„Mados infekcijos“ podiumas: nuo eksperimentų iki šedevrų

„Mados infekcijos“ podiumas / Mariaus Žičiaus nuotr.
„Mados infekcijos“ podiumas / Mariaus Žičiaus nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-03-17 21:39
AA

Du vakarus iš eilės mados mylėtojų akys bus nukreiptos į Vilnių. Šiuolaikinio meno centre (ŠMC) vyksta kasmetinis mados festivalis „Mados infekcija“, kuriame drabužių kolekcijas pristato jau pripažinti šalies dizaineriai ir dar tik pradedantys kūrėjai.

Pirmąją dieną surengti devyni madų šou – kolekcijas pristatė kūrėjai iš Lietuvos ir Lenkijos.

NIKĖ KOTRYNA KVEDARAUSKAITĖ [ INJEKCIJA ]

Nikė Kotryna Kvedarauskaitė baigė mados dizaino studijas Vilniaus dizaino kolegijoje, praktiką atliko mados namuose „Felder Felder“ Londone. „Mados infekcijoje“ ji pristatė kolekciją „The Shopping Trip of Life“.

Jos kolekcijoje vyrauja žemės spalvos ir eksperimentiniai kirpimai: asimetrija, neįprastai pabrėžtas liemuo. Jaunoji kūrėja eksperimentavo ir su audiniais – derino skirtingas medžiagas, tekstūras. Tokius sprendimus pateisina kolekcijos idėja – siekis ironiškai pavaizduoti vartotojo norą turėti viską, net jei tų daiktų ir nereikia. Kolekcijos gamybai naudoti tik natūralūs arba perdirbti audiniai.

„Mados infekcija“: Nikės Kotrynos Kvedarauskaitės kolekcija (19 nuotr.)
+13

EGIDIJUS SIDARAS

Ant „Mados infekcijos“ podiumo buvo pristatyta šiemet mirusio dizainerio Egidijaus Sidaro paskutinė kolekcija, skirta „Audimui“. Apie E.Sidaro paskutinę kolekcija skaitykite čia.

LAURA DAILIDĖNIENĖ [ „Laura Daili“ ]

Dizainerė Laura Dailidėnienė – šio festivalio senbūvė. Mados ženklo „Laura Daili“ įkūrėja šiemet pristatė moterims skirtą kolekciją „Vitrum“, kurią sudaro 16 modelių.

Išskirtiniu Lauros kūrybos ženklu tapęs origamio motyvas aiškiai matomas ir šioje kolekcijoje. Tokių asimetriškų, rauktų sijonų be Lauros daugiau niekas nemoka sukurti. Šioje kolekcijoje neapsieita ir be kito skiriamojo L.Dailidėnienės kūrybos bruožo – miesto kraštovaizdžio printų, nugulusių ant palaidinių, sijonų ir suknelių.

„Mados infekcija“: Lauros Dailidėnienės kolekcija (32 nuotr.)
+26

MORTA NAKAITĖ

Pernai „Mados infekcijoje“ debiutavusi dizainerė Morta Nakaitė pristatė kolekciją „Pokalbis, kuris neįvyko“. Garsios aktorės Rimantės Valiukaitės dukra pratęsė pernai pradėtą jaukių, padidinto dydžių drabužių stilistiką.

Moterims skirtos kolekcijos sukūrimą įkvėpė istorijų nuotrupos apie dizainerės prosenelį Cezarį Lučiūną (1880-1945 m.). Savo kieme jis augino povą, o didžiulis raguotas avinas jį nusekdavo iki baro kaip šuo. Todėl kolekcijoje galima išvysti vilononių paltų, spalvingų detalių.

„Mados infekcija“: Mortos Nakaitės kolekcija (27 nuotr.)
+21

2RU2RA [ INJEKCIJA ]

Išgarsėti jau spėjęs kolektyvas 2RU2RA mados festivalyje pasirodė laimėjęs konkursą „Injekcija“. 2RU2RA – konceptualios mados prekės ženklas, kurį pristato Olga Filatova Kontrimienė, Airida Skrickienė ir Miglė Janušaitė.

Vilniuje jos pristatė kolekciją „Painted Black“. Kolekcija – klampi, tamsi, intensyvi, juoda, kartais atskiesta kitomis spalvomis. Modeliai minimalistiniai, santūrūs. Labiau stebino pats kolekcijos pristatymo būdas – kone kiekvieną drabužių derinį pristatė keturi modeliai. Tai buvo ne tik įspūdingas vizualus sprendimas, bet ir puikus būdas parodyti, kaip skirtingai tas pats drabužis atrodo ant vis kito žmogaus.

„Mados infekcija“: 2RU2RA kolekcija (32 nuotr.)
+26

KLAUDIA MARKIEWICZ [ LENKIJA ]

Lodzės Dailės Akademijos Mados dizaino specialybės absolventė Klaudia Markiewicz avo prekės ženklą įkūrė 2014 m. Vilniuje ji pristatė 2017 rudens ir žiemos kolekciją, pasižymėjusia blizgančių audinių ir žvynelių gausa.

Dizainerės pagrindiniai įkvėpimo šaltiniai – kelionės į kosmosą ir naujų technologjų vystymąsis, kuris leidžia išsamiau tirti galaktikas. Kolekcijos kūrybos procesą taip pat įtakojo sovietmečio plakatai apie ateitį bei 1980-ųjų mokslinės fantastikos filmai.

„Mados infekcija“: Klaudios Markiewicz kolekcija (32 nuotr.)
+26

KRISTINA KRUOPIENYTĖ

Dar viena „Mados infekcijos“ senbūvė - Kristina Kruopienytė. Dizainerė pristatė 2017 m. pavasario-vasaros moterišką kolekciją, įkvėptą Kalifornijos, šilto vakaro vėjo, lengvo kokteilio skonio, moteriškų pokalbių, laiko sau, lengvos muzikos ir svajonių. Naujausią kolekciją Kristina paskyrė Egidijui Sidarui.

Daugiausiai dėmesio dizainerė skyrė formoms ir konstrukcijoms. Ryškus ir žavus kolekcijos bruožas – perrištos rankovės. Kolekcijoje naudojamos lengvai krentančios medžiagos (šilkas, viskozė), kurios derinamos su grubiais ir standžiais audiniais.

„Mados infekcija“: Kristinos Kruopienytės kolekcija (34 nuotr.)
+28

VAIDA JANUŠKEVIČIŪTĖ [ INJEKCIJA ]

Vaida Januškevičiūtė – Vilniaus dailės akademijos kostiumo dizaino specialybės absolventė. „Mados infekcijoje“ ji pristatė kolekciją „Boredom“.

Nuobodulys dizainerei tampa estetine vertybe, jį bando atrasti senose 1964-1984 m. Lietuvos fotografijose. Tačiau „nuobodulio estetikos“ sąvoka nenaudojama negatyviam pojūčiui perteikti, priešingai, ieškoma „estetinio“ prieglobsčio morališkai „priplėkusiems“, labiausiai sovietmetį atspindintiems aprangos pavyzdžiams. Įvairus drabužių persiuvimas, taisymas, trumpinimas ar ilginimas, mezgimas ir audinių gaminimas iš įvairių atraižėlių ir juostų, privertė į situaciją žiūrėti kūrybiškai ir „priverstinai“ ekologiškai.

„Mados infekcija“: Vaidos Januškevičiūtės kolekcija (22 nuotr.)
+16

THOM BARA

Thom Bara – mados industrijos naujokas, savo novatorišku požiūriu piešiantis naują srovę lietuviškos mados pasaulyje. Jaunasis dizaineris yra pristatęs šešias autorines kolekcijas, surengęs daugiau nei septynias autorines parodas bei dalyvavęs tarptautiniuose konkursuose. 2016 m. sėkmingai debiutavęs „Mados Infekcijoje“ buvo pavadintas konceptualiosios bei alternatyviosios mados atstovu.

Moterims skirta kolekcija sukurta kartu su tvarios mados iniciatyvos „Upcycled by LT“ atstovais, skirta ateinančiam šaltajam rudens – žiemos sezonui. Pakartotinio panaudojimo principais kurta kolekcija yra lyg magiškas burtažodis skatinantis sustoti, apsidairyti aplinkui ir sugrįžti ten, kur viskas prasidėjo ir tebevyksta – gamtoje.

„Mados infekcija“: „Upcycled by LT x Thom Bara“ kolekcija (30 nuotr.)
+24