Lytiniu smurtu prieš aktorių kaltintas Kevinas Spacey išgirdo Niujorko teismo verdiktą

Kevinas Spacey / „Scanpix“ nuotr.
Kevinas Spacey / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: BNS
2022-10-21 11:34
AA

Niujorko teismas ketvirtadienį nutraukė bylą Kevinui Spacey dėl nederamo lytinio elgesio, iškeltą aktoriaus Anthony Rappo, tvirtinančio, kad Holivudo žvaigždė jį lytiškai išnaudojo 1986-aisiais, kai jam buvo 14 metų.

Prisiekusieji nusprendė, jog A.Rappas, kuris siekė 40 mln. dolerių (40,8 mln. eurų) kompensacijos už „emocines kančias“, neįrodė, kad du „Oskarus“ turintis K.Spacey „lietė kokią nors lytinę ar intymią kūno dalį“. Dėl šios priežasties teisėjas Lewisas Kaplanas nutraukė civilinę bylą.

Anthony Rappas (dešinėje) su mylimuoju / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Netrukus po verdikto paskelbimo 63 metų K.Spacey išvyko iš teismo nepasikalbėjęs su reporteriais.

„Kortų namelio“ (House of Cards) žvaigždės advokato pareiškime sakoma, kad „p. Spacey džiaugiasi gyvendamas šalyje, kur piliečiai turi teisę į nešališkų prisiekusiųjų teismą“, sprendimus priimantį „pagal įrodymus, o ne gandus socialinėje žiniasklaidoje“.

Kevinas Spacey / „Scanpix“/AP nuotr.

A.Rappas „teisme pasakė savo tiesą“, pareiškime naujienų agentūrai AFP nurodė jo advokatas. Jis pridūrė: „Nors gerbiame prisiekusiųjų verdiktą, tai, kas nutiko jam (A.Rappui), nesikeičia.“

Primename, kad K.Spacey už darbą 1995 metų juostoje „Įprasti įtariamieji“ (The Usual Suspects) pelnė geriausio antro plano aktoriaus, o už 1999-ųjų „Amerikos grožybes“ (American Beauty) – geriausio aktoriaus „Oskarus“.

Kevinas Spacey / „Scanpix“/AP nuotr.

Tačiau įspūdinga jo karjera žlugo 2017 metais, kai aktorius Anthony Rappas apkaltino žvaigždę jį lytiškai išnaudojus 1986-aisiais, kai jam buvo 14 metų.