Londono lietuviai pandemijos metu įsuko verslą: kaukių jau pardavė už milijoną svarų
„Ne mes sugalvojome, kad reikia dėvėti kaukes, – mes tik išnaudojome šią situaciją ir įsukome sėkmingą verslą. Laiku ir vietoje“, – Žmonės.lt sako Londone gyvenantys lietuviai sutuoktiniai Anastasija (24) ir Aleksas (26) Lebedevai, kurie per kelis mėnesius veido kaukių sugebėjo parduoti už milijoną svarų.
Pardavimai už milijoną svarų skamba įspūdingai, tačiau pora juokiasi, kad kelias iki tol jų karjerose buvo vingiuotas ir toli gražu ne rožėmis klotas.
„Buvau vienintelis, kuris po mokyklos nestojo studijuoti. Sugalvojau, kad reikia išvykti į Londoną užsidirbti: pirmieji metai ten buvo labai sunkūs, dirbau paprastus darbus, pavyzdžiui, „McDonald‘s“ greito maisto restorane, kur darbo visada daug, o miego ir uždarbio – mažai. Pradėjau abejoti, ar sprendimas nestudijuoti buvo teisingas“, – prisipažįsta Aleksas, savo išrinktąją Anastasiją sutikęs Lietuvoje, kuomet buvo sugrįžęs aplankyti tuomet sėkmingai studijavusių savo draugų. Netrukus į užsienį pas mylimąjį laimės ieškoti išvyko ir ji pati.
Supratęs, kad aptarnavimo srityje karjeros ir uždarbio aukštumų nepasieks, vaikinas teigia pradėjęs domėtis pardavimų sritimi, kurioje, tikėjo, perspektyvos būtų gerokai optimistiškesnės.
„Nusprendžiau išmokti gerai parduoti, įsigilinti į visą šį procesą. Pardavinėti teko skirtingų sričių paslaugas ir prekes, tad per penkerius metus sukaupiau įvairios patirties – pardavimai man tuo ir patinka, nes išmanydamas šį mechanizmą realiai gali dirbti beveik bet kokioje kompanijoje“, – svarsto Aleksas.
Verslo idėją padiktavo... karantinas
Pora pasakoja, kad Anglijoje prasidėjus karantinui ir daug laiko leidžiant namuose, jie ėmė intensyviai svarstyti, ko imtis, kad nebereiktų dirbti samdomo darbo ir kaip apskritai būtų galima išnaudoti dėl koronaviruso susidariusią situaciją darbo rinkoje.
„Supratau, kad bus daug bedarbių žmonių, todėl pradėjau galvoti, kaip tokią situaciją paversti naudinga tiek man, tiek jiems. Iš pradžių kirbėjo mintis sukurti kokią nors platformą, bet ji taip ir neišsiplėtojo. Pradėjau galvoti, kad kažkas turi būti labai paprasto, apie ką mes galbūt net nesusimąstome, tačiau tam būtų didelis poreikis. Ir vieną dieną Nastia pametėjo idėją apie kaukes – mes tarsi ir buvome apie jas kalbėję anksčiau, tačiau neišplėtoję minties. Nutarėme pabandyti“, – Žmonės.lt pasakoja pašnekovas.
Iš pradžių pora kelias rankų darbo kaukes nusprendė patalpinti „Amazon“ platformoje ir liko maloniai nustebinti, kai vos per kelias valandas jas nupirko. Vis dėlto čia savo veiklos tęsti jiedu negalėjo – dėl griežtų kaukėms keliamų medicininių reikalavimų.
„Jie nori daug ką kontroliuoti, patikrinti, o mūsų kaukės yra „fashion“ stiliaus, o ne koks daktarams ar medicinai skirtas produktas“, – priduria Aleksas, kurio mama porai pasiūlė prekybą pabandyti „Etsy“ elektroninės komercijos interneto svetainėje, kurioje daugiausiai prekiaujama rankdarbiais, vintažiniais ar vienetiniais daiktais.
Anastasija pamena, kad pirmasis užsakymas buvo iš Amerikos ir iškart – 200 svarų vertės, kas tada jiems pasirodė kažkas neįtikėtino.
„Greitai pajutome, kad žmonės mumis domisi, jiems patinka mūsų kaukių kokybė, spalvos, aptarnavimas. „AALTRADE“ netruko išpopuliarėti, o pardavimai ėmė augti dienomis“, – džiaugiasi jaunieji verslininkai, šiandien jau padarę daugiau kaip 120 tūkstančių kaukių pardavimų ir minėtoje platformoje pagal populiarumą pasiekę pirmą vietą.
„Kai padarėme milijoną apyvartos, mes net neatšventėme to – visas procesas rodė, kad taip ir bus, todėl nenustebome ir neketiname sustoti. Turime sukaupę didelę patenkintų klientų bazę, šimtus aukščiausių įvertinimų – jei ne kaukes, pardavinėsime ką nors kitą, nes supratome, kad gebame tai daryti ir valdyti“, – teigia jiedu.
Įdarbino ir artimuosius
Nuo balandžio startavęs verslas dabar tiek įgavęs pagreitį, kad ne tik jiems nebereikia dirbti samdomo darbo, bet ir pavyko įdarbinti nemažą ratą šeimos narių, mat su tokiais kiekiais užsakymų vieniems susitvarkyti tapo tiesiog nebeįmanoma.
„Aleksas visada svajojo turėti tokį verslą, kuriame kartu dirbtų jo artimieji“, – bendra sėkme džiaugiasi Anastasija.
Pora nuo balandžio mėnesio neturėjo nė vienos dienos, kuomet nebūtų užsakymų, o dabar jiems kartais net prireikia dirbti ir naktines pamainas, kad visi užsakymai būtų sėkmingai įvykdyti.
„Teoriškai galime vadintis milijonieriais, praktiškai dar nelabai, tačiau tikimės, kad tai tik laiko klausimas“, – šypsosi optimistiškai nusiteikę jaunieji verslininkai.