Mados karalienės Annos Wintour stiliaus paslaptys

„Vogue“ žurnalo vyr.redaktorė Anna Wintour / „Scanpix“ nuotr.
„Vogue“ žurnalo vyr.redaktorė Anna Wintour / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: 15min.lt
2013-09-14 10:00
AA

Žurnalo „Vogue“ vyriausioji redaktorė Anna Wintour yra mados diktatorė jau 25-erius metus. Bet ką apie ją pasako jos pačios stilius, drabužiai? Jos stilių atskleisti bandė Katya Foreman, rašo BBC.

Ilgametė „Vogue“ vyriausioji redaktorė neseniai tapo visos „Conde Nast“ leidybos imperijos meno vadove. Visą karaliavimo „Vogue“ laikotarpį nesenstančia bobo šukuosena pasidabinusi Anna Wintour visada ištikima sau. Jos kietai laku supurkšti plaukai visuomet sušukuoti taip tobulai, kad juos net galima palaikyti peruku.

Moterį kritikai vertina kaip galingiausią figūrą mados industrijoje.

Didžiojoje Britanijoje gimusiai A.Wintour lapkritį sueis 64-eri. Jos stilius – „branduolinis“ vadovavimas, ledinis žvilgsnis ir atšiaurumas. Nepaisant šalto įvaizdžio, ji pateko tarp 50 „The Guardian“ išrinktų geriausiai besirengiančių vyresnių nei 50-ies metų moterų.

Amerikietiškojo „Vogue“ vyr. redaktorė Anna Wintour (dešinėje) su dukra Bee Schaffer / „Scanpix“ nuotr.

A.Wintour sakė, kad jai patinka spalvos, ryškios tekstūros ir neutrali avalynė – paprastai ji avi pagal užsakymą Manolo Blahniko siūtas odos spalvos basutes. Aksesuarai – stambūs krištoliniai karoliai ar perlų vėrinys. Beje, kelnių mados ikona nedėvi jau ištisą dešimtmetį! Taip pat Anna vengia juodos spalvos.

Bloga nuotaika

Kaip parodė filmas „Ir velnias dėvi Prada“, kuriame pagrindinės herojės prototipas yra Anna, mados kritikė gali būti labai nuožmi. Pavyzdžiui, gali nuvaryti į neviltį „Yves Saint Laurent“ kūrybos vadovą Stefano Pilati. „Nemėgstate spalvų, Stefano“, – tarė ji. „Ne, šiuo metu mano nuotaika kitokia. Manau, kad spalvos labiau tinka vasarai“, – atsakė šis. Anna jo žodžius palydėjo paniekinančia šypsena.

Tačiau didžiulę įtaką mados pasaulyje turinčios moters palankumas gali atverti vartus. Ji pakeitė dainininkės Adele įvaizdį dar prieš jos albumui „21“ susilaukiant sėkmės. Po antisemitinio skandalo ji padėjo atsitiesti dizaineriui Johnui Galliano. Reperiui Kanye Westui padėjo išparduoti paprasčiausius baltus „Hiphop“ marškinėlius internetu po 120 JAV dolerių.

Anna Wintour gali visus nustebinti pasirodydama tris kartus su ta pačia suknele ir taip pakeisti visą sezono madą. Toks jos netaktas vėliau įvertinamas kaip stiliaus pareiškimas.

Wintour šachmatų žaidimas

Pasirodžius filmui „Ir velnias dėvi Prada“, ledinės damos, diktatorės įvaizdžio Anna Wintour neatsisakė.

Tačiau ji nėra neklystanti. „Mados policija“ kritikavo jos aprangą renginyje „Met Ball“ 2008-aisiais. Tuomet ji vilkėjo sidabrinį futuristinį „Chanel“ kostiumėlį. Tačiau gal ji tiesiog aplenkė laiko standartus?

Ir mylintys, ir nekenčiantys Annos Wintour stiliaus sutinka, kad apranga pabrėžia jos figūrą. Spalvų, tekstūrų pasirinkimas atskleidžia jos švelniąją pusę, o odos spalvos avalynė suteikia lengvumo įspūdį. Jos plaukai visuomet idealiai sutvarkyti, jos nepamatysite su džinsais ar apibraižytais batais. Savo išvaizda mados karalienė siekia sukurti tobulumo įvaizdį ir jai tai puikiai pavyksta. Ji diktuoja mados tendencijas, bet pati joms retai kada paklūsta.

Amerikietiškojo „Vogue“ vyr. redaktorė Anna Wintour (dešinėje) su dukra Bee Schaffer / „Scanpix“ nuotr.