„Low Air“ įteikė 2022 metų edukacines stipendijas: dažno laureato svajonė – studijuoti šokį

A.Gudaitė ir L.Žakevičius su laureatėmis / Gabrieliaus Jauniškio nuotr.
A.Gudaitė ir L.Žakevičius su laureatėmis / Gabrieliaus Jauniškio nuotr.
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
A
A

„Low Air“ Vilniaus miesto šokio teatras/mokykla praėjusį savaitgalį tradiciškai kvietė į šokio profesionalus ir entuziastus suburiantį renginį „Didysis metų įvykis“. Menų spaustuvėje, teatro scenoje pasirodė šios šokio mokyklos mokiniai ir mokytojai, aktyvų gyvenimo būdą mėgstantys bendruomenės nariai bei būsimi šokio profesionalai.

Už edukacinę veiklą Boriso Dauguviečio auskaru įvertintas choreografų ir šokėjų – Airidos Gudaitės ir Lauryno Žakevičiaus – duetas pedagogikoje ir kūryboje jungia gatvės ir šiuolaikinio šokio stilius, šių technikų moko įvairaus amžiaus ir fizinio pasirengimo šokėjus.

Šokio mokykloje didelis dėmesys skiriamas šokėjų tobulėjimui ir jų motyvacijos didinimui, tad kaip ir kasmet, „Didžiajame metų įvykyje“, skatinamosiomis stipendijomis už sukauptą patirtį, šokio technikos pažangą ir aktyvų dalyvavimą įvairiose šokio veiklose, apdovanoti du šokėjai.

„Low Air“ stipendijų įteikimas / Gabrieliaus Jauniškio nuotr.
„Low Air“ stipendijų įteikimas / Gabrieliaus Jauniškio nuotr.

Idėja įsteigti edukacines stipendijas A.Gudaitei ir L.Žakevičiui kilo iš noro motyvuoti šokančius dar drąsiau ir plačiau susipažinti su šokio lauku ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, taip pat paskatinti gabiausius jaunuolius aktyviau įsitraukti į šokio meno lauką.

Šiemet perspektyviausia mokyklos šokėja tapo Beatričė Šaltenytė, besidalinanti, kad ne vienerius metus tęsti šokio pamokas skatina ryšys su aplinka, mokytojais ir kitais šokėjais.

„Tokia aplinka motyvavo ir nepritrūko vietos augti, o tai man yra labai svarbu, nes tuomet tarsi savaime skiriu daug laiko, esu įsitraukusi ir tada pastebiu, kad atsiranda naujų galimybių. Pavyzdžiui, kaip man atsitiko su spektakliu „me two / Savoj Krūvoj“, kurio visas kūrybinis procesas mane paskatino jau ne tik svajoti, bet stengtis ir dirbti dėl to, kad galėčiau studijuoti šokį. O stipendiją man gauti labai gera ir jaučiuosi labai dėkinga, nes man tai yra labai didelis įvertinimas, paskatinimas ir palaikymas siekiant savo svajonės studijuoti šokį.“

Laureatė Beatričė Šaltenytė / Gabrieliaus Jauniškio nuotr.
Laureatė Beatričė Šaltenytė / Gabrieliaus Jauniškio nuotr.

2021-aisiais perspektyviausiu mokiniu tapęs Rokas Bugys, kaip ir B.Šaltenytė šokantis Vilniaus miesto šokio teatro spektaklyje „me two / Savoj Krūvoj“, dalijasi, kad „tokia stipendijos galimybė parodė, jog ne tik profesionalai turi progą plėstis šokio pasaulyje, bet ir šokėjai, neturintys daug patirties.

„Low Air“ man dar kartą tai įrodė, kai aš ir kiti aktyviausi paaugliai šokėjai tapome spektaklio kūrimo proceso dalimi. Tai išsivystė į dabar jau ne vieną kartą rodytą spektaklį. Visos šios suteiktos galimybės man leido patirti, kokie dalykai vyksta pasirinkus šokio specialybę ir tai net tapo mano vienu iš užsibrėžtų tikslų: galbūt ateityje studijuoti šokį.“

Šiemet pažangiausia mokine buvo paskelbta Gabrielė Krisiulevičiūtė, kuri gautą stipendiją skirs dalyvavimui vasario 14-20 dienomis Nidoje vyksiančiame „Žiemos šokio susitikime Kolonija“. Šiame renginyje jau septintą kartą susitiks tarptautinė įvairių šokio stilių ir technikų mokytojų komanda, šokio profesionalai ir mylėtojai.

„Vos pasibaigus Didžiajam metų įvykiui, dėkodama Laurynui pasakiau: „Ačiū, kad atidarote“. Ir, iš tikrųjų, viduje jaučiu, kad maniškis „pažangumas“ – ne visai (tik) mano nuopelnas. Ne duotybė ar (tik) nuolatinė praktika ir nuoširdus įsitraukimas (nors tikriausiai šiek tiek ir tai), o didžiąja dalimi – mokytojų, pas kuriuos šoku, gebėjimas atverti mane. Labai skirtingais priėjimais, skirtingu kalbėjimusi (dažniausiai tik judesiu, judėjimu), bet jiems pavyksta. Kasmet. Todėl, tiesą sakant, kiekvienais metais (jau keturis iš eilės!) aš jaučiuosi pati sau pažangiausia“, – entuziastingai dalijasi ketvirtus metus „Low Air“ šokio mokykloje šokanti G.Krisiulevičiūtė.

Laureatė Gabrielė Krisiulevičiūtė / Gabrieliaus Jauniškio nuotr.
Laureatė Gabrielė Krisiulevičiūtė / Gabrieliaus Jauniškio nuotr.

„Low Air“ mokytojų komanda džiaugiasi, kad pradėję šokti savo malonumui, pramogai, mokyklos alumnai tęsia mokslus M.K.Čiurlionio menų gimnazijoje, universitetuose Lietuvoje ir užsienyje, kuriuose jų jau studijuoja daugiau nei 10.

„Low Air“ kviečia visus, norinčius šokti – vasario mėnesį pradedamas antrasis šokio mokyklos sezono pamokų semestras ir atnaujinamas pamokų tvarkaraštis. Prie gausios mokytojų komandos jungiasi iš užsienio stažuočių grįžę mokytojai bei naujas mokytojas, baltarusis Nikita Ustinov, pradėsiantis ir naują šokio kursą – hip-hop lab.