„Mados infekciją“ vainikavo dviejų nuotakų bučinys
Dvi dienas trukusi „Mados infekcija“ baigėsi. 17-ąjį kartą Vilniaus Šiuolaikinio meno centre vykęs mados renginys sudomino spalvingą publiką: pasižiūrėti originalių dizainerių kolekcijų rinkosi ir žinomi drabužių kūrėjai, ir šou verslo atstovai, ir stiliaus naujovėmis besidomintis jaunimas.
Šeštadienio vakarą podiumu žengė aštuonių dizainerių modeliai, o bene daugiausia dėmesio sulaukė iš Vokietijos atvykusio dueto „Boom Studio“ kolekcija „Woman Of Forest“. Ypač netikėtas jos finalas, kai jaunavedžių apdarus demonstravusios manekenės įkūnijo nestandartinę, dviejų merginų, porą.
Viena jų dėvėjo vestuvinę suknelę, kita – baltą kostiumą. Skambant stilizuotui Mendelsono maršui jos drauge susikibusios žengė podiumu, galiausiai sustojusios atsisuko viena į kitą, viena kitai nudengė nuo veido nuometus ir... pasibučiavo. Šis merginų bučinys buvo netikėtas, tačiau sulaukė garsių publikos ovacijų.
Tokį sprendimą „Boom Studio“, už kurio pavadinimo slepiasi dizaineriai Jing Jing Qi ir Robinas Rau, pasirinko neatsitiktinai. Jų kolekcija „Woman Of Forest“ – tai trumpa istorija apie dirbtinos moterų kultūros egzistavimą miškuose: jos švenčia gėjų vestuves, jos kuria savo tradicijas, kurios remiasi stereotipais, supuvusia elegancija, meile ir tuo, kas liko iš gyvenimo priemiesčių kultūroje.
Kolekcijoje vyriškų drabužių siluetai byloja apie emancipaciją. Šilko kostiumai ir kailiniai transliuoja žinutę apie moteriškumo galią ir grožį. Klasikinis siuvimas atitinka miško estetiką. Šia kolekcija autoriai siekia parodyti skirtingų lyčių saviraiškos, emancipacijos ir gėjų teisių svarbą. Pats jaunųjų dizainerių duetas save įvardija kaip tuos, kurie siekia sugriauti tradicinio mąstymo rėmus.
Įvertinti kolekciją į Lietuvą iš Vokietijos atvyko ir Hanoverio Taikomųjų mokslų ir menų universiteto profesorė Martina Glomb. „Mados infekcijoje“ ji jau nebe naujokė – tai penkta jos viešnagė šiame renginyje. Šį kartą M.Glomb taip pat lankėsi neatsitiktinai. J.J.Qi ir R.Rau – jos studentai, todėl stebėti kolekcijos pristatymą jai buvo itin malonu.
„Kiekvienais metais savo darbo kalendoriuje iš anksto pasižymiu „Mados infekciją“. Pamirškite Paryžiaus mados savaitę, pamirškite kitus didelius mados renginius! „Mados infekcija“ – originalus, jaunatviškumą ir kūrybiškumą skatinantis bei atskleidžiantis renginys“, – Žmonės.lt sakė drauge su dar 16 universiteto studentų atvykusi M.Glomb.
Palaikydama „Boom Studio“ duetą, M.Glomb nusprendė vilkėti jų kurtais drabužiais. „Tiesą sakant, visuomet vilkiu studentų kurtus drabužius. Manau, kad reikia paremti jaunus menininkus. Jie labai kūrybingi, turi daug originalių idėjų nepaisant to, kad kol kas jie dar nespėjo susikurti ir išplatinti prekinio ženklo“, – svarstė viešnia.
Šis vizitas jai – ne tik pramoginis renginys. Dizainą dėstanti profesorė drauge su studentais domėjosi darbu užkulisiuose, bendravo su lietuvių kūrėjais. Apie visa tai ji žada pasakoti savo paskaitose.
TAIP PAT SKAITYKITE:
Daugiau įspūdžių iš pirmos „Mados infekcijos“ dienos ieškokite čia.
Visas „Mados infekcijos“ naujienas rasite čia.