Madonna atrado pusiausvyrą ramybės oazėje – Lisabonoje
Jau metai MADONNA (60) su vaikais gyvena Ramalhete rūmuose. Buvęs viešbutis ir butikas tapo didelės šeimos namais. Išskirtiniame interviu italų „Vogue“ atlikėja daugiausia ir kalba apie gyvenimą Lisabonoje.
Tai buvo svarbiausia sąlyga, kurią dainininkė iškėlė žurnalistui ir blogeriui Xerxesui Cookui (na, ir jos mėgstamų fotografų Merto Alaso ir Marcuso Piggoto fotosesija). Bet turint omenyje, kad tai pirmas Madonnos interviu per pastaruosius 18 mėnesių, nėra ko piktintis dėl temos apribojimų.
Per tą laiką iš Niujorko į Lisaboną ji perkėlė visą ūkį: apsaugininkus, asmeninį trenerį, aukles ir šešis virtuvės šefus. Buvęs viešbutis ir portugalų aristokratų Tabordų šeimos rezidencija gana greitai buvo paversta 12 miegamųjų namais, prabangiais ir kartu patogiais gyventi keturiems vaikams, pagalbiniam personalui bei didelės šeimos motinai. Madonnos pirmagimė Lourdes (21) liko Los Andžele, o sūnus Rocco (18) gyvena Londone su tėvu.
Sprendimas keisti gyvenamąją vietą padiktuotas vaikų interesų. Pirmiausia – netrukus tryliktąjį gimtadienį švęsiančio Davido Bandos, kuris svajoja apie profesionalaus futbolininko karjerą. Dainininkė sakė ieškojusi geriausios mokyklos ir geriausių trenerių, bet teko nusivilti, – Amerika šiuo klausimu labai atsilikusi. Be to, Jungtinės Valstijos, atlikėjos žodžiais, šiandien išgyvena ne pačius geriausius laikus, taigi tiesiog atėjo laikas ieškotis naujų namų.
Madonnai jau teko gyventi Europoje – ištekėjusi už režisierius Guy Ritchie (49), dešimt metų ji praleido Londone. Šįkart rinkosi racionaliai: po kelis mėnesius pagyveno Turine, Barselonoje, Lisabonoje – miestuose, garsėjančiuose futbolo mokyklomis, – ir svarstė, kurio aplinka labiausiai pritaikyta vaikams (be Davido, į Europą persikėlė Mercy James (12) ir dvynės Stella bei Esther (5).
Nugalėjo „Sporting“ ir Portugalijos sostinė – Madonnos akimis, tinkamiausia visoms atžaloms. Niujorkietę sužavėjo viskas: stebuklingi Sintros miškai, kaip pati sako – kupini mistinės energijos, imperinė Portugalijos praeitis, palikusi pėdsaką pasaulio istorijoje, išskirtinė architektūra ir, žinoma, muzika, paveikta Angolos, Žaliojo Kyšulio bei Ispanijos melodijų. Be to, čia yra erdvės jodinėti – tai pamėgo dar gyvendama Anglijoje. Kartais, kai Davidui nereikia žaisti, sekmadieniais jie drauge ieško naujų vietų, kur būtų galima sėsti ant žirgo.
Sakoma, ambicingų svajonių turi ir kiti vaikai, o Madonna pasiruošusi padaryti viską, kad jas įgyvendintų. Pavyzdžiui, pasitelkti ryšius ir padėti sūnui Rocco, kuris žavisi gatvės dailininku Banksu, surengti parodą Londone. Skatinti Mercy kurti repą ir atlikti jau parašytus kūrinius (paauglė dievina Kanye Westą ir nori būti Kanye).
Madonna pabrėžia, kaip ją įkvepia Portugalija, kokia kūrybinga čia jaučiasi. Bet ne viskas sklandu – popmuzikos diva susikirto su Lisabonos municipalitetu, mat meras jai leido naudotis šalia namų esančia teritorija ir laikyti 15 automobilių viso labo už 711 eurų mokestį per mėnesį. Tokia privilegija nepatiko nei žvaigždės kaimynams, mokantiems už vieną automobilį 65 eurus, nei mero Fernando Medinos politiniams priešininkams.
Lisabona – senas miestas, jame niekas niekur neskuba. Madonna juokauja, kad čia yra fantastiškų galimybių, bet kai namuose neturi pagalbininkų ir trūksta vamzdis, o tu nekalbi portugališkai, neišvengiamai dingteli mintis: po galais, ką čia sugalvojau?
Tačiau smulkūs nesklandumai yra niekis, palyginti su ramybe, kuria dainininkė mėgaujasi Lisabonoje (pati sako, kad gyventi Niujorke – tarsi rūkyti kreką, nors kadaise tai buvo būtent tas miestas, kuriame tapo ta Madonna. Tačiau iPhone’ų eros Niujorkas – visiškai kitoks). Miesto gyventojai nebent retkarčiais paprašo kartu nusifotografuoti ar nori gauti autografą, bet dažniausiai ji vaikšto gatvėmis niekieno netrukdoma.
Kad ir kokia gera būtų mama, Madonna neišsižada karjeros. Elegiškų fado motyvų įkvėpta, atlikėja studijoje įrašo keturioliktąjį albumą, jis turėtų pasirodyti metų pabaigoje – po trejų metų pertraukos. Albumą, sakoma, lydės ir turas. Dar yra du kino projektai – Madonna ketina ekranizuoti balerinos Michaelos DePrince memuarus ir Andrew Seano Greero romaną „Neįmanomas Gretos Vels gyvenimas“.