Londono olimpines žaidynes uždarė „Spice Girls“, legendiniai „Queen“ ir kitos garsiausios britų žvaigždės
Vėlyvą sekmadienio vakarą Londonas iškilmingai atsisveikino su olimpinėmis žaidynėmis, buvo užgesinta olimpinė ugnis, kuri stadione Rytų Londone degė dvi savaites. Didžioji Britanija estafetę perdavė Brazilijai – Rio de Žaneire vasaros olimpinės žaidynės vyks 2016 metais.
Šiose olimpinėse žaidynėse dalyvavo daugiau kaip 10 tūkst. atletų, jie varžėsi dėl 302 aukso medalių 26 sporto rungtyse. Šias žaidynes padėjo surengti daugiau nei 70 tūkst. savanorių.
Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Davidas Cameronas britus tikino, kad jie turi didžiuotis, kaip Londonas surengė olimpines žaidynės ir kad britų sportininkai atsidūrė tarp lyderių.
„Mes parodėme pasauliui, iš ko mes padaryti, priminėme patys sau apie tai, ką galime, mes pademonstravome, kad mūsų komandos niekada nereikia nurašyti“, – tikino D.Cameronas.
Tiesa, šioje uždarymo ceremonijoje nedalyvavo Britanijos karalienė Elizabeth II bei jos vyras princas Philipas. Pora šiuo metu yra monarchės privačioje vasaros rezidencijoje Škotijoje.
Šių metų olimpinės žaidynės Lietuvai yra sėkmingiausios per visą nepriklausomos Lietuvos istoriją. Mūsų šaliai aukso medalius iškovojo plaukikė Rūta Meilutytė ir penkiakovininkė Laura Asadauskaitė, sidabrą pelnė kanojininkas Jevgenijus Šuklinas, o du bronzos medalius laimėjo imtynininkas Aleksandras Kazakevičius ir boksininkas Evaldas Petrauskas.
Uždarymo ceremonija su žvaigždėmis
Ceremonijoje 80 tūkst. vietų olimpiniame stadione pasirodė daugiau kaip 4 tūkst. atlikėjų, tarp jų – 380 moksleivių.
„Norime, kad tai būtų geriausias vakarėlis ir šou, koks tik yra buvęs“, – šeštadienį spaudos konferencijoje sakė uždarymo ceremonijos meno direktorius Kimas Gavinas.
Dvi savaites trukusias olimpines žaidynes britai nusprendė užbaigti koncertu „A Symphony of British Music“. Ceremonija prasidėjo kūriniu „Londono gyvenimo diena“, kuris truko 20 minučių. Olimpiniame stadione taip pat „išdygo“ Šv.Pauliaus katedra ir Tauerio tiltas.
Koncerto garso takelį sudarė įvairūs kūriniai, pradedant anglų klasikos kompozitoriumi Edwardu Elgaru ir baigiant 7-ojo dešimtmečio rokerių „The Kinks“ daina „Waterloo Sunset“. Šios grupės lyderis Ray Daviesas buvo pakviestas asmeniškai atlikti šią dainą.
Koncertą pradėjo atlikėja Annie Lennox, kuria netrukus pakeitė metaliniais uodais grojantis muzikantas ir choras. Vėliau olimpiniame stadione buvo sugiedotas Didžiosios Britanijos himnas ir iškelta šalies vėliava. Šioje ceremonijoje dalyvavo ir karališkosios šeimos atstovas – princas Harry.
„Pet Shop Boys“, jaunieji „One Direction“, buitiniais rakandais grojantis kolektyvas „Stomp" – tokie muzikantai ir kolektyvai toliau linksmino publiką. Olimpinio stadiono centre taip pat nuolat šurmuliavo minios šokėjų, muzikantų, daugybė spalvų ir šėlsmo.
Scenoje, kur atlikėjams talkino net 3 tūkst. savanorių, pasirodė ir Vinstonas Čerčilis, tiksliau visame pasaulyje garsų ir įtakingą politiką įkūnijęs aktorius.
Per atlikėjos Emeli Sande pasirodymą buvo parodytas specialus BBC sukurtas vaizdo filmukas apie labiausiai jaudinančias akimirkas olimpinėse žaidynėse.
Antroji dalis – duoklė atletams
Antrąją uždarymo ceremonijos dalį pradėjo visų šalių atstovai, į stadioną jie suėjo nešini savo šalių vėliavomis. Mūsų šalies vėliavą nešė kanojininkas Jevgenijus Šuklinas.
Uždarymo ceremonijos metu buvo apdovanoti ir maratono dalyviai. Šie sportininkai išskiriami per kiekvienas olimpines žaidynes.
Trečioji dalis – muzika ir padėka savanoriams
Trečioji Londono olimpinių žaidynių uždarymo ceremonijos dalis prasidėjo nuo ovacijų ir padėkos žodžių savanoriams, kurių Londone buvo net 70 tūkst. Kai kurie iš jų net nematė pačios olimpiados, dirbo toli nuo olimpinio stadiono.
Šventiniame uždarymo koncerte vaikų choras atliko vieną iš garsiausių britų dainų – Johno Lenono dainą „Imagine“. Ekranuose trumpam atgimė ir pats atlikėjas, iš kurio lūpų sklindant dainos žodžiams, vaikų choras šias eilutes vertė į gestų kalbą.
O po vaikų choro į sceną žengė George'as Michaelas, kuris Londono olimpinių žaidynių uždarymo koncerte pasirodė beveik po metų pertraukos, kurią buvo padaręs muzikinėje karjeroje. „Prisiminkite, kad dabar esate visatos centras“, – publikai sušuko atlikėjas.
Kadangi muzika ir mada yra du neatsiejami dalykai, scena lyg podiumu pražygiavo ir garsiausi pasaulio modeliai – Kate Moss ir Naomi Campbell, Georgia May Jagger, Lily Donaldson ir Karen Elson. Joms drabužius kūrė Sarah Burton ir Vievienne Westwood.
Iš karto po jų į sceną laivu „įplaukė“ atlikėja A.Lennox. Sekmadienio koncerte, kaip ir buvo skelbta, pasirodė ir britų muzikinių apdovanojimų žvaigždė Ed Sheeran, kuris atliko „Pink Floyd“ dainą „Wish You Were Here“. Dainos metu lynu vaikščiojo akrobatų pora.
„Berniukai ir mergaitės! Sveiki, atvykę į vaizduotės pasaulį“, – tokiais žodžiais susirinkusius olimpiniame stadione pasveikino britų komikas Rusellas Brandas. Po jo pasirodymo scenoje užgrojo didžėjus Fatboy Slim, jis atliko garsiausius savo kūrinius „Right Here, Right Now“, „The Rockafeller Skank“. Jis koncertavo efektingame pripučiamame aštuonkojyje, o aplink jį vyko tikrų tikriausia diskoteka.
Muzikos mylėtojus nudžiugino ir atlikėjos Jessie J, aplink sceną ratus su kabrioletu ir eskortu sukusios, pasirodymas.
Ir jau netrukus scenoje pasirodė ilgai lauktos „Spice Girls“. Jos, pasibalnojusios Londono taksi automobilius, atliko dainas „Wannabe“ ir „Spice Up Your Life“. Britų komedijos legenda Ericas Nole atliko dainą „Always Look on the Bright Side of Life“, tačiau netrukus jį pertraukė indų muzika ir šokiai.
Roko muzika koncertą atskiedė grupė „Muse“, o netrukus po jų iš ekranų uždainavo pats Freddie Mercury. Tačiau tai ne vienintelė staigmena. Londono olimpiniame stadione pasirodė grupės „Queen“ nariai gitaristas Brianas Haroldas May būgnininkas Rogeris Tayloras. O kai prie jo prisijungė atlikėja Jessie J, jie su visa publika uždainavo legendinę „We Will Rock You“. Pasirodymą pabaigė įspūdingi fejerverkai.
Koncertę pabaigoje nuskambėjo olimpinis himnas, kurį atliko vyrų choras iš Velso. Himno metu buvo nuleista Londono olimpinių žaidynių vėliava, kuri bus perduota Rusijai, kurios mieste Sočyje vyks žiemos olimpinės žaidynės. Koncerto pabaigoje taip pat buvo pagrotas Brazilijos himnas, nes šioje šalyje vyks kitos vasaros olimpinės žaidynėms. Būsimiems olimpiados šeimininkams sekmadienio koncerte buvo skirta 10 minučių, per kurias ši egzotinė šalis prisistatė stadione susirinkusiems žiūrovams.
Vėliau scenoje pasirodė grupės „Take That" vyrukai, atlikę dainą „Rule the World", kurios metu dangų nušvietė ryškiaspalviai fejerverkai. Scenoje pasirodymą surengė ir jau karjerą nutraukusi britų balerina Darcey Andrea Bussell.
Po jos pasirodymo Londono olimpiniame stadione buvo užgesinta olimpinė ugnis. Paskutiniai scenoje pasirodė grupė „The Who". Šių muzikantų akordais pasibaigė Londono olimpinės žaidynės.