Mados žinovų kirtis: kodėl šventėje Kalnų parke aprangos kodo paisė tik dalis svečių

Indrė Kavaliauskaitė-Morkūnienė, Paulius Jonikas, Asta Valentaitė, Laura Blaževičiūtė ir Neringa Zeleniūtė / Žmonės.lt nuotr.
Indrė Kavaliauskaitė-Morkūnienė, Paulius Jonikas, Asta Valentaitė, Laura Blaževičiūtė ir Neringa Zeleniūtė / Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Kone po kiekvieno renginio mados žinovai ir stilistai kritiškai įvertina svečių apsirengimą: vienus giria, kitus peikia. Kritikuojamieji, žinoma, turi kuo atsikirsti. Vieni jų teisinasi, kad atvyko tiesiai iš darbo, kiti – kad aprangos kodas – tuštybė. Ne išimtis ir trečiadienio vakarą vykusi šventė Kalnų parke, kurioje netrūko svečių, nekreipusių dėmesio į nurodytą aprangos kodą – kokteilis.

Trečiadienį Vilniaus Kalnų parke vyko šventiškas TV3 televizijos sezono atidarymo vakaras, kurio svečiams buvo nutiestas raudonas kilimas. Kvietimuose buvo prašoma, kad svečiai pasipuoštų pagal aprangos kodą „kokteilis“.

Dalis žmonių, gerbdami organizatorius, prašymo paisė ir ant raudonojo kilimo atrodė puikiai, tačiau nemažam būriui svečių aprangos kodas buvo nė motais.

Kai kurie prie fotosienelės pozavo su sportbačiais, megztiniais ar džinsais...

Žmonės.lt susisiekė su mados etiketą ir stilių išmanančiais žmonėmis bei paklausė jų nuomonės apie šio vakaro svečius ir organizatorių nurodomą aprangos kodą – būtina jo paisyti ar ne.

Stilistas Kęstas Rimdžius teigė, kad pasiteisinimai, jog žmogus neturėjo laiko pasipuošti, jo neįtikina. Maža to, jo manymu, taip parodoma nepagarba organizatoriams.

„Aš manau, kad labai lengva slėptis už požiūrio: „ėjau iš darbo, neturėjau laiko“ arba „man tai yra tuštybė“. Bet šiuo atveju įvaizdis nėra tuštybė. Tą laiką, kai tai buvo tuštybė, mes jau seniai pragyvenome. Labai nemėgstu žmonių, kurie sako, kad su sportbačiais ant raudonojo kilimo pasirodyti yra nieko baisaus, nes svečias neva atėjo pabendrauti su kitais.

Kitas dalykas, ne veltui kvietimai yra atsiunčiami anksčiau, ne veltui rašomi ir aprangos kodai. Pats renginys – vienos didžiausių Lietuvoje televizijų sezono atidarymas. O tai reiškia, kad tai bus didelė šventė, kurią organizatoriai dovanoja mums. Tai mes, atsidėkodami, turime ateiti kaip į šventę“, – Žmonės.lt sakė Kęstas Rimdžius.

Kęstas Rimdžius
Kęstas Rimdžius / FotoPro nuotr.

Kęstas teigia, kad televizijos sezono atidarymas neįpareigoja formaliai rengtis. Anaiptol, čia galima eksperimentuoti ir atrodyti kitaip nei visą laiką.

„Pats aprangos kodas „kokteilis“ šiais laikais neapsiriboja vien tik suknele iki kelių ir papuošalais. Čia puikiai tinka ir kostiumas su žemais batais. Žinoma, natūralu, kad vieta irgi daro įtaką. Tačiau nebūtina persipuošti – vakar buvo ir tokių, kurios vilkėjo ilgas sukneles, su kuriomis puikiai atrodė, bet toks apsirengimas disonuoja su vieta, į tokį kalną užlipti juk tikrai nelengva. Tą viduriuką reikia visada pagauti – ateiti ne kaip į darbą, bet ir ne kaip į Vienos pokylį rotušėje“, – kalbėjo jis.

Jo manymu, į aprangos kodą „pataikė“ Neringa Zeleniūtė, Jurga Klimaitė-Riebling, Asta Valentaitė ir Laura Blaževičiūtė.

Kęstas Rimdžius
Kęstas Rimdžius / FotoPro nuotr.

Kęsto manymu, jeigu vyras neturi skonio, tai moteris turėtų pasirūpinti savo antrąja puse: „Vakar buvo tokių porų, kur moteris atrodė puikiai, o vyras visiškai nepataikė. Tokiu atveju moterys turi pasirūpinti, jeigu tempiasi antrą pusę, kuri neturi laiko, galimybių ar skonio. Reikia juk ir jam tas pleiskanas nuo švarko nupūsti.“

„Tai nėra organizatorių problema, problema yra mumyse – žmonėse, kurie eina į tuos renginius. Jeigu vis dar „neužaugai“ iki to renginio, tai geriau neik. Aišku, mes visi dirbame skirtingus darbus. Jeigu tavo darbas susijęs su mada, pramogų verslu – natūralu, kad įvaizdis bus ryškesnis ir skirsi daugiau dėmesio tam.

Jeigu darbas nėra susijęs su tuo, tai išsitraukti iš spintos paprastą suknelę, įsisegti blizgančius auskarus – tikrai nereikia didelio išsilavinimo. Juk kiekvienas žmogus turi tiek kasdienių drabužių savo spintoje, tiek skirtų išeigai“, – sakė K.Rimdžius.

Kęstas Rimdžius
Kęstas Rimdžius / FotoPro nuotr.

Stilisto manymu, žmonės, kurie nepaiso aprangos kodo neturėtų sustoti prie fotografų sienelės.

„Nors fotografavimosi sienelė yra padaryta prie pat įėjimo, bet žmogus gali eiti ir praeiti, niekas prie sienos su lipnia juosta nepriklijuoja. Patys žmonės savęs kažkaip nevertina. Nes jei žmogus sako, kad jam dzin, kaip jis atrodo, tai kodėl jis sustoja ir fotografuojasi?“ – svarstė jis.

Mados tendencijų prognozuotoja Marija Palaikytė teigė, kad aprangos kodo nepaisymas mūsų renginiuose yra didelė problema.

„Jeigu nurodomas aprangos kodas, tai jo paisymas, visų pirma, yra pagarbos organizatoriams, vietai ir pačiam sau ženklas. Tai yra pagrindinė taisyklė, kurios mes vis dar neišmokstame. Norėtųsi, kad žmonės tobulėtų šioje srityje. Tai yra problema ne tik televizijos sezono atidarymo vakarėlyje, bet visų renginių.

Vakar buvo gana didelė šventė, kurioje atitinkama apranga buvo būtina. Ir man apmaudu, kad vis tiek pasitaiko žmonių, kurie ieško pasiteisinimų. Manau, kad jei nori dalyvauti renginyje, turi suplanuoti savo laiką taip, kad turėtum galimybę ir apsirengti atitinkamai“, – Žmonės.lt sakė Marija.

Kęstas Rimdžius
Kęstas Rimdžius / FotoPro nuotr.

M.Palaikytei išvis nesuprantama, kaip nepasipuošę žmonės gali stovėti ir šypsotis fotografams prie fotosienelės.

„Pats žmogus turėtų jaustis nejaukiai dalyvaudamas renginyje, kuris suruoštas labai šventiškai, o jis atėjo nepasipuošęs. Kuo daugiau viešoje erdvėje apie tai bus kalbama, tuo greičiau mes išbrisime iš to atsainumo savo išvaizdai. Manau, kad, kaip ir užsienyje, taip ir Lietuvoje neblogas metodas būtų aptarti geriausiai ir blogiausiai apsirengusius svečius. Galbūt baimės principu pavyktų edukuoti greičiau“, – svarstė stilistė.

Ką patartų būsimiems svečiams? „Nereikia išmanyti visko, ne visi gali žinoti, kaip reikia rengtis, ir tai nėra nuodėmė. Jei esi silpnesnis šioje srityje, reikia kreiptis į žmones, kurie tai išmano. Svarbiausia yra gerbti organizatorius ir patį renginį, ir skirti tam dėmesio. Aš esu ganėtinai griežta šiuo atžvilgiu. Linkiu dėmesingumo.“

Marijai įspūdį paliko Jogailos ir Indrės Morkūnų apranga: „Labai džiaugiuosi jų pora, jie visada parodo, kad galima atrodyti žaismingai, stilingai. Sakyčiau, kad jie tikrai būtų pavyzdys.“

Kęstas Rimdžius
Kęstas Rimdžius / FotoPro nuotr.

Taip pat – Asta Valentaitė, Laura Blaževičiūtė, Sergejus Troščenkovas ir Monikos Pundziūtės vaikinas Paulius Jonikas: „Paulius yra pavyzdys, kaip galima pasipuošti, bet kartu laikytis savo stiliaus. Jis atrodo įdomiai, bet vis tiek tinka renginiui.“

Kęstas Rimdžius
Kęstas Rimdžius / FotoPro nuotr.

Manto Petruškevičiaus nuomone, nesvarbu, kur vyksta renginys – jeigu yra aprangos kodas, jo privaloma paisyti. Visgi pati vakaro šeimininkė Laura Blaževičiūtė pasitiko visus pasipuošusi elegantiška suknele ir aukštakulniais.

M.Petruškevičiui taip pat patiko Kęsto Rimdžiaus bei Justės Arlauskaitės-Jazzu sceninis įvaizdis.

„Labai daugelis moterų atrodė išties puikiai. Bet vis dėlto vyrai labiau užkliuvo. Nesvarbu, ar tai yra kluonas, ar Kalnų parkas, jeigu vyksta šventė su aprangos kodu, tai visi turi jo paisyti ir jaustis gerai, stovėdami vienas šalia kito. Nes kartais gali jausti diskomfortą, kai esi su kostiumu, pasitempęs, o šalia tavęs stovi piemeniško įvaizdžio jaunikaitis su „Gucci“ striuke“, – kalbėjo Mantas.

Kęstas Rimdžius
Kęstas Rimdžius / FotoPro nuotr.

Jo manymu, kartais žmonės būna per daug taktiški ir nutyli akivaizdžius dalykus, todėl niekas ir nesikeičia. „Man nelabai priimtina, kai moterys pasipuošia, išpildo prašymą, o vyrai yra su striukėmis, nutįsusiais klynais kelnėmis ir sportiniais batais.“

Ką patartų svečiams? „Jeigu jie laiko šampano taurę, tai norisi, kad jie būtų tokie pat elegantiški kaip ta taurė.“