Madingos pėdkelnės. Kokios jos šiemet?

Ryškiai žalios pėdkelnės / Shutterstock nuotr.
Ryškiai žalios pėdkelnės / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2014-01-15 11:00
AA

Kokių pėdkelnių yra jūsų stalčiuose? Juodų, kūno spalvos, na, dar keletą margų arba spalvotų (nuotaikai pakelti). Iš pažiūros pėdkelnės – toks pat būtinas atributas kaip kojinės ar šalikai, tačiau mada, regis, neaplenkia ir šios sferos. Be to, kasmet mados pasaulyje atsiranda niša, kurioje eksperimentuoti galima be jokių suvaržymų. Taip 2013-aisiais ant drabužių masiškai atsirado 3D akcentų, o nagų menas ėmė pripažinti bet kokią saviraiškos formą – nuo debesų formos nagų aplikacijų iki kalėdinių megztinių raštų manikiūro! Kokias keturias pėdkelnių naujienas verta išbandyti šiemet?

Ar žinote, kad pastaruoju metu pėdkelnių pardavimo skaičiai šoktelėjo net 12 procentų? Mados verslo žurnalas, apžvelgdamas šią nišą, atskleidė, kad vien praėjusiais metais pėdkelnėms įsigyti moterys išleido 775 mln. JAV dolerių! O šios perka ne tik klasikines juodas pėdkelnes, kurias gali mūvėti darbe. Pamažu dailiosios lyties atstovės ima mėgti eksperimentus ir rinktis drąsesnius variantus. Pavyzdžiui, odos įsiuvus, skaitmeninius gėlių raštus ar netgi vyriškai aprangai būdingus motyvus zigzaginius langelius. Spalvos taip pat veržiasi į parduotuves. Prognozuojama, kad populiariausios bus burgundiško vyno, geltonų garstyčių, auksinė kviečių ir šviesios, kreminės pastelės.

Vis negalite prisijaukinti pėdkelnių? Ne bėda! Tamprės ligi čiurnos kaulo ar žemiau kelių – irgi geras sprendimas. Tiesa, šįkart jos originalesnės, nebe tokios sportiškos, dekoruotos netikėtomis detalėmis, derinamos prie šiltesnių vilnonių kojinių, getrų, apsmukusių kojinaičių, kyšančių iš masyvių batų. Regis, nieko pernelyg nauja, bet didžiulė skirtingų stilių darna ir įvairovė. Vienintelis tikrai nemadingas dalykas – tai peršviečiamos, itin blizgios, šviesą atspindinčios pėdkelnės. Šie metai – laikas kitokiai elegancijai.

► Spalvotos pėdkelnės 

Madų savaičių metu lengviausia ant podiumų buvo pastebėti ryškiaspalvėmis pėdkelnėmis puoštas manekenių kojas, kyšančias iš po bohemiškų suknelių ir elegantiškų sijonų. Stilistų patarimas – nederinkite pėdkelnių prie suknelių spalvos.

Issalondon.com nuotr. Dizainerė įvaizdžiui sukurti pasirinko geltonas pėdkelnes.

► Tinklai ir raštai

Naujas sezonas pasitinka naujas formas. Populiariausi modeliai išsiskiria painiais ir žuvų tinklus primenančiais raštais. Be abejo, kartais su tokiomis pėdkelnėmis gali būti per šalta, tad kita alternatyva – margi raštai. Pastarieji varijuoja nuo geometrinių motyvų iki gėlių raštų, nuo gyvūnijos užuominų iki moderniausių taškų ir linijų derinių ar net rytietiškų mozaikų elementų. Be to, nebijokite pėdkelnių, dekoruotų kristalais, karoliukais ar smulkiais blizgiais akmenėliais, – juk šiemet būtent ši sritis diktuoja laisvę dizainerių fantazijai!

Issalondon.com nuotr. Dizainerė įvaizdžiui sukurti pasirinko geltonas pėdkelnes.

► Kontrastingas derinys

Šis sprendimas puikiai tinka šiandien ir tiks iki pirmųjų pavasario balų. Tiesa, jis turi vieną trūkumą – dengia grakščiausią kojų vietą, čiurną. Tačiau jei jums tai nė motais arba šiluma svarbiau, tuomet pirmyn! Derinkite kūno spalvos pėdkelnes su vilnonėmis, apsmukusiomis kojinėmis, kyšančiomis iš batų, arba getrais. Ir šilta, ir stilinga!

Issalondon.com nuotr. Dizainerė įvaizdžiui sukurti pasirinko geltonas pėdkelnes.

► Virš kelių

Kojinės iki kelių arba jas imituojančios pėdkelnės – dar vienas naujas stiliaus variantas, pagyvinsiantis bet kokią trumpesnę suknelę. Šios derės prie žemapadžių, prie aukštakulnių ir prie ilgaaulių. O kad atrodytumėte dar originaliau, nepamirškite prie šių ilgo susagstomo megztinio.

Issalondon.com nuotr. Dizainerė įvaizdžiui sukurti pasirinko geltonas pėdkelnes.