Liucina ir Tadas Rimgailos pakrikštijo sūnų Oskarą: ceremonija – reikšmingoje vietoje

Liucinos ir Tado Rimgailų sūnaus krikštynos / Silk & kisses nuotr.
Liucinos ir Tado Rimgailų sūnaus krikštynos / Silk & kisses nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-05-08 12:01
AA

Balandžio ir gegužės sandūrą pažymėjęs savaitgalis Liucinai ir Tadui Rimgailoms buvo ypatingas. Vilniaus Dievo Gailestingumo šventovėje desertinės „Liu Patty“ įkūrėja ir renginių vedėjas pakrikštijo savo devynių mėnesių sūnų Oskarą. Svarbi šventė beveik sutapo su pirmąja L.Rimgailės Motinos diena. „Visą gyvenimą aš sveikinau mamą, tad dabar keista, kad dabar jau sveikino ir mane“, – portalui Žmonės.lt sako Liucina.

Saulėta balandžio 30-oji Liucinos, Tado ir Oskaro Rimgailų šeimai įsimins kaip labai reikšminga diena: tądien poros pirmagimiui buvo suteiktas krikšto sakramentas. Liucina Rimgailė pasakojo, kad sūnus ceremonijos metu elgėsi kone pavyzdingai.

„Neverkė net kunigui šlakstant galvytę vandeniu, visiems šypsojosi ir buvo itin pakilios nuotaikos“, – pasakojo laiminga mama.

L.Rimgailė portalui Žmonės.lt sakė, kad būtent dėl oficialiosios – bažnytinės – dalies jai kilo daugiausiai jaudulio ir nežinomybės, priešingai nei dėl linksmybių po ceremonijos.

„Kiekvienoje bažnyčioje – savos taisyklės, daug kas priklauso ir nuo kunigo. Be to, nebuvo aišku, kaip vaikutis reaguos į vandenį ir kitas ceremonijos dalis, tad ši dalis buvo mažiau kontroliuojama, nepažinta. Kas kita – šventė po to: aš mėgstu jas rengti ir planuoti, suburti draugus ir šeimą. Smagu, kad krikštynos tapo puikia proga visiems susitikti“, – kalbėdama su Žmonės.lt šypsojosi Liucina Rimgailė.

Liucina ir Tadas Rimgailos su sūnumi / Silk & kisses nuotr.

Liucina ir Tadas sūnų pakrikštijo Vilniuje esančioje Dievo Gailestingumo šventovėje – tuose pačiuose maldos namuose, kuriuose jiedu beveik prieš dešimtmetį susituokė. 

„Tęsiame tradiciją. Ši bažnyčia – labai nedidelė, minimalistinė, šviesi, todėl ją pasirinkome tąkart ir pagalvojome, kad ji puikiai tiks ir krikštynoms. Joje visi svečiai nesunkiai tilpo – antrų vestuvių nerengėme“, – juokėsi Liucina.

Deja, kunigas, sutuokęs Liuciną ir Tadą, pasirinktoje bažnyčioje nebedirba, tad sūnų krikštijo kitas šventikas. Vis tik šeimai tai problemų nesukėlė.

„Dėl simbolinės prasmės ir širdžiai mielos atmosferos svarbiausia buvo sūnų krikštyti šioje šventovėje. Tikėjome, kad visi savo pašaukimu sekantys kunigai gerai atlieka pareigas“, – aiškino Liucina.

Liucinos ir Tado Rimgailų sūnaus krikštynos / Silk & kisses nuotr.

Rimgailoms abejonių neiškilo ir dėl kitų svarbių krikštynų sprendimų. Liucina pasakojo, kad sūnaus krikšto tėvų jiems net nereikėjo rinktis, nes jau turėjo vienintelį geriausią variantą.

„Tadas – vienturtis, o aš turiu sesę, tad Oskaro krikštatėviais tapo būtent Sabina su savo vyru Aivaru. Beje, jis ir Tadas yra draugai nuo vaikystės-paauglystės laikų Mažeikiuose, o mes esame jų vaikelio krikšto tėvai“, – sprendimo motyvus portalui Žmonės.lt vardijo moteris.

Liucinos ir Tado Rimgailų sūnaus krikštynos / Silk & kisses nuotr.

Sūnaus krikšto vardą desertinės įkūrėja ir renginių vedėjas taip pat išrinko lengvai. Juo tapo Aleksandras, kuris, beje, Liucinai labai patiko ir galėjo tapti pagrindiniu sūnaus vardu.

„Galvojau, ką ir kaip reiks išrinkti, tačiau Tadas pasakė – taigi bus Aleksandras, nėra čia ką galvoti“, – juokėsi Liucina.

Fotogalerija:

Liucinos ir Tado Rimgailų sūnaus krikštynos (13 nuotr.)
+7