M.Andriulienės atostogos Turkijoje: griežtas grafikas, mamiški rūpesčiai ir laikas be vyro

Medeinos Andriulienės atostogos Turkijoje / Asmeninio albumo nuotr.
Medeinos Andriulienės atostogos Turkijoje / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-11-24 20:04
AA

Vasaros pabaigoje antros dukros susilaukusi prekės ženklo „Thunderlings“ bendraturtė, buvusi tarptautinės komunikacijos specialistė Medeina Andriulienė lapkričio darganą iškeitė į Turkijos saulę. Nors leistis į kelionę su dviejų mėnesių kūdikiu ir dvejų metukų dukrele ryžtųsi tikrai ne dažnas tėvas, Medeina į atostogas išsiruošė ilgai nesvarsčiusi. Ji šypsosi – šio trumpo pabėgimo reikėjo kaip oro.

„Aš vis juokiuosi, kad kelionių su vaikais atostogomis vadinti negalima. Tai – aplinkos pakeitimas. Tuo ir džiaugėmės. Labai jau norėjau nors trumpam pabėgti nuo vėsumos“, – kalbėdama su portalu Žmonės.lt nusijuokė M.Andriulienė.

M.Andriulienė savaitės trukmės atostogoms pasirinko netoli Antalijos esantį Beleko kurortą. Kaip portalui Žmonės.lt atskleidė pašnekovė, į išsvajotąsias atostogas ji leidosi su dviejų mėnesių mažyle Marija, dvejų metukų Ana ir savo mama Nijole. Tuo metu jos sutuoktinis Liudvikas su savo sūnumis Aleksandru ir Konstantinu mėgavosi nardymo malonumais Egipte.

„Mes jau antrus metus praktikuojame tokias atostogas, kai kažkur keliaujame atskirai. Dabar berniukams tas amžius, kai jie gali pradėti nardyti, tad pernai, kol aš su Ana ir Konstantinu buvau Tenerifėje, Liudvikas su Aleksandru skrido į Egiptą išsilaikyti nardymo sertifikacijos. Šiemet tokią sertifikaciją jau galėjo išsilaikyti Konstantinas, tad į Egiptą nardyti šįkart jie išvyko trise. O aš, jiems dar besiruošiant, pradėjau galvoti, kur mes su mergaitėmis galėtume nuvykti, kad tik nereikėtų sėdėti namuose. Tą idėją palaikė ir Liudvikas“, – dalijosi Medeina.

Medeina Andriulienė su dukra Ana / Asmeninio albumo nuotr.

Idėjų, kur praleisti trumpas atostogas, anot M.Andriulienės, ilgai ieškoti neteko. „Turkija jau nekart mūsų šeimos patikrintas variantas – vis keliaudavome čia, kai berniukai buvo maži. Visada būdavo puikios atostogos, nes čia vaikai visuomet turi ką veikti“, – sakė Medeina ir pridūrė, kad rinkdamasi kelionę su mažais vaikais visuomet paiso keleto kriterijų.

„Man svarbu, kad skrydis nebūtų tolimas, kad šalyje būtų dar pakankamai šilta ir, žinoma, kad toje valstybėje būtų moderni medicina. Kai visa tai įvertini, tų atostogų krypčių lieka ne tiek ir daug – Graikijoje jau vėsu, Dubajus, atrodo, tiktų, bet jau skrydis tolimesnis… Taip ir nutarėme mėgautis Turkijos „viskas įskaičiuota“ malonumais. Su vaikais taip paprasčiau ir saugiau. Tiesa, labai džiaugiuosi, kad mama leidosi į šią avantiūrą kartu su manimi, nes Ana labai aktyvus vaikas, tad man vienai būtų buvę sudėtinga“, – žėrė M.Andriulienė.

Medeinos Andriulienės mama Nijolė / Asmeninio albumo nuotr.

Nors viešbučių su „viskas įskaičiuota“ netrūksta ne tik Turkijoje, bet ir Egipte, kur atostogavo Medeinos sutuoktinis Liudvikas su sūnumis, pastarosios šalies M.Andriulienė sako net nesvarsčiusi.

„Egipto nesvarsčiau dėl galimų žarnyno virusų, baiminausi dėl mitybos, o ir tai jau būtų tolimesnė kelionė. Aš, be jokios abejonės, lenkiu galvą prieš tuos tėvus, kurie su naujagimiais išsiruošia kone į džiungles, bet aš mėgstu pasverti visas rizikas. Nesu tokia avantiūristė, kaip gali atrodyti“, – nusijuokė prekės ženklo „Thunderlings“ bendraturtė.

Trumpam atokvėpiui nuo žvarbaus lietuviško oro į Turkiją išvykusi M.Andriulienė su dukrelėmis ir mama mėgavosi saule ir maudynėmis. Ji šypsosi – o kokių veiklų dar tikėtis, išvykus su mažylėmis.

„Su vaikais atostogų ritmas toks, kad nors ir atrodo, jog nieko nenuveiki, negali nė sekundės ramiai pabūti, – juokėsi ji. – Rodos, atsikeli, susiruoši, nueini pavalgyti, praleidi laiką prie jūros, pamaitini mažąją, tada vėl prie jūros, vėl maudaisi, tada jau vėl viskas sukasi nuo pradžių. Toks jau tas griežtas motiniškas grafikas“, – šyptelėjo dviejų dukrų mama.

Medeina Andriulienė su dukra Ana / Asmeninio albumo nuotr.

Tiesa, čia pašnekovė pridūrė, kad atostogų metu Turkijoje su mažylėmis buvo net lengviau nei namie. „Kai kas išties lengviau – nauja aplinka, tai vaikams įdomu. Aišku, aš maitinu nutrauktu pienu, tai šiek tiek sudėtingiau, nes reikia buteliukus sterilizuoti virinant, tačiau atsiveži viską, ko reikia, ir pasidarai. Tikrai nėra kažkokios tragedijos. O ir apskritai su vaikais nelabai yra didelio skirtumo – ar tu kur nors vienai dienai, ar savaitei vyksti. Daiktų reikia tų pačių. Šįkart teko keliauti su dviem 20 kilogramų lagaminais.“

O ką Medeina patartų kitiems tėvams, su naujagimiais besiruošiantiems į kelionę? Pasak M.Andriulienės, svarbiausia viską dar gerokai prieš atostogas susiplanuoti.

„Manau, kad svarbiausia susiplanuoti, ką būtina pasiimti į kelionę, kad nepamirštumėte esminių dalykų, bei nepamiršti susiruošti vaistinėlę, kuri praverstų bet kokiam gyvenimo atvejui. O svarbiausia – nestresuoti. Leisti atsipalaiduoti tiek sau, tiek vaikui. Pavyzdžiui, kai kurie tėvai nerimauja net dėl tokių dalykų, kaip vaikų mityba.

Aš atsipalaiduoju ir galvoju, kad tegul vaikas pasimėgauja ir pasidžiaugia gyvenimu. Jei nori valgyti septynias ledų porcijas per dieną, tai tegul tai ir daro. Jeigu aš galiu atostogauti ir džiaugtis gyvenimu, tai ir ji turi teisę tai daryti.“

Fotogalerija:

Medeinos Andriulienės atostogos Turkijoje (8 nuotr.)
+2