Mados pasaulyje mylima Viktorija Spalvytė: „Apsupta stereotipinių gražuolių, net nedrįsau pagalvoti apie modelio karjerą“

Viktorija Spalvytė
Viktorija Spalvytė
Šaltinis: Žmonės
2018-09-14 15:06
AA

Iš Plungės kilusi Viktorija Spalvytė (23) pirmą kartą modelių agentūros duris pravėrė būdama aštuoniolikos, o šiandien ji – tokių prekės ženklų kaip „United Colors of Benetton“, „BVLGARI“ ar „Wycon cosmetics“ veidas. Stereotipinės gražuolės merginai iš mažo miesto ilgai neleido manyti, jog galėtų tapti mados pasaulio žvaigžde, tačiau dabar Viktorija – savimi pasitikintis modelis, kurią akimirksniu pamilo Europos fotografai ir dizaineriai. Šiandien su Viktorija kalbamės apie tai, koks skirtingas ir įvairialypis gali būti grožis, nulemiantis gyvenimo pasirinkimus.

Viktorija, kaip prasidėjo tavoji modelio karjera?

Kelias iki pirmojo susitikimo su modelių agentūra buvo ilgas. Būdama jaunesnė norėjau pabandyti, bet vis kas nors sutrukdydavo arba pati pabijodavau nueiti. Tačiau tais metais, pamačiusi atrankų plakatą, pasiryžau nueiti, nes draugė pažadėjo mane palydėti. Atėjus lemtingai dienai draugė jau turėjo rimtesnių planų, bet aš vis tiek nusprendžiau nekeisti savo pozicijos ir sudalyvauti atrankoje – tai buvo vienas iš geriausių sprendimų mano gyvenime.

Ar iki tol manei, jog esi tinkama modelio darbui? Kokios nuomonės buvai apie savo išorinį grožį?

Niekada negalvojau, jog kada nors gyvenime būsiu modeliu. Apsupta stereotipinių gražuolių net nedrįsau sau leisti tokios minties. Juk aš buvau kitokia, visiškai nepritampanti prie įprastų grožio standartų. Paauglystėje net nebuvo įmanoma, jog galėčiau save pavadinti gražia. Aš buvau tiesiog aš.

Esi garbanotų plaukų, veidą puošia strazdanos – ar dėl išskirtinės išvaizdos mokykloje susilaukdavai daugiau komplimentų, ar apkalbų?

Dabar gerai pagalvojus, neprisimenu, jog mokykloje būčiau sulaukusi bent vieno komplimento dėl savo išvaizdos. Nežinau, ar tai įtakojo tai, kad gyvenau mažesniame mieste, ar tai, jog kai augau buvo bijoma to, kas išsiskiria tave iš visos masės. Lankant mokyklą visi bent šiek tiek kitokios išvaizdos vaikai buvo apkalbų ir patyčių objektai. Tad ir aš, būdama kitokios išvaizdos, sulaukiau negražių frazių, patyčių bei nedraugiškos aplinkos. Be abejo, ne visi aplinkiniai elgėsi negražiai, bet tų žmonių, kurie manė, jog jie bus laimingesni darydami spaudimą kitiems, buvo daugiau. Tikrai negaliu meluoti, jog nebuvo išlieta nė viena ašara, nes paauglystėje mes viską priimame tiesiogiai, neturėdami jokio filtro. Tačiau dabar suprantu, kad toks elgesys tik dar labiau paskatino mane nebijoti išsiskirti iš minios ir jaustis dėkinga močiutei už suteiktą išvaizdos išskirtinumą.

Viktorija Spalvytė

Esi iš Plungės, nedidelio miesto, kokie stereotipai sukosi tavo ir tavo tėvų galvoje prieš susipažįstant iš arčiau su modelių pasauliu?

Man visada atrodė, jog modelio darbas yra toks lengvas ir paprastas – tereikia pastovėti prieš fotoaparato objektyvą – o gali pamatyti tiek daug: įvairių pasaulio šalių, kultūrų, žmonių. Kadangi buvau pratusi „pasimaivyti” prieš fotoaparatą ( mano tėtis – vestuvių fotografas), visada manydavau, jog merginoms pozuoti įvairiems žurnalams, reklamoms nėra sudėtinga. Be abejo, tėvų požiūris buvo šiek tiek kitoks. Tėtis daug nesigilino į šią sferą, tačiau mama buvo skaičiusi pačių įvairiausių straipsnių, susijusių su šiuo darbu, todėl atsirinkti, kas tikra, o kas – ne buvo sudėtinga. Todėl man pasakius, jog manimi susidomėjo modelių agentūra, ji į viską žiūrėjo labai rimtai, atsargiai. Ji nelabai pritarė, jog priimčiau šį darbo pasiūlymą, nes modelių pasaulis jai neatrodė patikimas.

Kokia buvo pirmoji tavo patirtis modelių pasaulyje? Ar tikėjaisi, kad išvaizda gali būti jam tinkama?

Tik susipažinusi su “Image group” modelių agentūros vadovėmis supratau, kad norint būti modeliu turi išsiskirti, turėti kažką savito. Ir aš buvau puikus to pavyzdys – garbanoti plaukai, strazdanos ne tik ant veido, bet ir kūno tapo mano vizitine kortele. Tada suvokiau, kad mano išvaizda kažkam gali būti grožis, įkomponuojamas į tam tikrus jų darbus. Pirmoji patirtis buvo lyg testas, suorganizuotas agentūros. Tai buvo labai įdomi diena, nes pirmą kartą stovėti prieš profesionalų fotografą yra sudėtinga, nežinai, ką tiksliai daryti ir ar išvis tai, ką darai, yra tinkama. Ir dabar pasižiūriu savo pirmosios fotosesijos nuotraukas, su šypsena prisimindama savo pradžią modelių pasaulyje.

Ar mados pasaulyje sulauki komplimentų dėl savo netipiškos išvaizdos?

Šiuo metu taip! Ir net labai dažnai. Iš kitų žmonių sulaukiu didesnio kiekio komplimentų, nei sakau juos sau pati.

Ar jau teko susidurti su konkurencija dirbant modelių pasaulyje? O gal tai labiau mitas?

Mano nuomone, konkurencija egzistuoja daugumoje darbų, nes visi norime padaryti tai, ką sugebame geriausiai. Tačiau man asmeniškai susidurti su konkurencija modelių pasaulyje neteko, galbūt todėl, jog aš džiaugiuosi už kiekvieną merginą ar vaikiną, kurie gauna išsvajotą darbą. Ir man visai nesvarbu, ar aš taip pat kanditavau šitam darbui. Turime suprasti, jog nbiekada nesijausime laimingi matydami kito žmogaus ašaras.

Viktorija Spalvytė

Kas sunkiausia dirbant modeliu? Kokius pliusus ir minusus šioje profesijoje išskirtum?

Man asmeniškai sunkiausia išbūti ilgesnį laiko tarpą toliau nuo namų, artimų žmonių. Daugumai tai gali atrodyti juokinga, bet aš esu labai sėslus žmogus, todėl man namai yra pati geriausia vieta ir visai nesvarbu, kur turėčiau galimybę apsilankyti. Pliusus ir minusus tikriausiai visi susidėliojame skirtingai, bet man privalumas modelio darbe yra tai, jog gali sutikti labai daug įvairių žmonių, sužinoti pačių keisčiausių istorijų bei nutikimų. Taip pat, jog esant galimybėms šį darbą gali lengvai derinti su studijomis ar kitu darbu. O ryškiausias minusas, kad tu žmonėms mados industrijoje gali greitai atsibosti, mat vieną sezoną tavęs gali norėti visi užsakovai, o kitą – tu jau niekam nebeįdomus.

Ką rekomenduotum merginoms, kurios nepasitiki savimi, mato save kaip nevertas dėmesio? Kaip įgauti pasitikėjimo savo išvaizda?

Pirmiausia patarčiau įsigilinti į save ir suprasti, kuri jų savybė, išvaizdos bruožas joms labiausiai nepatinka ar erzina. O tada tiesiog tą trūkumą paversti privalumu. Nepasitikėti savimi yra labai lengva, žinau tai iš patirties, bet mažais žingsniais, pasiekimais, darbais galime pasiekti to, ko trokštame. Paprasta frazė sau, kokia aš šiandien graži, gali pakeisti viską. Neprivalome atsisakyti to, kas esame, tiesiog privalome išmokti save mylėti.

Kaip manai, ar kasdienybės ir modelių pasaulio grožio standartai sutampa?

Manau, kad nėra taip, jog visiškai sutaptų, tačiau ir neprasilenkia. Yra pačių įvairiausių grožio standartų, kuriuos mes visi suprantame skirtingai. Todėl yra tokių bruožų, kuriuos žmonės vertina tiek kasdieniame, tiek modelių pasaulyje. Pats paprasčiausias pavyzdys būtų šypsena. Aš niekada negalvojau, kad galiu leisti sau šypsotis, jog moku gražiai tai daryti… Tačiau turėjau kelis užsakovus, kurie net reikalavo iš manęs, kad visose nuotraukose šypsočiausi.

Ką dabar pasakytum toms, kurios svarsto, bet nedrįsta ateitį į modelių atranką?

Merginos, niekas jūsų neatves už rankos ir neprivers daryti to, ko nenorite. Jeigu bent šiek tiek širdyje jaučiate, kad norite pabandyti, eikite ir nebijokite. Per visą gyvenimą suklystame ne vieną ir ne du kartus, bet galbūt šitas sprendimas pakeis jūsų gyvenimą tik į gerają pusę.


IMAGE GROUP modelių atranka

Jeigu neturėsite galimybės fiziškai atvykti į atrankas – ne bėda. Pildykite anketą, kurią rasite ČIA, ir laukite savo laimės valandos! Tuomet modelių agentūros atstovai su jumis susisieks asmeniškai. Žinoma, visada geriau susitikti akis į akį, tad tikrinkite datas ir pasinaudokite savo galimybę užkariauti mados Olimpą.

Tiesa, laimėtojas bus tikrai ne vienas! Spalio 4 d. komisija paskelbs finalininkų dešimtuką, kurių likimą atiduosime į skaitytojų rankas. Trims daugiausia balsų surinkusiems jauniesiems modeliams atiteks vertingi SVR kosmetikos linijos rinkiniai ir BERSHKA prizai. SVR kosmetiką turėsite progos išbandyti ir atėję į kastingą savo mieste!

Reikalavimai merginoms: amžius 12-22 m., ūgis: nuo 172 cm.

Reikalavimai vaikinams: amžius 16 +, ūgis: 184 – 190 cm.

Atvyk į susitikimą Tavo mieste:

Rugsėjo 18 d.

15.30 Plungė, Kultūros centras (Senamiesčio a. 3)

16.15 Telšiai, Žemaitės dramos teatras (Respublikos g. 18)

Rugsėjo 19 d.

15.30 Rokiškis, Kultūros centras (Respublikos g. 96)

16.30 Kupiškis, Kultūros centras (Gedimino g. 40)

17.30 Utena, Kultūros centras (Aušros g. 49)

Rugsėjo 20 d.

15.30 Biržai, Kultūros centras (J. Basanavičiaus g. 4)

17.00 Panevėžys, Kultūros centras, Bendruomenių rūmai (Kranto g. 28)

Rugsėjo 21 d.

17.00 Kaunas, PC „Akropolis“, parduotuvė „Bershka“ (Karaliaus Mindaugo g. 49)

Rugsėjo 25 d.

15.30 Tauragė, Kultūros centras (Dariaus ir Girėno g. 3)

16.30 Jurbarkas, Kultūros centras (Dariaus ir Girėno g. 94)

Rugsėjo 27 d.

15.30 Joniškis, Kultūros centras (Žemaičių g. 14)

16.30 Šiauliai, Caffeine (Vilniaus g. 136)

Rugsėjo 28 d.

15.30 Šilutė, Kultūros centras (Lietuvininkų g. 6)

17.00 Klaipėda, PC „Akropolis“, parduotuvė „Bershka“ (Taikos prospektas 61)

Rugsėjo 29 d.

14.00 Vilnius, PC „Ozas“, parduotuvė „Bershka“ (Ozo g. 18)

Spalio 2 d.

15.30 Marijampolė, „Coffee Hill“ (J. Basanavičiaus a. 10)

17.00 Alytus, Alytaus jaunimo centras (Tvirtovės g. 3)

Spalio 3 d.

15.30 Kėdainiai, Kultūros centras (J. Basanavičiaus g. 24)

16.30 Jonava, Kultūros centras (Žeimių g. 15)

17.15 Ukmergė, Kultūros centras (Kauno g. 8)

Spalio 4 d.

16.00-17.00 Vilnius, Modelių agentūra (Švitrigailos g. 11C)