Liudui Mažyliui – ne tik A. Pogrebnojaus komplimentai, bet ir šmaikščios įžvalgos

Knygų mugės šurmulys / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Vasario pabaigoje vykstančioje Vilniaus knygų mugėje dizaineris Aleksandras Pogrebnojus pristatė Liudo Mažylio knygos išleidimo proga kurtus drabužius. „Po to įvykio, kai profesorius sugrįžo į Lietuvą su šalies Nepriklausomybės aktu, tarsi juokais pamaniau – reikia kažką sukurti. Man labai įsiminė L. Mažylio megztukas“, – pasakojo Aleksandras.

Pastarieji metai Lietuvos mokslininko, profesoriaus ir visuomenės veikėjo Liudo Mažylio gyvenime – kupini netikėtumų, o surastas Lietuvos Vasario 16-osios Nepriklausomybės Aktas jam pelnė ne vieną valstybės apdovanojimą ir tautos herojaus vardą. Tačiau autorius į šiuos įvykius žvelgia su humoru ir sako, kad šios patirties įkvėpta debiutinė „veiksmo dokumentikos“ knyga „99 metai po įvykio“.

Tą patį apie idėją, knygos išleidimo proga sukurti marškinėlius ir megztukus, papuoštus lietuvišku Vyčiu, sako ir dizaineris Aleksandras Pogrebnojus.

Knygų mugės šurmulys / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

„Į tai reikia žiūrėti su humoru. Liudas Mažylis – unikali asmenybė, ne veltui prie jo knygų stendo būriuojasi eilės gerbėjų.“

Aleksandrui Pogrebnojui atrodo, kad kiekvienas žymus mokslininkas, profesorius, nusipelnęs visuomenės veikėjas turėdavo savo išskirtinį bruožą.

Šiuo atveju, L. Mažylio megztukas atitiko jo asmenybės ekscentriškumą, originalumą. A. Pogrebnojui sukūrus marškinėlių maketą, kurio raštas buvo L. Mažylio megztuko atkartojimas, dizaineris sulaukė didžiulio palaikymo ir susidomėjimo. Tiesa, Aleksandras prie sukurtų drabužių pridėjo Vyčio ženklą, juos kūrė iš modernių, kokybiškų ir malonių odai medžiagų.

Aleksandro Pogrebnojaus kurtų marškinėlių maketas

„Ir anksčiau dalykai buvo sunkiai atrandami. Menininkai ir artistai turėdavo įveikti didžiules kliūtis, jog atrastų svarbius visuomenei daiktus. Kodėl sukūriau šia kolekciją? Paprasčiausiai pašmaikštavau parodydamas originalų maketą ir netrukus sulaukiau L. Mažylio knygą leidžiančios leidyklos pasiūlymo iš tikrųjų įgyvendinti marškinėlių ir kitų drabužių idėją.“

A.Pogrebnojaus kurtus drabužius visi norintieji gali įsigyti dar šiandien knygų mugėje. Kaip sako pats dizaineris, iš viso yra pagaminta 100 egzempliorių. Nespėjusieji įsigyti drabužių per Vilniaus knygų mugę, vėliau juos galės nusipirkti knygynuose.

„Nepasakyčiau, kad L. Mažylis yra tarsi A. Enšteinas, tačiau šiek tiek sulygindamas profesorių su juo aš norėčiau pagirti, kad jis – neįtikėtinai unikali asmenybė. Kai kalbėjausi su mokslininku apie drabužių kūrimą, profesorius tik juokėsi. Todėl į šį kolaboravimą siūlau žiūrėti kiek nerimtai, gerąja prasme su humoru. Kiekvienoje profesijoje yra kažkas su rokenrolu ir mano nuomone, Liudas to rokenrolo tikrai turi“, – sako A. Pogrebnojus.

Trečioji Vilniaus knygų mugės diena (79 nuotr.)
+73
Skaitykite daugiau