„Måneskin“ lyderis neigia stereotipus: ant MTV raudono kilimo – su iššaukiančia apranga ir aukštakulniais

„Måneskin“ / „Scanpix“ nuotr.
„Måneskin“ / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-11-15 20:13
AA

Sekmadienį Budapešte nuaidėjus MTV Europos muzikos apdovanojimams, kurių metu įvertinti geriausi Senojo žemyno atlikėjai, daugelio akys krypo į išradingą žvaigždžių stilių. Progos nustebinti nepraleido ir italų grupės „Måneskin“ lyderis Damiano Davidas, kurio apranga spinduliavo atviru seksualumu.

Nors ne viena žvaigždė MTV Europos muzikos apdovanojimuose stebino savo stiliumi, regis, į savo įvaizdį itin atsakingai pažiūrėjo italų grupė „Måneskin“.

Šįkart dėmesio centre atsidūrė grupės vokalistas Damiano Davidas. Žavusis atlikėjas į apdovanojimų ceremoniją atvyko vilkėdamas seksualias tinklines kojines, permatomą palaidinę, pirštines, kniedėmis puoštas trumpikes. Atlikėjas ant raudonojo kilimo drąsiai žengė su aukštakulniais.

Tuo tarpu kiti grupės nariai taip pat rinkosi išradingą stilių, tačiau... ne tiek atvirą.

Damiano Davidas / Scanpix nuotr.
„Måneskin“ / „Scanpix“ nuotr.

Tiesa, D.Davido pasirinktame įvaizdyje buvo užkoduota svarbi žinutė. Kadangi metų ceremonijoje daug kalbėta apie lygias LGBTQ+ žmonių teises, atlikėjas savo apranga ragino kovoti prieš stereotipus. 

MTV Europos muzikos apdovanojimuose pasaulį pavergę rokeriai „Måneskin“ – „Eurovizijos“ dainų konkurso nugalėtojai – laimėjo Geriausia roko grupės kategorijoje.

Primename, kad šių metų ceremonijoje daug kalbėta apie lygias LGBTQ+ žmonių teises – pasisakymai prieš homofobiją skambėjo scenoje, užkulisiuose ir ant raudonojo kilimo. 

Prie „Måneskin“ prisijungė ir kiti atlikėjai. Pavyzdžiui, rašytojas Jeetendras Sehdevas ant raudonojo kilimo žengė apsivilkęs megztinį, ant kurio – užrašas „Orbanai, meilė laimi“. O gėjų pora iš Vengrijos, kovojanti už tos pačios lyties porų teisę įsivaikinti, pademonstravo saldų bučinį.

MTV šįkart įsteigė ir specialius apdovanojimus, skirtus už lygias skirtingos lytinės orientacijos žmonių teises kovojantiems aktyvistams.

Anot apdovanojimų organizatorių, šiame renginyje siekta išreikšti solidarumą su Vengrijos LGBTQ+ bendruomene po birželį priimto įstatymo, draudžiančio „rodyti ir reklamuoti homoseksualumą“ tarp jaunesnių nei 18 metų amžiaus asmenų.

Būtent todėl MTV Europos muzikos apdovanojimai tapo „pasauline muzikos švente visoms pasaulio publikoms“, rašo reuters.com.