Liežuvis parodo, kokiomis ligomis sergate

Liežuvis / Fotolia nuotr.
Liežuvis / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-03-06 19:30
AA

Nuo seniausių laikų buvo žinoma, kad liežuvis – labai svarbus organas, turintys ryšį su visomis kūno dalimis. Natūraliosios medicinos specialistai visada paciento prašo parodyti liežuvį, nes pagal jo išvaizdą galima daug pasakyti apie žmogaus sveikatą.

Žinome, kad skirtinga liežuvio dalimi jaučiame skirtingą skonį. Štai priekine jaučiame saldumą, liežuvio šonais rūgštumą, priekinių liežuvio trečdalių pakraščiais stipriausiai pajuntame sūrumą, o liežuvio galu – kartumą. Už tai atsakingi skonio receptoriai. Kai nusiplikome burną, sergame sloga ar kitomis ausų, gerklės ir nosies ligomis, skonio kurį laiką galime ir visai nejausti.

Liežuvis atlieka ne vieną svarbią funkciją, apie kurias dažnai net nesusimąstome, o dėmesį atkreipiame tik tada, kai pojūčiai sutrinka.

Būtent skonio receptoriai atsakingi už mūsų patiriamą malonumą valgant, o ką jau kalbėti apie tai, kad skirtingo skonio jautimas gali apsaugoti nuo daugelio nemalonumų, pavyzdžiui, pranešti apie sugedusį, jau netinkamą valgyti maistą. Taip pat padėti išvengti pernelyg didelio kiekio druskos ar cukraus. Taigi liežuvis atlieka ne vieną svarbią funkciją, apie kurias dažnai net nesusimąstome, o dėmesį atkreipiame tik tada, kai pojūčiai sutrinka.

Svarbi spalva

Ajurvedos gydytojams liežuvis – tarsi veidrodis, kuris parodo daugelį negalavimų. Vien liežuvio spalva gali daug pasakyti apie sveikatą.

  • Svarbu žinoti, kad sveiko žmogaus liežuvis yra neryškios rožinės spalvos.
  • Kai organizmui stinga vitaminų, liežuvis tarsi praranda spalvą, gali būti pilkšvas.
  • Jei liežuvį dengia baltos ar gelsvos apnašos, galima įtarti, kad organizmas pažeistas grybelių arba sutrikusi skrandžio ar žarnyno veikla.
  • Raudonas liežuvis perspėja apie infekcijas ir uždegiminius procesus, o jei raudona spalva yra labai ryški ir turi vos vos violetinį atspalvį, vertėtų pasitikrinti, ar gerai funkcionuoja kraujotakos sistema.
  • Bordo atspalvis signalizuoja apie aštrų infekcinės ligos procesą.
  • Melsva liežuvio spalva išduoda plaučių negalavimus arba inkstų bėdas.
  • Gelsvas liežuvis neretai būna rūkalių ir tų, kurie nesirūpina savo mityba, taigi kai netvarkingas yra virškinimas.

Kiti požymiai

Ne tik liežuvio spalva išduoda kūno negalavimus. Tai parodo ir jo sausumas, paviršiaus vaizdas. Kai liežuvis labai džiūsta, jaučiamas sausumas, organizmui gali stigti skysčių, taip pat verta pasitikrinti dėl skrandžio ir žarnyno ligų.

TAIP PAT SKAITYKITE: Erkės bunda. Kaip saugosimės?

Apnašų ant liežuvio paviršiaus sluoksnis rodo skirtingas negalavimo fazes. Jei apnašų sluoksnis nedidelis, tikėtina, kad liga vos prasidėjusi, o storas signalizuoja, jog maistas prastai virškinamas, kas gali būti tiek dėl skrandžio ar žarnyno sutrikimų, tiek dėl netinkamo mitybos režimo ar maisto pasirinkimo. Taip pat vertėtų atkreipti dėmesį, kurioje liežuvio dalyje apnašų daugiausia. Jei prie šaknies, problemų reikia ieškoti storajame žarnyne, jei per vidurį – plonajame žarnyne, dvylikapirštėje žarnoje ir skrandyje.

Liežuvis parodo ir tokius rimtus negalavimus, kaip insultą, širdies ligas. Štai insulto atveju liežuvis pasidaro kreivas, netaisyklingos formos, gali kristi į vieną pusę.

Jei jaučiate, kad liežuvis padidėjo, vertėtų apsilankyti pas endokrinologą arba ieškoti psichinių problemų. Taip pat nereikėtų ranka numoti ir į tai, kad be jokios priežasties (ausų, nosies ar gerklės ir dantų ligų) pasikeitė skonio pojūčiai. Tam tikrai yra priežastis ir būtina ją išsiaiškinti.