Liūdina po nėštumo pasikeitęs kūnas?

Plastikos chirurgas dr. Arūnas Jankauskas/Asmeninio archyvo nuotr.
Plastikos chirurgas dr. Arūnas Jankauskas/Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Projekto partnerio remiamas turinys
2019-04-26 21:27
AA

Pagimdžius kūnas, deja, ne visada susitvarko su įvykusiais pokyčiais. Vienos moterys su jais susitaiko, kitos nesusitaiko ir mėgina atgauti buvusias formas laikydamosis dietos ir sportuodamos, tačiau norimo rezultato nesulaukia. „Northway“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas dr. Arūnas Jankauskas – apie tai, kodėl natūralios priemonės dažnai nėra veiksmingos ir ką gali padaryti plastinės chirurgijos specialistas.

Po gimdymo ir maitinimo pasikeitęs kūnas daugybei moterų gadina nuotaiką, sumažėja jų savivertė... Bet plastinė chirurgija turi būdų joms padėti. Matyt, ne kartą laimingos mamos iš džiaugsmo jus išbučiavo?

Būna ir taip... Laimingus moterų veidus mes, plastinės chirurgijos gydytojai, matome nuolat. Trijų vaikų mama man pasakojo, kad trejus metus eidavo miegoti ir prabusdavo su mintimi, kad turi susitvarkyti atsikišusį pilvą. Kai apsisprendė operacijai, liemens ir pilvo srityse jai nusiurbiau šiek tiek riebalų, pakėliau pilvo sieną, suartinau raumenis, pašalinau odos perteklių ir po cezario bei kiaušidžių operacijų likusius randus. Moteris, pamačiusi savo suplokštėjusį po operacijos pilvą, neapsakomai džiaugėsi. Nedidelis tas pilvas buvo, bet jai trukdė ir ji stipriai dėl to kompleksavo.

Kuo dažniausiai skundžiasi kūdikį pagimdžiusios ir maitinusios moterys?

Subliuškusia, nusvirusia krūtine, pertempta pilvo oda ir jos pertekliumi, šlaunų ir kitose kūno vietose susikaupusiais riebalais... Neretai prasiskiria pilvo raumenys ir susidaro vadinamoji balta linija, kurioje yra pilvaplėvė ir fascijos, bet nėra raumenų. Natūraliai raumenys toje vietoje nesusiglaus, tai galima pasiekti tik chirurginiu būdu.

Sportas bejėgis?

Sportuojant pilvo raumenys sutvirtės, bet, jei jie prasiskyrę, sportas nepadės. Jei po gimdymo praėjus keliems mėnesiams pilvas tebėra atsikišęs, moteriai telieka su tuo susitaikyti arba planuoti operaciją. Ir pakitusi krūtinė sportu nesutvarkoma. Beje, klaidinga manyti, kad tų, kurios intensyviai prieš nėštumą sportavo, krūtinės išvaizdai žindymas poveikio nepadarys. Bendra taisyklė – kuo krūtinė prieš kūdikio maitinimą buvo didesnė, tuo labiau dėl maitinimo ji pasikeis. Mažakrūtėms šiuo atžvilgiu lengviau: mažos, standžios, maitinimo metu nedaug padidėjusios krūtys paprastai natūraliai atgauna buvusią formą arba pasikeičia tik nežymiai.

Žvaigždės neretai demonstruoja tobulai atrodantį kūną prabėgus vos keliems mėnesiams po nėštumo. Genai? Plastinės operacijos?

Kiekvienos moters kūno pokyčiai būna individualūs ir priklauso nuo įvairių dalykų. Taip, yra moterų, kurių kūnas labai greitai atsigauna ir net sunku įtarti, kad jos gimdė. Beje, jei moteris turi krūtų implantus, kūdikio maitinimas gali mažiau paveikti jų formą ir padėti greičiau ją, buvusią, susigrąžinti. Ryškiausi kūno pokyčiai paprastai susiję su dvynukais, mažu tarpu tarp gimdymų, daugkartiniu nėštumu. Kaip įmanoma padėti moteriai, nepatenkintai pilvo sritimi, jau papasakojau pateikęs savo pacientės pavyzdį. Jei subliuško krūtinė, ją galima pakelti ir užpildyti implantais ar savais riebalais. Vietas, kuriose dėl nėštumo susidarė riebalų sankaupų, galima padailinti ten jų nusiurbus. Turiu galvoje lokalias vietas, o ne visą kūną.

Ar plastinė operacija padės atsikratyti pilvo strijų?

Neįmanoma panaikinti strijų, esančių virš bambos. Šalinant odos perteklių strijos, susidariusios tarp bambos ir cezario pjūvio, pašalinamos.

Nėštumas, būna, negrįžtamai pakeičia ir makšties bei lytinių lūpų išvaizdą...

Taip, ir šiais klausimais medicinos centre „Northway“ gali padėti mano kolegos, atliekantys makšties sienelės atkūrimo, stangrinimo procedūras, taip pat lytinių lūpų patempimą lazeriu ar korekciją hialiurono užpildų injekcijomis.

Kiek po nėštumo ir maitinimo reikėtų palaukti plastinės operacijos?

Pagimdžius ir nemaitinus arba trumpai maitinus – metus. Ilgai maitinus – metus po to, kai maitinimas buvo nutrauktas. Tokios yra bendros rekomendacijos, bet visada galima ateiti pas mus pasikonsultuoti, sužinoti prognozes.

Kiek kainuoja plastinės operacijos, apie kurias kalbėjome?

Krūtų – apie 2000 eurų. Pilvo – panašiai. 

„Northway“ logo