Mados fotografų mūza Ieva Palionytė: „Darbdavių nebedomina grožis, jie ieško įdomių asmenybių“

Ieva Palionytė
Paulina Taškutė
Šaltinis: Žmonės
AA

Modelio karjerą agentūroje „Image Group“ pradėjusi Ieva Palionytė teigia savo darbe matanti didelę konkurenciją, tačiau jos nebijanti. Daugybę miestų aplankiusi mergina Žmonės.lt portalui pasakoja apie bendradarbiavimą su garsiausiais prekių ženklais, modelių grožio standartus ir neįprastas darbo dienas.

Ieva, papasakok, kaip atrodo modelių pasaulis ir jo užkulisiai. Nuo kada pradėjai dirbti šį darbą?

Į pirmąjį kastingą atėjau vos 13-kos, tada ir susipažinau su savo agentėmis iš „Image group“, tačiau pirmosios kelionės teko palaukti, į ją leidausi 15-kos, o intensyviau keliauti pradėjau 16-kos. Sunku apibūdinti modelio gyvenimą, kai kiekviena diena atneša naujus iššūkius. Šiame darbe nėra vienodų dienų, niekada nežinai, ko tikėtis. Galbūt tai ir žavi labiausiai (šypsosi).

Kaip atrodo tavo diena, tenka daug keliauti? Kaip tau pavyksta viską suspėti, būti stipriai sunkiose situacijose?

Kaip ir minėjau, nebūna vienodų dienų, kartais keliuosi 4-tą ryto ir bėgu į darbą, o paskui į manekenių atrankas, kartais nedirbu ir einu susitikti su klientais. Daug žmonių mano, kad modelio darbas yra labai lengvas, užtenka pasimaivyti ir viskas. Iš tikrųjų taip nėra, nei viena manekenė nepritartų tokiam požiūriui. 

Būna savaičių, kai kiekvieną dieną atsibundi vis kitoje šalyje, būna, kad kelis mėnesius dirbi kasdien po 12-ka ar daugiau valandų. Sunkiausias neabejotinai yra madų savaičių laikotarpis, kai dienomis atlieki šou, o naktimis primatavimus, „kastingus“, arba skrendi iš vienos madų sostinės į kitą. Po tokio mėnesio norisi dar du miegoti (juokiasi). Žinoma, yra ir ramesnių laikotarpių, kartais savaičių be darbo, tada pasiilgsti mados savaitės tempo. Nemeluosiu, būna labai sunkių akimirkų, tada skambinu mamai ar draugams, tačiau esu gana pozityvi ir žinau, kad rytojus bus kitoks.

Visuomenėje vyrauja stereotipai, kad modeliai turi atitikti tam tikrus standartus, laikytis daug dietų. Įsitikinimai – modeliai vaikšto po vakarėlius ir vartoja psichotropines medžiagas. Ar tau pačiai yra tekę kada nors su tuo susidurti, o galbūt gali paneigti šiuos stereotipus?

Žinoma, modeliai turi prižiūrėti figūrą ir atitikti tam tikrus standartus, o kaip to pasiekia jau kiekvienos individualus reikalas. Merginos, kurios rimtai žiūri į savo karjerą ir sveikatą, niekada nesiima drastiškų priemonių ir nepuola į kraštutinumus. Tą patį galiu pasakyti ir apie vakarėlius, alkoholį ar psichotropines medžiagas. Mergina, kuri gerbia klientus ir savo reputaciją, niekuomet neateis į darbą apsvaigusi ar pervargusi po naktinių vakarėlių.

Ieva Palionytė

Su kokiais prekių ženklais esi dirbusi? Kuris bendradarbiavimas buvo labiausiai įsimintinas?

Galiu pasigirti nemaža patirtimi dirbant su pasauliniais prekių ženklais kaip „Gucci“, „Dolce & Gabbana“, „Alberta Ferreti“, „Calvin Klein“, „Dior“, „Balenciaga“, „Chloe“, „Valentino“, „Dsquared“, „Cavali“, „Miu Miu“, „Bottega Venetta“ ir dar daug kitų. Didelį įspūdį paliko „Dolce & Gabbana“ šou kuriame dalyvavau ne kartą, ten viskas kaip pasakoje! Taip pat labai įdomi patirtis buvo dirbant „Dior“ madų namuose, kai galėjau stebėti visą naujos haute couture kolekcijos kūrybinį procesą ir iš arčiau pažiūrėti, kaip dirba tikras mados genijus Raf Simons. Nusivylimų jeigu ir buvo, stengiuosi jų neakcentuoti ir palikti praeityje (šypsosi).

Ar tenka susidurti su konkurencija? Esi mačiusi kaip konkuruoja modeliai?

Žinoma, konkurencija yra didelė šio darbo dalis, juk darbą norinčių gauti milijonai, o pasiseka vienetams. Yra buvę ir pavogtų šampūnų, esu girdėjusi apie sugadintus svarbius daiktus, apkalbas, kartais net didesnias patyčias, vieną kartą net muštynes. Tačiau kur kas dažniau merginos stengiasi vienos kitoms padėti ir patarti! Juk visos svečiose šalyse jaučiasi vienišos ir ieško draugių. Man pasisekė šiame darbe sutikti savo artimiausias drauges!

Kas yra sunkiausia dirbant tokį darbą ir kokie yra jo pliusai?

Darbas sunkus tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Sunku dirbti ilgas varginančias valandas, po naktų praleistų lėktuvuose, kartais sunku be perstojo šypsotis ir būti maloniai, kai esi pervargusi, susidūrus su nemaloniais klientais vis tiek privalai išlikti profesionalia. Žiemą fotografuoti bikinius, o vasarą kailinius (juokiasi). Bet viską atperka kelionės, malonios ir naudingos pažintys, nuolatinis dėmesys, kasdieniniai nuotykiai ir, žinoma, neįkainojama gyvenimiška patirtis bei užauginta „stora skūra“.

Ieva Palionytė

Papasakok, kur tenka keliauti. Kuri šalis tau buvo pati įsimintiniausia ir norėtum vėl į ją sugrįžti?

Esu apkeliavusi labai daug Europos miestų, o Paryžiuje, Milane, Londone buvau nesuskaičiuojamai daug kartų. Kurį laiką gyvenau Niujorke ir Los Andžele, keturis mėnesius Tokijuje, du mėnesius mieste prie Šanchajaus ir jame, Stambule. Miestus, kuriuose buvau ilgesnį laiką, ne tik apžiūrėjau, bet ir puikiai pažįstu. Ir grįžti į juos visada malonu!

Niekada nekilo minčių mesti modelio karjerą?

Esu pagalvojus, kad galbūt reikėtų mesti, bet niekada nenorėjau, nes per daug myliu savo darbą!

Ieva Palionytė

Kaip manai ar manekenės be išorinio grožio turi būti žavios ir vidumi? Kaip pati stengiesi puoselėti savo vidinį pasaulį?

Net neturi, o privalo! Ypač tai pasijautė Amerikoje, jų nebedomina tiesiog gražus veidelis, jie ieško įdomių asmenybių, su kuriomis būtų malonu ir įdomu dirbti. Darbdaviai nori drąsios, savimi pasitikinčios ir nuomonę turinčios „ambasadorės“ savo kompanijai. Aš pati daug skaitau, domiuosi filosofija, viskuo kas vyksta pasaulyje ir žmogaus viduje, žiūriu daug filmų, kad galėčiau palaikyti bet kokį pokalbį.

Kokie tavo ateities planai?

Užkariauti pasaulį! O jeigu rimtai, kol kas koncentruoju savo dėmesį į šį darbą ir bent kelis metus dar tikrai pasimėgausiu juo, o kas vėliau, galėsite tada ir paklausti (šypsosi).

Modelio Ievos Palionytės darbai (7 nuotr.)
+1
IMAGE GROUP modelių atranka

Svajoji apie modelio darbą?

Speciali IMAGE GROUP ir ŽMONIŲ modelių atranka prasidėjo jau rugsėjo 11 d., o nuo rugsėjo 18 d. iš Vilniaus į Lietuvos miestus ir miestelius išrieda tiesioginių atrankų karavanas. Net dvidešimt miestų aplankysiantys modelių agentūros IMAGE GROUP profesionalai galimybę suteiks kiekvienai merginai: skirs konsultaciją, pasidalys patarimais ir išduos triukius, kaip sužavėti mados pasaulio ryklius.

Konkurso rubrikoje „Tapk modeliu“ visą mėnesį portalo skaitytojai gali rasti modelių išpažintis, mitus griaunančius profesionalų patarimus ir kvietimą dalyvauti konkurse, kurio pagrindinis prizas – žurnalo LAIMĖ mados fotosesija ir bendradarbiavimo sutartis su pripažinta modelių agentūra, atversiančia duris į galimybių kupiną modelių pasaulį.

„Kiekvieną rudenį pasitinkame keliaudami po įvairius Lietuvos miestus, ieškodami juose mados pasaulio vilčių. Džiaugiamės galėdami atverti karjeros galimybes jauniesiems talentams ir visokeriopai juos palaikyti nežinios kupinoje pradžioje, kuri ne visada būna tokia lengva. Kviečiu merginas ir vaikinus nugalėti savo vidinius barjerus ir išdrįsti ateiti į susitikimus ar parašyti mums laišką net tuo atveju, jeigu niekada savęs neįsivaizdavote modelio amplua. Kas žino, galbūt komisija jumyse įžvelgs užslėptą talentą?“, – šypsosi žymus modelis, modelių agentūros IMAGE GROUP bendrasavininkė Meda Jonaitytė.

Jeigu neturėsite galimybės fiziškai atvykti į atrankas – ne bėda. Pildykite anketą, kurią rasite ČIA, ir laukite savo laimės valandos! Tuomet modelių agentūros atstovai su jumis susisieks asmeniškai. Žinoma, visada geriau susitikti akis į akį, tad tikrinkite datas ir pasinaudokite savo galimybę užkariauti mados Olimpą.

Tiesa, laimėtojas bus tikrai ne vienas! Spalio 4 d. komisija paskelbs finalininkų dešimtuką, kurių likimą atiduosime į skaitytojų rankas. Trims daugiausia balsų surinkusiems jauniesiems modeliams atiteks vertingi SVR kosmetikos linijos rinkiniai ir BERSHKA prizai. SVR kosmetiką turėsite progos išbandyti ir atėję į kastingą savo mieste!

Reikalavimai merginoms: amžius 12-22 m., ūgis: nuo 172 cm.

Reikalavimai vaikinams: amžius 16 +, ūgis: 184 – 190 cm.

Atvyk į susitikimą Tavo mieste:

Rugsėjo 18 d.

15.30 Plungė, Kultūros centras (Senamiesčio a. 3)

16.15 Telšiai, Žemaitės dramos teatras (Respublikos g. 18)

Rugsėjo 19 d.

15.30 Rokiškis, Kultūros centras (Respublikos g. 96)

16.30 Kupiškis, Kultūros centras (Gedimino g. 40)

17.30 Utena, Kultūros centras (Aušros g. 49)

Rugsėjo 20 d.

15.30 Biržai, Kultūros centras (J. Basanavičiaus g. 4)

17.00 Panevėžys, Kultūros centras, Bendruomenių rūmai (Kranto g. 28)

Rugsėjo 21 d.

17.00 Kaunas, PC „Akropolis“, parduotuvė „Bershka“ (Karaliaus Mindaugo g. 49)

Rugsėjo 25 d.

15.30 Tauragė, Kultūros centras (Dariaus ir Girėno g. 3)

16.30 Jurbarkas, Kultūros centras (Dariaus ir Girėno g. 94)

Rugsėjo 27 d.

15.30 Joniškis, Kultūros centras (Žemaičių g. 14)

16.30 Šiauliai, Caffeine (Vilniaus g. 136)

Rugsėjo 28 d.

15.30 Šilutė, Kultūros centras (Lietuvininkų g. 6)

17.00 Klaipėda, PC „Akropolis“, parduotuvė „Bershka“ (Taikos prospektas 61)

Rugsėjo 29 d.

14.00 Vilnius, PC „Ozas“, parduotuvė „Bershka“ (Ozo g. 18)

Spalio 2 d.

15.30 Marijampolė, „Coffee Hill“ (J. Basanavičiaus a. 10)

17.00 Alytus, Alytaus jaunimo centras (Tvirtovės g. 3)

Spalio 3 d.

15.30 Kėdainiai, Kultūros centras (J. Basanavičiaus g. 24)

16.30 Jonava, Kultūros centras (Žeimių g. 15)

17.15 Ukmergė, Kultūros centras (Kauno g. 8)

Spalio 4 d.

16.00-17.00 Vilnius, Modelių agentūra (Švitrigailos g. 11C)

Skaitykite daugiau