M.A.M.A organizatoriai parengė renginio saugumo planą: ką svarbu žinoti žiūrovams?

M.A.M.A apdovanojimų akimirkos / M.Repečkos nuotr.
M.A.M.A apdovanojimų akimirkos / M.Repečkos nuotr.
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
2022-01-26 14:59
AA

Sausio 28-ąją Kauno „Žalgirio“ arenoje įvyks svarbiausias metų muzikos įvykis – apdovanojimai M.A.M.A. Prieš ceremoniją organizatoriai susitiko su Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato bei Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovais (NVSC), siekiant aptarti būsimą renginį ir saugumo priemones.

Praėjusiais metais, organizuojant tik apdovanojimų ceremonijos filmavimą, organizatoriai, atsižvelgdami į tuo metu galiojusias sveikatos ministerijos (SAM) filmavimų rekomendacijas, sulaukė didžiulio visuomenės dėmesio, esą buvo pažeisti karantino reikalavimai, tačiau teisiniu keliu buvo įrodyti teisėti organizatorių veiksmai, rašoma pranešime spaudai.

Šiais metais, organizuojant ceremoniją, kaip renginį, organizatoriai ėmėsi dar daugiau saugumo priemonių, užtikrinančių visų dalyvių ir žiūrovų saugumą arenoje.

Šią savaitę organizatoriai susitiko su institucijų atstovais aptarti vyksiančią ceremoniją ir glaudų visų pusių bendradarbiavimą, siekiant išvengti galimų interpretacijų visuomenėje.

„Džiaugiamės, jog renginio organizatoriai iškart sureagavo į mūsų kvietimą susitikti ir, vertinant praėjusių metų patirtis, atsakyti į vieni kitiems kylančius klausimus. Abipusio noro, jog renginys praeitų be incidentų ar teisės pažeidimų, vedini ir renginio organizatorių kvietimu sutarėme, jog koncerto metu „Žalgirio“ arenoje apsilankys tiek policijos pareigūnai, tiek ir nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kauno departamento atstovai, siekiant įsitikinti, kad užtikrinamas šiuo metu galiojančių reikalavimų laikymasis.

Vertinant tai, jog organizatoriai iš savo pusės įsipareigojo užtikrinti maksimalų galiojančių reikalavimų laikymąsi, belieka tikėtis, kad ir renginyje dalyvausiantieji bus sąmoningi bei tų reikalavimų laikysis“, – teigia susitikime dalyvavusi Kauno apskr. VPK Kauno miesto Nemuno policijos komisariato viršininkė Jolita Dockienė.

M.A.M.A apdovanojimai

Muzikos apdovanojimų M.A.M.A organizatoriai parengė saugumo planą, leisiantį užtikrinti saugumą arenoje repeticijų bei renginio metu.

Atsižvelgiant į pandeminę situaciją bei teisės aktus M.A.M.A atstovai be visiems renginiams galiojančių saugumo priemonių, tokių kaip griežtas galimybių paso tikrinimas, patekimas į areną tik su ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratoriumi, saugių atstumų užtikrinimas, įspėjamųjų ženklų įrengimas, informacinių garso takelių transliavimas, draudimas salėje vartoti gėrimus ar valgyti, imasi ir papildomų priemonių.

Patenkant į areną bus tikrinami ne tik galimybių pasai, bet ir visiems apdovanojimų programos dalyviams bei personalui bus atlikti greitieji koronaviruso testai.

Taip pat arenoje dirbs apmokyta savanorių komanda, kuri įspės žiūrovus bei dalyvius apie respiratorių dėvėjimą bei kitus reikalavimus.

Pasak muzikos apdovanojimus M.A.M.A organizuojančios įstaigos atstovo, ceremonijai buvo ruošiamasi galvojant apie įvairius scenarijus, todėl buvo sukurti saugumo planai, padėsiantys užtikrinti saugumą ir sklandų ceremonijos organizavimą.

„Džiaugiamės, kad galime glaudžiai bendradarbiauti su institucijomis, atsakyti į kylančius klausimus ir užtikrinti veiksmų planą, kuris padėtų sumažinti galimas įtampas. Mes, kaip organizatoriai, turime didelę patirtį organizuojant renginius, todėl puikiai suprantame, jų saugumo svarbą. Imamės visų įmanomų priemonių, kad muzikos šventė vyktų sklandžiai, o atlikėjai ir žiūrovai galėtų jaustis saugūs. Žinoma, visų dalyvių ir žiūrovų prašome būti sąmoningais, rūpintis savo bei kitų saugumu ir laikytis visų reikalavimų“, – teigia organizatoriai.