„Lietuvos talentus“ laimėjęs Marius Petrauskas: „Laimės už pinigus nenupirksi“
Iš Telšių rajono Degaičių kaimo į Vilnių atvykęs dainininkas Marius Petrauskas sekmadienio vakarą vos tramdė džiaugsmo ašaras – netikėtai laimėjęs projektą „Lietuvos talentai 2011“ vaikinas iškart po šou prisipažino esąs pasimetęs.
Ne tik Lietuvos talento vardą, bet ir 10 tūkst. eurų laimėjęs Marius teigė nežinantis, kur išleis pinigus. „Neįsivaizduoju. Apie tai nebuvau pagalvojęs, nemaniau, kad laimėsiu. Tuo dar netikiu. Nežinau, kam skirsiu pinigus. Automobilio nevairuoju, galbūt investuosiu, kad kas padėtų ir išleisčiau rimtų kūrinių albumą, gal aparatūrą sau nusipirksiu“, – svarstė 26-erių vaikinas.
Jis teigė pirmąją laimę pajutęs tada, kai sužinojo patekęs tarp trijų projekto geriausių. „Kai paskelbė tris geriausius pasakė „Marius“. Pagalvojau, kas tas Marius, po to supratau, kad aš. O kai pasakė, jog laimėjau, atrodė, kad ten ne aš“, – jausmingai kalbėjo laimėtojas. Anksčiau jis yra sudalyvavęs televizijos projekte „Dangus 2“. „Ten populiariąją muziką dainavau, buvau pristatytas kaip tikras žemaitis, bet vistiek mano širdis linksta į klasikos pusę“, – kalbėjo jis, traukdamas iš kišenės žurnalistams parodyti laimę atnešusį „Dievuliuką“ – kortelę su Jėzaus atvaizdu.
M.Petrauskas sakė, kad labiausiai jį „Lietuvos talentų“ superfinalo metu palaikė mama. „Mama atvažiavo kartu ir draugas iš Šilalės. Aišku, jutau palaikymą iš tėčio ir iš draugės“, – sakė jis.
Televizijos projektą laimėjęs vaikinas turi savo kapelą, moterų, mažų vaikų ansamblį ir merginų chorą. Turiu keturis kolektyvus, dirbu pusę etato, gaunu 400 Lt. Ariu juodai, o kaip toliau bus… Nežinau, bet aš žadu kilti aukščiau. Kaime aš nepragyvenu už tokią sumą“, – atvirai kalbėjo Marius.
Su muzika – nuo vaikystės
Atlikėjas pasakojo į vietos kultūros namus pradėjęs su tėvais eiti nuo 5-erių. „Tada pradėjau groti fortepijonu, tėtis skatino dainuoti per mano ašaras. Tada būdavo, kad stoviu scenoje, dainuoju, bet net nejudu. O mama, kadangi režisierė, kurdavo pasirodymų režisūrą ir ragindavo išsilieti, atiduoti visą save, pamažu mane pralaužė“, – prisiminė Marius. Vėliau muzikos mokykloje jis mokėsi klarneto specialybės, ją baigęs įstojo į Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatoriją. Čia po pusmečio klarneto mokslų vienas dėstytojas aptiko Mariaus talentą dainuoti ir paskatino mokytis būtent to.
Gyvenimas nepagailėjo išbandymų
Jausmingą kūrinį atlikęs M.Petrauskas sakė jį skyręs artimiems žmonėms. „Mano draugė patyrė persileidimą, skyriau dainą tam vaikeliui ir savo 14-metei sesei. Suėjo 8 mėnesiai kaip ji mirė“, – apie skaudžias netektis kalbėjo Marius. Vaikinas teigė nevertinantis laimėjimo kaip atlyginimo už iškęstą skausmą. „Laimės nenupirksi už pinigus. Yra buvę, kad koncertuodamas šventėse uždirbdavau ne vieną tūkstantį, bet nuo to nebuvau laimingas, jau geriau tuos pinigus atiduodavau mamai“, – nuoširdžiai pasakojo atlikėjas, prisipažindamas, kad dėl geros širdies yra nukentėjęs nuo piktavalių žmonių.
Marius teigė pats nežinantis, iš kur atranda stiprybės vis žengti pirmyn. „Mano mirusi sesė sirgo cerebriniu paralyžiumi, sunkiai kalbėjo, matydavo tik nespalvotą pasaulį. Tačiau kai grįždavau pavargęs ar su kuo susipykdavau, prie sesės prisiglausdavau, padainuodavau jai ir ji juokdavosi, o mano įtampa dingdavo. Gal ji man padėjo“, – svarstė jis.
M.Petrauską atlydėjusi mama Dalia 15min.lt sakė besidžiaugianti už sūnų. „Va ir tėtis skambino, jis chorvedys. Visa šeima mes tokia esame... Keistuoliai. Manau, kad viską lemia žmogaus nuoširdumas. Galima pasiduoti kičui, vaikytis vakarietiškos kultūros, bet tai nėra artima mums, lietuviams. Juk esame unikalūs žmonės. Atšvęsime pergalę šeimos būryje, Marius šiandien išvargęs, pasimetęs, o aš tuo labiau. Po tiek sunkumų šis laimėjimas yra mums šviesulys, neturėjome labai skaudžių netekčių ir esame gana vieniši, giminaičių turime nedaug“, – jausmingai kalbėjo moteris.