Liublino festivalyje ką tik pasirodžiusi Alina Orlova ruošia seriją koncertų Lietuvoje

Alinos Orlovos koncerto akimirka / Ryčio Seskaičio nuotr,
Alinos Orlovos koncerto akimirka / Ryčio Seskaičio nuotr,
Šaltinis: Žmonės
2021-08-03 15:03
AA

Dainų autorė ir atlikėja Alina Orlova ką tik pasirodė Liublino mieste, Lenkijoje įvykusiame keturių dienų festivalyje „Dźwięki Słów” („Žodžių garsai”), kuris buvo gausus muzikinių ir verbalinių emocijų.

7 kartą surengtas festivalis vedė į prasmės paieškas per muziką, teatrą, žodį, susitikimus su žmonėmis. Skirtingų kartų muzikantai, aktoriai, poetai ir atlikėjai leido pasinerti į turtingą garsų ir potyrių pasaulį.

Šis Liublino renginys dar vadinamas trijų jūrų festivaliu. Įvairiaspalves kultūrines bangas jame kėlė dalyviai iš Austrijos, Bulgarijos, Kroatijos, Čekijos, Estijos, Lenkijos, Rumunijos, Slovakijos, Slovėnijos, Vengrijos. Lietuvai atstovavo Alina Orlova, jau gerai pažįstama lenkų publikai.

Alinos Orlovos koncerto akimirka / Ryčio Seskaičio nuotr,

„Lenkijoje grojau tikrai nemažai – daugiausiai koncertų buvo Gdansko mieste, bet lankėmės ir Liubline, Krokuvoje, Žešuve, Lodzėje… Festivaliai, kuriuose yra tekę dalyvauti, paprastai įtraukdavo į programą skirtingas miesto lokacijas, taip pat ir labai įvairias meno sferas, skirtingus muzikos žanrus. Ir šį kartą Liubline buvo panašiai, o su pandemija susijusių ribojimų, išskyrus atstumo laikymąsi, beveik nesijautė. Koncertai, žinoma, vyko lauke”, – pasakoja Alina.

Festivalio organizatoriai įsitikinę, kad ekonominiame, intelektiniame ir socialiniame lygiuose bendradarbiavimas ir dalinimasis patirtimi – labai svarbūs, o kultūra visa tai sujungia. Todėl į Liubliną pakviesti artistai, atlikėjai, performeriai, rengdami savo rečitalius, muzikinius spektaklius, kūrybines dirbtuves ar gaivališkus pasirodymus gatvėse, kartu transliavo išskirtinį savo šalies charakterį.

Alinos Orlovos koncerto akimirka / Ryčio Seskaičio nuotr,

Alina Orlova koncertavo Liublino kultūros centro ir paveikslų galerijos kieme. „Koncerto erdvė buvo jauki, taip pat pradžiugino geras garsas ir ramus, dėmesingas publikos nusiteikimas, klausantis mano pianino ir balso, senų ir naujų dainų. Tiesa, atlikau dainą ir lenkų kalba – „To Ostatnia Nedziela”, Lietuvoje žinomą kaip „Paskutinį sekmadienį”. Klausytojai sutiko ypač šiltai, buvo tikrai gražus vakaras”, – švelniai šypsosi atlikėja.

Jos koncerto metu buvo galima įsigyti ir vinilinę plokštelę „Mutabor”, kompaktinių diskų. Lietuvos atlikėjos įrašai sulaukė lenkų susidomėjimo. Na, o netrukus A. Orlova surengs seriją koncertų Lietuvoje: rugpjūčio 4 d. pasirodys Vilniaus „Vasaros terasoje”, 5 d. – Klaipėdos Koncertų salės kieme, „Parkas Live” renginių cikle, 7 d. – Kauno Senamiesčio kiemelyje („Adform” kiemelis). Rugpjūčio 15 d. Alina koncertuos Nidos „Line Up” vyksiančiame mini festivalyje kartu su „Homechestra” ir „Kabloonak”, o rugpjūčio 28 d. pradžiugins klausytojus Palangos koncertinėje erdvėje „Kablys+jūra”. Atlikėjos naujausią vinilinę plokštelę „Mutabor” bus galima įsigyti ir Lietuvoje vyksiančiuose koncertuose.

Alinos Orlovos koncerto akimirka / Ryčio Seskaičio nuotr,

„Laukiu artimiausio koncerto Vilniuje, „Vasaros terasoje”. Aišku, taip pat laukiu ir Nidos, kurioje visada gera ir būti, ir groti, taip pat ir Kauno, Klaipėdos, Palangos koncertų. Man svarbūs jie visi, kur bebūtų, nes kiekvienas koncertas yra kažkuo kitoks, priklausomai nuo vietos atmosferos, oro sąlygų, klausytojų ir mano nuotaikos. Grosiu savo dainas – tas, kurios man šiuo metu gražiausios”, – sako Alina.