Lietuvos šokėjai Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva iškovojo pasaulio čempionato bronzą

Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva / LSŠF ir Rob Ronda nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Lietuvos šokėjai Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva-Lacitienė po dvejų metų laukimo startavo Pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF) profesionalų standartinių šokių pasaulio čempionate. Jungtiniuose Arabų Emyratuose – Dubajuje – šeštadienį įvykęs čempionatas buvo kupinas intrigos ir aistrų.

V.Lacitis ir V.Golodneva į Dubajų vyko neabejotinai pasiruošę laimėti medalį. Šį tikslą jie įgyvendino – nuo pat pirmųjų turų (jų čempionate iš viso sušokta keturi) Lietuvos sportininkai aiškiai įrodė, kad jie kartu su poromis iš Rusijos ir Moldovos, be vargo įveiks visus kitus į planetos pirmenybes susirinkusius duetus. Rusijos, Moldovos ir Lietuvos poros stipriai atitrūko nuo varžovų.

Taip pat jau pirmuosiuose čempionato turuose tapo aišku, kad Rusijos šokėjai Dmitrijus Žarkovas ir Olga Kulikova lenks ir mūsų, ir Moldovos šokėjus – jų pranašumas svyravo tarp 9 – 10 balų (iš 200 galimų). Galutinėje čempionato įskaitoje D.Žarkovas ir O.Kulikova tapo pasaulio profesionalų standartinių šokių čempionais su 195,100 balo.

Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva / LSŠF ir Rob Ronda nuotr.

Tuo tarpu dėl sidabro medalių užvirė netikėta ir dramatiška kova. Daugelis specialistų net neabejojo, kad V. Lacitis ir V. Golodneva taps planetos vicečempionais. Tą rodė ir ankstesnės porų tarpusavio kovos, ir puiki Lietuvos šokėjų forma. Visgi, aistringai Dubajuje mūsų sportininkus palaikę sirgaliai nustebo, kuomet finalo metu į antrąją vietą išsiveržė Moldovos šokėjai Nikolajus Darinas ir Natalija Seredina. 

N.Darinas ir N.Seredina ketvirtfinalyje V.Lacičiui ir V.Golodnevai nusileido, pusfinalyje su mūsų sportininkais jie surinko vienodą balų skaičių – 185,100, o finale vos 0,300 balo aplenkė mūsiškius: galutinėje įskaitoje N.Darinui ir N.Seredinai atiteko sidabras (186,000 balo), o V. Lacičiui ir V. Golodnevai – bronza (185,700 balo).

Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva / LSŠF ir Rob Ronda nuotr.

Šis pasaulio čempionato medalis V. ir V. Lacičiams yra pirmasis planetos pirmenybių apdovanojimas, kurį jie iškovojo kartu. Pora jau yra laimėjusi bronzą Europos mėgėjų čempionate, pasaulio mėgėjų čempionatuose du kartus buvo ketvirti, yra laimėję Europos taurę ir tapę pasaulio taurės vicečempionais.

2000 m. V.Lacitis (su partnere A. Griciūte) yra tapęs jaunių amžiaus grupės standartinių šokių pasaulio čempionu.

Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva / LSŠF ir Rob Ronda nuotr.

Iš mėgėjų į profesionalų gretas V. ir V. Lacičiai nutarė pasukti 2019 m. Tačiau dėl pandemijos pirmasis jų startas tarp profesionalų įvyko tik 2021 m. spalio mėnesį – tą kartą jie tapo tarptautinio turnyro Nyderlanduose nugalėtojais.

Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva / LSŠF ir Rob Ronda nuotr.
Skaitykite daugiau