Lucy Duff-Gordon: mados legenda, mįslingomis aplinkybėmis išgyvenusi „Titaniko“ katastrofą

Ledi Duff-Gordon, viena iš garsiausių britų dizainerių, kadaise buvo kaltinama, kad vadina save ne modiste, o drabužių kūrėja / Vida Press nuotrauka
Ledi Duff-Gordon, viena iš garsiausių britų dizainerių, kadaise buvo kaltinama, kad vadina save ne modiste, o drabužių kūrėja / Vida Press nuotrauka
Julė Šiurkutė
Šaltinis: Žmonės
2023-05-22 22:53
AA

Lucy DUFF-GORDON (1863–1935) buvo savamokslė siuvėja ir britų mados legenda. Taip pat – daug patyrusi ledi, kurios memuarai tapo bestseleriu.

SKANDALINGAS TALENTAS. Viena iš jai skirtų parodų pavadinta „Lucile. Mada. Titanikas, Skandalas“, kita – „Lucile – „Titaniko“ žūtį išgyvenusi dizainerė“. Išvados peršasi pačios: turbūt dama įdomi tik tuo, kad nepaskendo. Bet jos išsigelbėjimo istorija buvo miglota, Duffų-Gordonų porai teko viešai aiškintis, kaip jiedu išgyveno. O rūmuose, kur vyko apklausos, buvo sausakimša stilingų damų: visos vilkėjo „Lucile“ suknias – kaip solidarumo su dizainere ženklą.

NOVATORĖ. Įsivaizduokime. Salėje sėdi Londono elitas, ponų rankose – programėlės, kuriose aprašyti demonstruojami modeliai ir jų pavadinimai: „Pavasario kliedesys“, „Nenubučiuotų lūpų atodūsis“, „Sutramdytas malonumas“, „Raudona nuodingos gėlės burna“. Iš kažkur sklinda muzika, mirksi šviesos ir staiga atsiranda šešios žavios mergaitės – iš pradžių jos sukiojasi scenoje, o paskui vaikšto tarp žiūrovų. Dabar tokiais šou nieko nenustebinsi, bet aprašytasis vyko XX amžiaus pradžioje... Lucy kultine dizainere tapo ne šiaip sau: ji ne tik siuvo originalias suknias, bet ir keitė požiūrį į madą.