LNOBT išrinko metų solistus: per iškilmingus apdovanojimus išsaugojo ir seną tradiciją

Genadijus Žukovskis, Viktorija Miškūnaitė, Marija Kastorina, Kostas Smoriginas / Martyno Aleksos nuotr.
Genadijus Žukovskis, Viktorija Miškūnaitė, Marija Kastorina, Kostas Smoriginas / Martyno Aleksos nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2024-02-08 22:21
AA

Artistai vaidina žiūrovų džiaugsmui, tad ir apdovanojimai jiems teikiami teatro publikos akivaizdoje. Ši tradicija išsaugota: Metų solistai iškilmingai apdovanoti Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje prieš prasidedant spektakliui.

Metų solistus kasmet atrenka vertinimo komisija, sudaryta iš LNOBT vadovų ir teatro meno kolektyvų atstovų. Ceremoniją vesti patikėta kolegoms – baleto solistei Gretai Gylytei ir operos solistui Liudui Mikalauskui.

Tradicija pagerbti geriausius artistus LNOBT puoselėjama nuo 2002 m. Ryškiausius vaidmenis pernai sukūrusiems operos ir baleto solistams įteiktos atminimo skulptūrėlės ir teatro rėmėjų įsteigtos premijos.

Greta Gylytė, Liudas Mikalauskas / Martyno Aleksos nuotr.

Metų solistai – puikiai žinomi vardai

Dėl pusmetį trukusios teatro rekonstrukcijos 2023-iaisiais LNOBT žiūrovai turėjo galimybę išvysti tik vieną operos premjerą – Gedimino Šeduikio režisuotą „Aidą“. Tad nieko nuostabaus, jog Metų operos solistais išrinkti būtent šiame pastatyme pasirodę dainininkai: Viktorija Miškūnaitė, sukūrusi Aidos vaidmenį, ir Kostas Smoriginas, atlikęs Amonasro partiją.

Abu artistai LNOBT apdovanojimų laureatais tampa nebe pirmąsyk: V.Miškūnaitė geriausia soliste pripažįstama trečią, o K.Smoriginas – antrą kartą.

Baleto premjerų 2023-iaisiais būta dviejų, ir jose pasirodė abu Metų baleto solistais išrinkti artistai. Marija Kastorina šoko Kolombiną choreografo Aleksejaus Ratmanskio balete „Arlekino milijonai“ ir Aušrinę choreografės Živilės Baikštytės balete „Pradžioje nebuvo nieko“, o Genadijus Žukovskis ten pat sukūrė Arlekino ir Mėnulio vaidmenis. Trupės primarijus G.Žukovskis laureatu paskelbtas ir už profesionalumą, artistinės etikos bei sceninės kultūros puoselėjimą.

Marija Kastorina / Martyno Aleksos nuotr.

Abu šokėjai Metų solistais išrenkami jau antrą kartą. Be to, M.Kastorina savo kolekcijoje turi Metų baleto vilties apdovanojimą, o G.Žukovskis pernai internete balsavusių žiūrovų buvo išrinktas Metų mylimiausiu solistu.

Metų viltys ir publikos balsai

Už ryškiausius debiutus LNOBT scenoje kasmet teikiami Metų vilties apdovanojimai. Metų operos viltimi šįkart paskelbta solistė Gabrielė Bukinė už Violetos vaidmenį operoje „Traviata“ ir Zaros vaidmenį ispaniškoje operetėje „Sarsuela“. Žiūrovų, balsavusių internete, valia ji išrinkta ir Metų mylimiausia soliste. G.Bukinė negalėjo dalyvauti ceremonijoje ir atsiimti jai skirtų apdovanojimų, nes tą patį vakarą koncertavo publikai kitoje sostinės salėje, tačiau perduoti linkėjimus LNOBT publikai jai padėjo vaizdo įrašas.

Kostas Smoriginas / Martyno Aleksos nuotr.

Metų baleto viltimis pripažinti du šokėjai, balete „Pradžioje nebuvo nieko“ sukūrę pagrindinį Žmogaus vaidmenį. Be to, Andrea Canei apdovanotas ir už Arlekino vaidmenį „Arlekino milijonuose“, o Imanolas Sastre – už Lankadamo vaidmenį balete „Korsaras“.

Padėkos premija – buvusiai orkestro koncertmeisterei

Kasmet Metų solistų apdovanojimuose skiriama Padėkos premija žmogui, be kurio reikšmingos ilgametės veiklos kolegos sunkiai įsivaizduotų LNOBT.

Už meilę muzikai, išskirtinį indėlį į simfoninio orkestro skambesį ir ilgus ištikimybės teatrui metus šįkart Padėkos premija įteikta smuikininkei Angelei Litvaitytei, ilgiau kaip tris dešimtmečius dirbusiai LNOBT simfoninio orkestro koncertmeistere.

Jonas Sakalauskas / Martyno Aleksos nuotr.

„Tačiau teatre aš nedirbau nė vienos dienos, nes aš jame gyvenau. Linkiu visiems patirti tokį pat jausmą“, – atsiimdama dovanas, publikai palinkėjo laureatė.

LNOBT išrinko metų solistus (19 nuotr.)
+13