LRT nutraukus bendradarbiavimą su A.Ramanausku – S.Malinausko kirtis: „Šlykštokai“
Šeštadienį LRT pranešė nutraukianti bendradarbiavimą su radijo ir televizijos laidų vedėju Algiu Ramanausku. Nors tokia žinia sulaukė prieštaringų reakcijų, visuomenininkui Skirmantui Malinauskui už akių užkliuvo visai kas kita – žurnalistas iškomunikuotą žinią pavadino „šlykštoka“ ir pabrėžė, kad panašių atvejų yra ne vienas.
Šeštadienį pranešta, kad prokuratūrai atliekant tyrimą dėl galimo kurstymo smurtauti, visuomeninis transliuotojas LRT nutraukė bendradarbiavimą su televizijos laidų vedėju A.Ramanausku. Tai LRT pranešė viešai, išplatindama komentarą.
Toks televizijos žingsnis pro akis neprasprūdo žurnalistui, visuomenininkui Skirmantui Malinauskui. Pasak Skirmanto, jam „užkliuvo“ ne pats bendradarbiavimo nutraukimo faktas, o tai, kaip ši žinia buvo iškomunikuota. Panašių blogos komunikacijos pavyzdžių S.Malinauskas sako paskutiniu metu regintis ne vieną.
„Pastarosiomis dienomis matau keistą procesą, kurio anksčiau tikrai neteko pastebėti. Visi esam keitę darbus. Aš taip pat. Ne apie visus rašo žiniasklaida, bet jei jau tu esi viešas asmuo ir reikia apie tai pranešti visuomenei, visada tai bus padaryta civilizuotai.
Dabar gi madinga tapo ne šiaip atsisveikinti su darbuotoju, bet jam išeinant dar įkandin apspjauti jo nugarą. Ryškus tokios „atsisveikinimo“ pavyzdys buvo LKL pranešimas spaudai apie išsiskyrimą su Vaidu Čeponiu.
Pranešime nurodoma, kad „Dėl nekokybiškai teikiamų paslaugų lyga priėmė sprendimą nutraukti sutartį su Vaidu.“ Visi puikiai supranta, kad jei jau dedi tokią formuluotę, privalai paaiškinti, kas, tavo manymu, yra nekokybiškos paslaugos? Nieko nepaaiškinta. Kiekvienas gali galvoti, ką tik nori.
Dar keisčiau, kad Vaidas greitai pasirašo sutartį su Nacionaline krepšinio lyga ir ten jo kokybė visus puikiai tenkina. Jis toliau veda savo laidą Delfi, kur žiūrimumas, neabejoju, tik padidėjo. Taip pat jis pranešė, kad atgaivins savo renginių vedėjo karjerą – kreipkitės. Beje, kažkada reikėjo rinkti komentatorius LKL finalui, tai pats balsavau ir jus FB raginau balsuoti už Vaidą ir Karolį Tiškevičių. Jie ir laimėjo tą balsavimą, o dabar, ironiška, nei vienas nebeturi sutarčių su LKL. Abu nekokybiški, bet labai sėkmingi komentuojant ne LKL.
Nesu krepšinio ekspertas, bet esu komunikacijoje ir puikiai suprantu, kad išeinant net buvę konfliktai pamirštami stengiantis užglaistyti aštrius kampus. O kam sukurti naują? Kam šį išsiskyrimą paversti kelių savaičių viešos diskusijos tema? Va čia tai tikrai nekokybiškas LKL darbas.
Na ir žinoma, LRT su pranešimu apie Algį Ramanauską. Vėlgi, pats daug kartų sakiau, jog nedirbu niekur kitur ir iš reklamdavių neimu pinigų tik todėl, kad būčiau nepriklausomas. Kad turėčiau visišką laisvęs. Kad niekas, išskyrus mano žiūrovus, negalėtų manęs atleisti ar spausti.
Algis tikrai nepražus. Kur kas daugiau nerimo turėjo jausti Haroldas Mackevičius, nes dingsta kultinis jo kuriamos laidos personažas. Kur čia didžiausias klausimas – vieša komunikacija.
LRT turi galimybę tiesiog pranešti Algiui, paspausti rankas vienas kitam ir išsiskirti. Net jei pats Algis apie tai parašytų ar pakomentuotų kažkur, LRT gali solidžiai ir ramiai pasakyti, kad dėkoja Algiui už darbą, viską įvertinus buvo priimtas toks sprendimas. Viskas. Vienos dienos naujiena.
Tuo tarpu dabar matau, kiek žmonių taginą Algį, rašomi vieši laiškai su dešimtimis žinomų žmonių parašais, #palaikaualgi raktažodis pridėtas prie daugiau nei tūkstančio įrašų FB.
Kodėl reikėjo tai padaryti? Kokia tai žinutė visiems, kurie dirba LRT. Įvyks konfliktas su darbdaviu, mes tave viešai apdergsim ir išmesim? Beje, tuo nėra sunku patikėti prisiminus Virginijaus Savukyno istoriją.
Ar aš palaikau Algį? Manau, kad jo vieši pareiškimai buvo sunkiai suderinami su darbu LRT, bet taip pat manau, kad toks atsisveikinimas rodo, kiek LRT nesugeba suvaldyti savo komunikacinių krizių, kiek kerštinga ir piktą menanti yra LRT direktorė, nors šį postą pati užėmė labai sunkiai ir kiek ji žiūri politinių vėjo krypties. Juk skandalas įvyko gana seniai, o sprendimas priimtas palaukus rinkimų rezultatų, besikeičiant valdžiai ir tai taip pat šlykštokai atrodo.
Žinau, kas nemažai žurnalistų patys tai mato ir supranta, bet viešai kalbėti negali. Kam pyktis su esama, o gal būsima darboviete. Aš džiaugiuosi, kad galiu nebijoti ir parašyti tai, ką manau. Po to niekas dėl šių pareiškimų ar nekokybiško darbo manęs ant kilimėlio nepasikvies. Gal kai kurių žiniasklaidos priemonių durys užsidarys, bet nieko – išgyvensim.
Išvada – apie išeinančius iš darbo, kaip apie mirusius. Jei nėra labai svarbių priežasčių, tik gerai arba nieko. Išeinantis visada silpnesnė pusė. Stipresniam pulti silpnesnį nėra labai garbinga ir iš šono gerai neatrodo“, – rašė S.Malinauskas.