Londone pakrikštytas princas Louisas

Princo Louiso krikštynos / „Scanpix“ nuotr.
Princo Louiso krikštynos / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-07-09 18:35
AA

Pirmadienį Londone pakrikštytas princo Williamo (36) ir Kembridžo hercogienės Catherine (36) jaunėlis princas Louisas (2 mėn.).

Mažojo princo Louiso turės šešis krikšto tėvus. Jais tapo Guy Pelly (princų Williamo ir Harry geriausias draugas), Nicholas van Cutsemas (princo Williamo bičiulis), ledi Laura Meade (princo Williamo artimo draugo žmona), Hannah Carter (Catherine ilgametė draugė) ir Lucy Middleton (Catherine pusseserė).

Į apeigas Šv. Jokūbo rūmų koplyčioje buvo pakviesti kūdikio seneliai princas Charlesas ir Kornvalio hercogienė Camilla, Michaelas ir Carole Middletonai, Catherine sesuo Pippa Middleton su sutuoktiniu Jamesu Matthewsu, Catherine brolis Jamesas Middletonas, princas Harry su žmona Sasekso hercogiene Meghan ir mažojo princo krikštatėviai su antrosiomis pusėmis.

Kate Middleton į bažnyčią atvyko ant rankų laikydama princą Louisą. Ji vilkėjo balto atspalvio suknelę ir dėvėjo derančią skrybėlaitę.

Kembridžo hercogienė Catherine su princu Louisu ant rankų / „Scanpix“ nuotr.

Karalienė Elizabeth II krikštynose nedalyvavo – tai pirmas kartas, kai monarchė praleido provaikaičio krikštynas. Prieš pusantros savaitės Jos Didenybė paskutinę minutę atšaukė savo pasirodymą kitame oficialiame priėmime. Tai rūmai paaiškino lengvu vasarišku peršalimu.

Princo Louiso krikštynos / Stop kadras

Krikštynų ceremoniją vesti patikėta Kenterberio arkivyskupui Justinui Welby. Tai tas pats šventikas, kuris gegužę sutuokė princą Harry ir Meghan Markle. Jis taip pat pakrikštijo ir princą George'ą su princese Charlotte.

Toje pačioje koplyčioje, kaip ir princas Louisas, buvo krikštijamas ir jo brolis princas George'as. Tuo tarpu princesės Charlotte krikštynos vyko Šv. Marijos Magdalenos bažnyčioje, kur kadaise buvo krikštyta ir jos močiutė Diana.

Yra dar vienas dalykas, siejantis visus tris vaikus, tai – krikštynų apdaras. Nėriniais puošti krikšto rūbeliai pasiūti pagal karalienės Viktorijos vyriausiosios dukters krikšto marškinėlius. Šie pirmą kartą buvo panaudoti per apeigas 1841-aisiais.

Po krikštynų visi svečiai kviečiami arbatėlei. Per ją bus patiekiamas tortas iš princo Williamo ir Kembridžo hercogienės Catherine vestuvių. Tai nebus jų vestuvinio torto replika, tai jų vestuvinio torto aukštas, kuris buvo saugomas ypatingai progai. Aštuonių aukštų vaisinis tortas per karališkąsias vestuves tapo tikra pažiba – konditerijos šedevras buvo dekoruotas 900 sviestinių gėlių.

Princas Louisas gimė balandžio 23 d. 11 val. 01 min. Londono laiku (13 val. 01 min.). Apie kūdikio gimimą Kensingtono rūmai pranešė laišku žiniasklaidai ir žinute tviteryje. Kaip reikalauja karališkasis protokolas, pirmiausia apie mažylio gimimą sužinojo karalienė Elizabeth II – jai princas Williamas paskambino tiesiai iš ligoninės.

Berniukas eilėje į Jungtinės Karalystės sostą nustūmė savo dėdę princą Harry į šeštą vietą. Naujagimis yra penktas eilėje į sostą po savo senelio princo Charleso, savo tėvo bei brolio su seserimi.

Princo Louiso krikštynos (21 nuotr.)
+15
Princas Williamas ir hercogienė Catherine pristatė pasauliui savo trečią atžalą (25 nuotr.)
+19