M-1 išsiaiškino – koks lietuviškas žodis sunkiausiai įveikiamas užsieniečiams: „Neištarė nė vienas“
Įveikęs „sraigtasparnį“, „Anykščius“, „kregždutę“ ir „šaltibarščius“, sunkiausiai užsieniečiams įkandamu paskelbtas netikėtas lietuvių kalbos žodis. Savaitgalį apklausą atliko radijo stoties M-1 eteryje dirbantys Joris Bačiulis ir Gustas Ramonas.
„Mokslo žmonės pasakoja, kad lietuvių kalba – viena seniausių gyvų kalbų pasaulyje. Bet pamiršta paminėti, kad ji dar ir viena sunkiausių. Atrinkome kelis, mūsų manymu, sunkesnius žodžius ir atlikome eksperimentą – pabandėme išsiaiškinti labiausiai neištariamą ir užsieniečio liežuvį laužantį žodį. Rezultatas nustebino net mus pačius“, – pasakojo Joris.
Pasak M-1 laidų vedėjų, be konkurencijos sunkiausiu mūsų kalbos žodžiu galima vadinti „išdžiausčiau“.
„Šito neištarė nė vienas iš Vilniaus gatvėse sutiktų užsieniečių. Pirmiausia prašėme perskaityti, vėliau – bent atkartoti tarimą. Pasirodė, kad tai – misija neįmanoma. Kaip ir neįmanoma nesišypsoti girdint lūžtančius nuo šio žodžio tarimo užsienietiškus liežuvius“, – kolegai pritarė Gustas.
Žiūrėkite:
Pasak laidų vedėjų, antrą vietą neištariamiausių lietuviškų žodžių kategorijoje jie skirtų „kregždutei“, trečią – „Anykščiams“. Mažiausiai problemų turistams sudarė žodis „šaltibarščiai“.
„Ko gero, visi buvo ragavę ir jau susipažinę su tarimu,“ – juokėsi Gustas.
M-1 laidų vedėjai pasakojo žodžius pasirinkę po rimtų diskusijų. Į apklausą gatvėje papuolė tik tie žodžiai, kurių sudėtingumui pritarė kolegos iš kitų laidų.
Tarp sunkiai užsieniečiams ištariamų žodžių taip pat galėtų būti vietovardis „Nemakščiai“, LTOK prezidentės pavardė „Gudzinevičiūtė“, „slenksčiai“, „anksčiausiai“, „beždžionė“ ir t.t.
Radijo stotis M-1 – pastarąjį dešimtmetį klausomiausia radijo stotis Lietuvoje. Kasdien jos klauso apie 290 000 Lietuvos gyventojų, per savaitę – daugiau nei 700 000 unikalių klausytojų.
Klausyti M-1 galima FM bangomis, interneto svetainėje m-1.fm arba pasisiuntus išmaniąją programėlę.