Linas Slušnys: „Gera mokykla duoda ne gerą buvimą, o aiškią struktūrą ir taisykles“

Linas Slušnys / Asmeninio archyvo nuotr.
Linas Slušnys / Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
A
A

Artėjanti rugsėjo 1-oji vieniems atneša džiaugsmą ir viltį, kitiems – juodas nerimo dienas. Kokia yra šių dienų mokykla ir kaip joje jaučiasi mokiniai ir mokytojai? Visiems rūpima tema  – pirmoje šio sezono LRT laidoje „Visi kalba“ (penktadienį 18.30 val.), kurią veda Lavija Šurnaitė ir Algis Ramanauskas.

„Susidėliokite savo principus ir negalvokite, kad jei vaikas mokosi dešimtukui lietuvių kalbą, tai mokysis dešimtukui ir matematiką. Reikia turėti bendrą vaizdą ir subalansuotus lūkesčius“, – tėvams patars laidos svečias, vaikų ir paauglių psichiatras Linas Slušnys. Ar patyčios tebėra didžiausia mūsų švietimo sistemos problema? Pasak L. Slušnio, palyginti su situacija prieš kokius 12 metų, mokykla transformuojasi: „Kartais gal su pykčiu, bet keičiasi. Žinau, kad yra mokyklų, į kurias nuvesčiau savo vaiką ir žinočiau, kad jis jausis gerai, kad ten nebus patyčių.“

Kalbant apie privačių ir valstybinių mokyklų skirtumus, žinomas psichiatras vienareikšmiškos nuomonės neturi: „Atmosfera skiriasi, bet kuri pranašesnė, nežinau. Privačios mokyklos kartais tiesiog pataikauja vaikams ir tėvams. Tai nėra geros mokyklos. Pačios geriausios privačios mokyklos duoda ne gerą buvimą, o aiškią struktūrą ir taisykles. Ten asmuo skatinamas mokytis. Bet Lietuvoje tokių mokyklų yra ir neprivačių.“

Kiti šio vakaro „Visi kalba“ pašnekovai – laidų vedėja ir verslininkė Beata Nicholson, pasidalinsianti patirtimi apie maitinimo verslą, ir žurnalistas Giedrius Drukteinis, išdrįsęs išsakyti nuomonę visiems rūpima tema – pakomentuoti Lietuvos pirmosios ponios įvaizdį. Paklaustas, ką mano apie Dianą Nausėdienę, žurnalistas sako: „Tiek, kiek pažįstu, o pažįstu tik iš ekranų, aš jai neturiu ko prikišti. Ji man labiau patinka, nei kad nepatinka.”

O kaip atrodė pirmosios ponios apranga inauguracijos metu? Lavijai ponios Dianos aksesuaras priminė „kiaušinio trynį baltoje lėštėje”, tuo tarpu G. Drukteinis laidos vedėjai paprieštaraus: „Galbūt Lavijos išsilavinimas nepakankamas įžvelgti prasmes.”

„Mano aplinkoje  žmonės yra sakę: „Balsuočiau už bet ką, kas turi šeimą.” Visa politika yra tik emocija. Visai nesvarbu, kas ką daro, svarbu, kaip tai atrodo žmonėms. Man asmeniškai tai labai nepatinka”, – dalijasi G. Drukteinis.

Trečioji laidos viešnia Beata Nicholson atskleis, jog žymus veidas verslui tėra masalas, bet ne sėkmės garantas: „Kai žinomas žmogus pradeda naują verslą, jis turi daugiau viešumo, o restorane svarbu, kad žmonės įeitų pro duris. Bet ar žmogus pasiliks restorane, ar užeis antrą kartą, nepriklauso nuo žymaus vardo. Aš tikiu kad svarbu, kas verda sriubą, ir ar ją verda su šypsena.“

„Visi kalba“ – šį vakarą 18.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ ir LRT.lt.

Temos: