. Finale už savo pasirodymą jie surinko 36,942 balo iš 40 galimų – šis skaičius porai garantavo medalį. Beje, po pusfinalio Lietuvos šokėjai buvo ketvirti – prieš juos pirmavo duetas iš Italijos Matteo del Gaone ir Jekaterina Utkina, tačiau finale mūsiškiai italus aplenkė.

Planetos pirmenybių nugalėtojais parodomojoje programoje tapo slovakai Matej Stec ir Elena Popova, antrąją vietą laimėjo Earle Williamson ir Veronika Myshko iš Ukrainos.

Fotogalerija:

Lietuvos šokėjai Rumunijoje laimėjo du bronzos medalius (7 nuotr.)
+1
Skaitykite daugiau