„Liūdni slibinai“ išleis albumą, kurį patys vadina nebaigtu

„Liūdni slibinai“ / Ryčio Šeškaičio nuotr.
„Liūdni slibinai“ / Ryčio Šeškaičio nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2015-10-01 13:05
AA

Spalį „Liūdni slibinai“ pristatys naują savo albumą, kurį patys vadina nebaigtu. Naujas grupės darbas pasirodys prieš pat programos „Viskas netrukus baigsis“ premjeras – spalio 15 dieną. Tokiu pačiu pavadinimu pažymėtoje kompaktinėje plokštelėje bus vien autorinė grupės narių kūryba. Atlikėjai teigia, kad šįkart albume sau leido pajausti klaidų smagumą.

Jau už poros savaičių pasirodysiantis albumas „Viskas netrukus baigsis“ bus ketvirtasis „Liūdnų slibinų“ studijinis darbas. „Slibiniškoji“ komanda jame gan atvirai, bet pozityviai nagrinės įvairių gyvenimo pabaigų temas.

„Albumas išėjo gana netikėtas mums patiems, kaip ir visa „Viskas netrukus baigsis“ programa. Kai pradėjom, neturėjom galutinės vizijos, neturim bendros jos ir dabar. Tad rezultatas kiekvienam iš mūsų reiškia kiek skirtingus dalykus. Taip ir kiekvienas klausytojas albumo dainas supras ir priims savaip. Su savo pajautimu, pritaikymu kasdienėse mintyse bei veiksmuose būtent klausytojas ir užbaigs šį albumą. Kiekvienas kitaip ir skirtingu metu“, – kalba „Liūdnų slibinų“ narys Vaidas Kublinskas.

„Liūdni slibinai“ / Ryčio Šeškaičio nuotr.

Iki šiol „Liūdni slibinai“ savo dainose dažnai naudodavo lietuvių poetų tekstus. Stebindavę originaliomis Maironio, A. Baranausko ar K. Binkio interpretacijomis, šįkart atlikėjai atsisakė klasikų pagalbos. Vienuolika būsimo albumo dainų sukurtos vien Vaido Kublinsko, Aistės Lasytės ir Dominyko Vaitiekūno tekstais.

„Šis albumas yra pilnas mūsų. Patys viską įgrojome, patys aranžavomės, tekstus radome ne poezijos rinkiniuose, o vartydami savo paties prirašytus puslapius. Ir kurtas jis mūsų trijų namuose – daugelis melodijų pirmąsyk buvo užniūniuotos sėdint ant mano sofos, Vaido balkone, Aistės virtuvėje ar prie jos laiptinės durų. O nebaigtas šis albumas dar ir todėl, kad kolkas daugelis iš apdainuotų ir apšnekėtų pabaigų mums dar neatėjo“, – apie kūrybinį procesą pasakoja Dominykas Vaitiekūnas.

„Liūdni slibinai“ / Ryčio Šeškaičio nuotr.

Kitoks šis albumas ir tuo, kad lemtingų štrichų jame nesudėjo kompiuterinės programos ar profesionalūs muzikantai. Įrašuose bus užfiksuota tik realaus atlikimo akimirka.

„Norėjome išsaugoti kuo daugiau gyvybės dainose – kad jų neprislėgtų metronomai, šaltos sienos ir vienas kito akių nepamatymas“, – atvirauja grupės siela Dominykas Vaitiekūnas.

Nemažai savo eilių į naujas dainas sudėjęs Vaidas Kublinskas atkreipia dėmesį, kad kartais vertinga ištrūkti iš tobulybės paieškų: „Dažnai vien iš įpročio mes atmetam klaidas, manydami, kad jei kažkas išėjo ne taip, kaip buvome sumanę, yra negerai. Ir net nepasižiūrime, kas visgi iš viso to išėjo. Kartais klaidų nereikia bandyti sutvarkyti pagal savo „teisingą“ sumanymą. Įrašinėdami tokiu būdu norėjome palikti akimirkas, kurių patys nesitikėjome ir neplanavome. Žinoma, už tai tenka paaukoti visišką švarą skambesyje. Bet kaip smagu suteikti sau teisę klysti“.

„Liūdni slibinai“ / Ryčio Šeškaičio nuotr.

Šį šeštadienį septynerių metų sukaktį minėsiantys „Liūdni slibinai“ iki šiol yra išleidę tris albumus. 2010 metų rudenį „Liūdni slibinai“ išleido debiutinį savo albumą – „Albumą, raginantį tautą“. Po dvejų metų jie sėkmingai pristatė antrąjį - „Albumą be jokių Ė“, kuriuo kvietė atsisakyti dvasios konservantų. Penktojo gimtadienio proga 2013 metų spalį atlikėjai padovanojo dainų rinkinį „Imkit mane ir klausykit“, kurį sudarė dainos pagal žymių Lietuvos poetų eiles.

Greitai pasirodysiančio naujausio albumo dainas bus galima girdėti „Liūdnų slibinų“ pasirodymuose „Viskas netrukus baigsis“. Netradicinio formato programą grupė pristatys kamerinėse erdvėse, kad galėtų artimiau bendrauti su publika.

Į vieną pasirodymą gali patekti tik šimtas žiūrovų, tad kiekviename mieste grupė surengs po dvi premjeras per dieną: spalio 17 dieną ir lapkričio 22 dieną Vilniuje, spalio 18 dieną ir lapkričio 18 dieną Kaune, spalio 24 dieną Šiauliuose, spalio 25 dieną Panevėžyje, o lapkričio 15 dieną Klaipėdoje.

„Liūdni slibinai“ / Ryčio Šeškaičio nuotr.