M.Stonkus, G.Glemžaitė, M.Noreikaitė ir G.Savickas – apie vasarą: „Skirti laiko poilsiui sunku“

Giedrius Savickas, Mantas Stonkus, Gelminė Glemžaitė ir Milda Noreikaitė / Tomo Kaunecko nuotr.
Giedrius Savickas, Mantas Stonkus, Gelminė Glemžaitė ir Milda Noreikaitė / Tomo Kaunecko nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-06-20 18:07
AA

Kaip sėkmingai suderinti vasaros darbą ir poilsį, kai darbas neaišku kada prasideda, o kada baigiasi? Komedijos „Gal nedarom tragedijos“ aktoriai Giedrius Savickas, Mantas Stonkus, Gelminė Glemžaitė ir Milda Noreikaitė prisipažįsta, kad jų profesijos žmonėms tai tikrai sudėtinga.

Darbas pajūryje dažnai tampa puikia proga prisiderinti ir poilsį. „Gal nedarom tragedijos“ šią vasarą Palangoje bus rodoma tris kartus ir aktoriai tikisi, kad po spektaklių turės galimybę bent kelias dienas praleisti populiariausiame šalies kurorte, rašoma pranešime spaudai.

„Tikrai sunku skirti laiko poilsiui vasarą“ – atsidūsta Gelminė Glemžaitė. – Mūsų profesijos žmonės žino posakį „tavo metas“. Kai ateina tas stebuklingas „tavo metas“, pamiršti atostogas ir griebi visus gerus pasiūlymus, nes vėliau jų gali nebelikti“.

Gelminė Glemžaitė / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Ji sako, kad šiuo metu yra jos metas. Aktorė turi labai daug įdomių ir viliojančių pasiūlymų, todėl neatrodo, kad vasarą bus daug poilsio dienų.

„Vasarą Lietuvoje pats filmavimo įkarštis, todėl laikas prabėga kino kūrimo aikštelėse. Be to, ir teatras nebeturi aiškaus sezono. Štai „Gal nedarom tragedijos“ vasarą keliasi į Palangą. Tai čia bus tas atvejis, kai pavyks suderinti ir darbą, ir poilsį“, – pasakoja ji.

Kolegei pritaria ir Milda Noreikaitė. „Reikia rinktis tuos darbus, kurie malonūs. Tada nebus taip liūdna, jei ir pradirbsi visą vasarą. Komedija „Gal nedarom tragedijos“ – vienas tų darbų, kurių laukiu. Tai spektakliai Palangoje man yra „darbostogos“, – sako M.Noreikaitė.

Milda Noreikaitė spektaklyje „Gal nedarom tragedijos“ / Lauryno Trimonio nuotr.

„Kai myli savo darbą, tai jokių atostogų net nereikia, nes nesijauti dirbantis“, – savo filosofiją atskleidžia Mantas Stonkus.

Jis atostogų išvis net neplanuotų, mat vaidindamas nė kiek nepavargsta – greičiau atvirkščiai: pasikrauna teigiamų emocijų. Vis dėlto, jo vasaros kalendoriuje laiko konkrečioms atostogoms yra skirta ir tą laiką diktuoja aktoriaus vaikai Cecilija ir Pranciškus.

Komedija „Gal nedarom tragedijos“ / Lauryno Trimonio nuotr.

Apie nuolatinį darbą, negalvojimą apie poilsį ir to pasekmes daugiausiai papasakoti galėtų aktorius Giedrius Savickas. Kažkada manęs, kad reikia griebti kiekvieną pasiūlymą, šiandien jis įsitikinęs, kad skirti laiko kokybiškam poilsiui ir išmokti pasakyti „ne“ privalo visi. Ypač pasistengti turi tie, kurių darbo grafikai nėra pastovūs.

Milda Noreikaitė spektaklyje „Gal nedarom tragedijos“ / Lauryno Trimonio nuotr.

Kas yra pervargimas ir perdegimas, kai tiesiog fiziškai nebegali dirbti, aktorius yra patyręs savo kailiu ir pamoką gerai išmoko. Dabar jis stengiasi darbą nuo poilsio atskirti, kiek tik tai jo profesijoje įmanoma. Šią vasarą renkasi tik tuos spektaklius, kurie išties vertingi ir įdomūs bei nepasiglemžia viso poilsio.

Komedija „Gal nedarom tragedijos“ vienas tokių. Šią vasarą Giedrių Savicką, Mantą Stonkų, Gelminę Glemžaitę ir Mildą Noreikaitę Palangos koncertų salėje išvysite: birželio 24 d., liepos 7 d. ir rugpjūčio 19 d.