M.Linkytės vokalistei – BBC dėmesys: kaip iš parduotuvės ji pateko į „Eurovizijos“ sceną

Monikos Linkytės pritariančiosioji vokalistė Nicola / „Scanpix“ ir L.Balandžio nuotr.
Monikos Linkytės pritariančiosioji vokalistė Nicola / „Scanpix“ ir L.Balandžio nuotr.
Ugnė Martusevičiūtė, Žmonės.lt
Šaltinis: Žmonės
2023-05-12 11:01
AA

Ketvirtadienio vakarą Monikai Linkytei patekus į „Eurovizijos“ finalą švenčia visa Lietuva. Vis dėlto užsienio spaudos dėmesio sulaukia ne tik lietuvių atlikėja, bet ir jos pritarančiosios vokalistės. BBC pastebėjo, kad Monikos pritariančiąja vokaliste tapo Nicola Lambrianos – prekybos centro „Waitrose“ darbuotoja iš Esekso.

„Waitrose“ prekybos centro darbuotoja iš Esekso šiemet žengia į Liverpulio sceną – ji tapo Lietuvos atstovės „Eurovizijos“ dainų konkurse pritariančiąja vokaliste. Būtent taip apie kartu su Monika Linkyte į sceną žengiančią Nicolą Lambrianos rašė BBC.

Britų žiniasklaidą sudomino N.Lambrianos istorija. BBC domėjosi, kaip prekybos centre „Waitrose“ dirbanti moteris tapo Lietuvos atstovės „Eurovizijoje“ pritariančiąja vokaliste.

Kaip rašė BBC, kartu su M.Linkyte į sceną lipanti N.Lambrianos norėjo gauti bilietus į konkursą ir pamatyti „Euroviziją“ savo akimis. Pranešama, kad prisijungti prie komandos dainingąją Nicolą pakvietė pati M.Linkytė, o jas supažindino jųdviejų bendras draugas.

„Dabar man nereikia bilieto į konkursą, nes aš esu scenoje“, – BBC kalbėjo ji.

Monikos Linkytės pritariančiosios vokalistės Yvonne, Nicola ir Ouraa / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Monika Linkytė pasirodė generalinėje antro “Eurovizijos” pusfinalio repeticijoje / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Lietuvos atstovė „Eurovizijoje“ Monika Linkytė kūrinį „Stay (Čiūto Tūto)“ atlieka scenoje kartu su keturiomis pritariančiosiomis vokalistėmis Yvonne, Nicola, Ouraa ir Charleen. Bene kiekvienam gerbėjui kirba mintis – kaip gi susikirto jų keliai ir muzikinės interpretacijos.

Apie pažintį, ryšį ir jų pačių kuriamą bei atliekamą muziką dar prieš kurį laiką portalui Žmonės.lt papasakojo Yvonne, Nicola ir Ouraa.

Nicola dainuoja „Adele Tribute“, pasirodo aplink Jungtinę Karalystę, be to, sužinojo, kad jos tolima giminaitė buvo lietuvė.

Ouraa yra dainų kūrėja ir dainininkė, visus jos įrašus galite rasti klausymosi platformose.

Yvonne vis dar dirba ties savo kūrybos muzika, o šiuo metu dainuoja gospelo chore, bažnyčioje.

Interviu su Monikos Linkytės pritariančiosiomis vokalistėmis Yvonne, Nicola ir Ouraa:

„Labai džiaugiuosi, kad galiu čia būti ir patirti tai su savo mergaitėmis. Manau, kad bus nuostabi proga dainuoti kartu ir pasinerti į šią akimirką“, – portalui Žmonės.lt sakė Ouraa.

„Labai džiaugiamės. Turėjome keletą repeticijų, o per generalinę pamatėme visus“, – pridūrė Nicola.

Yvonne tikino, kad tokia galimybė pasitaiko tarsi kartą gyvenime. „Esu labai laiminga ir palaiminta, kad galiu būti čia su Monika ir atstovauti Lietuvai.“

Monikos Linkytės pritariančiosios vokalistės Yvonne, Nicola ir Ouraa / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Kiekviena iš jų papasakojo, kaip susipažino su Monika. Jos su Ouraa mokėsi tame pačiame universitete Londone, dainavo chore, kūrė muziką ir galiausiai pradėjo kartu dirbti.

„Kartu surengėme keletą pasirodymų, bendradarbiavome, – portalui Žmonės.lt pasakojo Ouraa. – Lapkritį ji man paskambino ir paprašė suburti pritariančiųjų vokalistų komandą.“

Nicola istorija buvo visai kitokia – ji Moniką sutiko bare.

„Jos vokalo mokytoja paskambino man ir pasakė, kad moko popžvaigždę iš Lietuvos ir nori ją pavedžioti po Londoną. Pasakiau, kad atvažiuotų į atviro mikrofono vakarą.

Kai susitikome, paklausiau, ką ji veikia. Prasitarė, kad 2015-aisiais dalyvavo Eurovizijoje. Paklausiau, ar pažįsta ką nors, kas galėtų parūpinti man bilietą, kadangi dievinu šį konkursą, o dar ji šiemet vyksta Liverpulyje.

Kiek vėliau, atėjau pasiklausyti, kaip jos dainuoja. Pirmą kartą nedainavau kartu, tik stebėjau. Tada mane pakvietė prisijungti prie šių nuostabių merginų ir dainuoti kartu scenoje.

Taip viskas buvo. Dabar man nebereikia bilieto – mes esame scenoje“, – juokėsi Nicola, kalbėdama su portalu Žmonės.lt.

Yvonne priklauso Londono bendruomenės chorui, ją su Monika ir visa „Eurovizijos“ situacija supažindino Ouraa.

„Sutikau Moniką, kai įrašinėjome studijoje su gospelo choru. Manau, kad ji – tokia nuoširdi. Niekad nesu sutikusi tokio atlikėjo, kuris taip domisi mumis. Galvojau – noriu ją dar kartą pamatyti. O dabar, po poros metų, mes kartu dainuojame Eurovizijoje. Nuostabi kelionė“, – portalui Žmonės.lt šypsodamasi pasakojo Yvonne.

Monikos Linkytės pritariančiosios vokalistės Yvonne, Nicola ir Ouraa / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Visos vokalistės lankėsi Lietuvoje, kai vyko nacionalinių „Eurovizijos“ atrankų filmavimai. Paklaustos, kas joms labiausiai patiko mūsų šalyje, merginos paminėjo ne vieną tradicinį patiekalą.

„Iš tikrųjų, mes neturėjome daug laiko pasižvalgyti. Viena iš mano geriausių draugių yra lietuvė, sutikau ją po kelerių metų, taigi, man tai buvo gana ypatinga. Myliu Lietuvą, norėčiau ten sugrįžti“, – kalbėjo Yvonne.

„Mačiau bažnyčią ir garsiąją gatvę, kuri man visai iškrito iš galvos. Daug vaikščiojome, buvo šalta, o aš buvau apsiavusi įsispiriamas šlepetes, – juokėsi Nicola. – Nuėjome į keletą restoranų, jie buvo puikūs.“

„Maistas tikrai nuostabus, jūs gaminate tokią rožinę sriubą – šaltibarščius. Ji tokia puiki, galėčiau valgyti ilgą laiką nesustodama“, – pridūrė Ouraa.

Monikos Linkytės pritariančiosios vokalistės Yvonne, Nicola ir Ouraa / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Monika Linkytė / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Beveik niekas neabejojo, kad M.Linkytė kartu su keturiomis pritariančiosiomis vokalistėmis pateks į „Eurovizijos“ finalą. Merginos irgi neabejojo ir teigė esančios pasiruošę.

„Monika buvo absoliučiai puiki, nuo Lietuvos iki dabar. Dauguma pastebėjote, kaip pasikeitė jos kūrinys. Iš pradžių, vietoje garsiosios Čiūto Tūto frazės buvo tiesiog balsės, bet vėliau Monika pamatė komentarus, kad ši frazė yra tai, kas veda klausytojus iš proto, be to, turi gilią reikšmę apie bendruomenę. Todėl ji pakeitė priedainį, dėl to, tikriausiai, dabar ir esame čia. Garsus ūūū pakeitėme į Čiūto Tūto“, – portalui Žmonės.lt dėstė Ouraa.

„Kiekvieną kartą jos vokalas skamba tiesiog nuostabiai. Ji atiduoda visą save, yra labai miela ir draugiška visiems, kurie prie jos prieina, ar tai būtų užkulisiai, ar gatvėje nusifotografuoti prašantis gerbėjas“, – pridūrė Nicola.

„Monika yra nuostabi vokalistė. Nuo pirmo karto, kai sutikau ją su mūsų choru, pastebėjau, kokia tyra jos širdis. Kiekvieną kartą, kai dainuoja, atiduoda save 100 procentų, todėl ji mane įkvepia ir tiesiog linkiu visiems, kurie jos klausosi, suprasti dalelę jos ir jos širdies.

Žinau, kad pasaulis ją pastebės ir ji gaus viską, ko yra verta. Ji yra nuostabi ir linkiu visko, ko geriausio. Tai tik visko, kas geriausia, pradžia. Labai nekantraujame pamatyti, kas dar jos laukia“, – sakė Yvonne.

Monikos Linkytės pritariančiosios vokalistės Yvonne, Nicola ir Ouraa (7 nuotr.)
+1
Monika Linkytė pasirodė generalinėje antro „Eurovizijos“ pusfinalio repeticijoje (15 nuotr.)
+9