Madų šou „Apkalbos“ – aukštakulnius dėvintys vyrai dažytomis lūpomis ir naujų talentų paieškos
Pilnametystės sulaukusiame studentiškame madų šou „Apkalbos“, kuris ketvirtadienio vakarą vyko Kauno lofte „Gargaras“, aštuonioliktą kartą savo drabužių dizaino perliukus pateikė Lietuvos, Kipro bei Latvijos studentai. Šįmet jie pademonstravo šešiolika kolekcijų. Podiumu žengė ir batelius su neišpasakyto aukščio kulnais dėvintis išraiškingas vaikinas.
„Apkalbos“ – šlovės pradžia
Tradicinį mados šou aštuonioliktus metus organizuoja Kauno kolegijos Justino Vienožinskio Menų fakultetas, kasmet sukviečiantis jaunus kūrėjus pristatyti savo idėjų mados gurmanams.
Organizatoriai pastebi – šiemet kolekcijose buvo galima rasti visko: ir sportinio azarto, ir išpuoselėtų prabangos žybsnių, ir gyvenimo paraštėse ženklų.
„Apkalbose“ pirmąsias savo kolekcijas pristatė Egidijus Sidaras, Egidijus Rainys, Laura Dailidėnienė, Kęstutis Lekeckas.
„Renginys per gyvavimo metus įgavo solidumo, į veiklą įsijungė visa eilė profesionalų, tačiau džiugu, kad išlaikė studentiško šėlsmo nuotaiką,“ – teigė viena pagrindinių renginio organizatorių Stella Kasperavičienė, vadovaujanti Kauno kolegijos aprangos dizaino katedrai.
„Apkalbų“ madų šou siekiama atrasti naujus mados srities talentus, paskatinti juos platesnei veiklai, populiarinti originaliąją vienetinių kūrinių madą Lietuvoje, ugdyti stilingą visuomenę.
„Apkalbos“ padėjo žengti pirmuosius žingsnius pripažinimo ir populiarumo link ne vienam dabar jau garsiam ir žinomam Lietuvos dizaineriui. Jame pirmąsias savo kolekcijas pristatė Egidijus Sidaras, Egidijus Rainys, Laura Dailidėnienė, Kęstutis Lekeckas ir kt.
Kolekcijos
Pirmoji savo kūrybos vaisius, pavadintus vienu „Damnation“ vardu, pristatė dizainerė Aistė Julita Pauliukevičiūtė, Kauno kolegijos absolventė.
Prakeiktųjų karta, kuriai buvo lemta suklupti ant kelių dėl savo įsitikinimų. Tai karta, kurios noras būti savimi laikomas nusikaltimu. Tai 21-ojo amžiaus žmonės be jokių tabu. Bet vyras su lūpdažiu? Ar jūs tam pasiruošę? – taip savo kolekciją pristatė dizainerė.
Podiumu žengė vyrai, vilkintys odinėmis detalėmis puoštus drabužius. Dažytos akys, lūpos bei aukštakulniai, kuriais grakščiai paeitų vos viena kita moteris. Šokiruojanti vakaro pradžia.
Jungtinė Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto Aprangos dizaino I kurso studentų kolekcija „Kompozicija“/ „Composition“
Kolekcija, kurioje atsispindinti skirtingi geometriniai raštai: dryžiai, kvadratai, apskritimai. Lengvos suknelės, geltonai dažytos lūpos bei pasirodymą vainikuojantis, modelį, lyg lėliukę, apsukantis raudonas apdaras.
Jungtinė Vytauto Didžiojo universiteto Mados dizaino studenčių Esterės Gedvilaitės, Aistės Rimdeikaitės, Karolinos Kemežaitės kolekcija „Išsilaisvinimas“/ „Escaping“
Kolekcija siekiama atskleisti šiuolaikinės moters troškimą priartėti prie gamtos, išsilaisvinti iš XXI a. „spąstų“. Kolekcijos įkvėpimo šaltinis – paukščiai.
Daugybė džinsinių kelnių, virtusių vienu plačiu sijonu sulaukė gausesnių žiūrovų plojimų. Odė visų mėgstamoms laisvalaikio kelnėms.
Jungtinė Vytauto Didžiojo universiteto Mados dizaino studenčių Ramintos Razgutės, Evelinos Kupšytės, Lukrecijos Zigmantaitės, Ugnės Kardelytės kolekcija „Paplūdimys“/ „Beach“
Lengvi banguojantys audiniai imituoja vandens bangavimą ir mirgėjimą saulės spinduliuose. Maudymosi kostiumėliai, kuriuose atsispindi rausvaspalviai flamingai, ryškios lūpos, lengvi apdarai ir... šlepetės!
Erikos Grubytės iš Kauno kolegijos drabužių kolekcija „Sukurta jai“/ „Made for her“
Ji – moteris, visur ir visada. Kolekcija sukurta Jai.
Velga Krukovska Rezekne iš Latvijos ir jos drabužių kolekcija „NUOVEU ART NUOVEAU (novo art novo)“
Ši drabužių kolekcija – tai natūralaus grožio ir moteriškumo paieškos simbolis. Storas violetinių bei pilkų atspalvių audinys, virtęs lengvu moteriškumo atspindžiu. Mezginys, nėrinys, – tarsi pagarbos ženklas praeičiai, mamos ar močiutės skryniai.
Jungtinė Šiaulių universiteto Menų fakulteto studenčių Anetos Bačianskaitės, Dovilės Ašmontaitės, Tomos Kvietkauskaitės ir Lauros Mulokaitės kolekcija „Aprenk nuotaiką“/ „Dress the mood“
Tai dviejų dalių aprangos ir aksesuarų kolekcija. Pirmoji dalis – lakoniška ir skulptūriška, kurioje atgyja naujai interpretuoti 1960-1970 metų retro stiliaus bruožai. Antrojoje žaidžiama su moters siluetą akcentuojančiu plazdančiu jausmingu šifonu bei atskiras kūno dalis pabrėžiančiomis odinių diržų sistemomis.
Prekinio ženklo „FAMIBIU“ kolekcija
Kovo mėnesį į dienos šviesą išlindęs naujas prekinis ženklas FAMIBIU skirtas mylinčioms poroms. Tai – 100 proc. medvilnės džemperiukai su išsiuvinėtomis skirtingomis frazėmis, kurios jungia ir papildo viena kitą bei yra puikus būdas pasakyti „myliu“.
„I said hi“ – „I felt butterflies“; „Change the world“ – „Together“; „I wish to stop“ – „The moment“. Vienas sakinys – ant dviejų kūnų.
Vilniaus kolegijos studentė Iveta Butkevičiūtė ir jos drabužių kolekcija „Dez.In.fo arba Miesto šamanas“/ „Dez.In.fo or City Shaman“
Kolekcija mąstantiems miesto vyrams. Tuo metu kai visi skęsta (dez)infomacijos srautuose, jie drąsiai žengia nepalikdami savo įsitikinimų.
Kolekcijos akcentas – besiplaikstančios, tinklą primenančios detalės bei į akis krintantys aksesuarai.
Kauno kolegijos atstovė Sandra Klimašauskaitė ir jos drabužių kolekcija „Isolofobai“/ „Isolophober“
Isolofobas – žmogus bijantis ne tik likti, bet ir jaustis vienišas. Vienatvė, meilė, viltis, pyktis atsispindi kolekcijoje, kurios įkvėpimo šaltinis yra daina Arctic Monkeys „Do I wanna know„/ „Ar aš noriu žinoti“.
Visai kitokia kolekcijos pristatymo energija. Kolekcijos akcentas – auskaras nosyje.
Jungtinė Kauno kolegijos Aprangos dizaino II kurso studenčių kolekcija pagal bendrą projektą su Frederick technologijų institutu „Spalvos aplink pasaulį nuo Lietuvos iki Kipro“/ „Colour around the world from Lithuania to Cyprus“
Nuo nuotakų sukneles primenančių apdarų iki kasdienai vilkėti skirtų originalaus kirpimo ir tekstūrų medžiagų drabužių. Apnuogintas petys ar du, universalaus dydžio megztukas, krūtinės kraštelį, lyg paslaptį, atveriantis tiulis. Bene gausiausia vakaro kolekcija.
Jonė Grigaitytė iš Vilniaus kolegija. Drabužių kolekcija „SPaukštytėsS“/ „SChickS“
Kolekcija skirta moterims, roko scenos dievaitėms, asmenybėms, nebijančioms atskleisti savo stipriosios ir seksualiosios pusės, - taip savo darbą pristatė pati dizainerė.
Dūminis akių makiažas, plunksnos, tarsi elektra nutrenkiantis mėlynas šilkas, blizgučiai, oda ir... kareiviški batai. Suderinti nesuderinamą.
Kauno kolegijos studentės Kristinos Urbonaitės drabužių kolekcija „Metamorfozės“/ „Metamorphosis“
Metamorfozės – stulbinanti, šokiruojanti vabzdžio permaina į drabužį. Pabusk vabzdžiu.
Jungtinė Aprangos dizaino studenčių kolekcija „Food for thought“ iš Frederick technologijų instituto Nikosijoje, Kipre.
Maisto spalvų įvairovė, struktūra ir tekstūra inspiravo sukurti dygsnius audinio manipuliacijoms. Studentės pasirinko įvairias šalis, kuriose maistas yra turtingas spalva, tekstūra, skoniu ir aromatu.
Salotinė salotų lapus primenanti glamžyta suknelė? O taip!
Rimantė Rimgailaitė iš Vilniaus Dailės Akademijos ir jos drabužių kolekcija „Wild skin“/ „Laukinė oda“
Drabužių siluetuose 7-8-ojo dešimtmečių atspindžiai. Kolekcija kalba apie laisvę – žmogaus galimybę nevaržomai, savo nuožiūra elgtis bei veikti. Naudojamos vyriško kostiumo detalės, kaip stiprybės ir moters su vyru supanašėjimo šiandieninėje aprangoje simbolis.
Kolekcijos kūrybai, regis, naudotos tik keturios ar penkios medžiagos.
Kauno kolegijos studentės Kristinos Petrovskajos drabužių kolekcija „Ištvermė“/ „Stamina“
Akmuo – emocinis stabilumas. Jis – kietas ir nebylus. Žmogus, kaip ir akmuo, pilnas paradoksų. Jis slepia savo tiesą po kaukėmis, bet tiesa staiga ima ir prabyla kaukės lūpomis.
Bene originaliausia kolekcija, pareikalavusi plačios fantazijos. Modeliai podiumu žengė tarsi psichodeliniai kinai iš marso, kurie užsiima šamanizmu. Autorė neišdavė, iš ko sukurtos platformos batams.
Devynerių pasiuvo suknią lėlei
Po visų kolekcijų pristatymo, renginio rėmėjai apdovanojo, jų nuomone, geriausias kolekcijas.
Mano kuriami drabužiai – ne kiekvienam. Jie skirti nebijančiam išsiskirti jaunimui.
Kauno kolegijos Justino Vienožinskio Menų fakulteto dekanė Sigita Saulėnienė Stiklo studijoje sukurtas stiklines žirkles įteikė Kipro atstovui.
Sandrai Klimašauskaitei įteikti net trys prizai. Didžių sveikinimų sulaukė ir „Ištvermės“ kolekcijos kūrėja.
„Kolekciją kūriau 1,5 metų. Tiesa, buvo ištikusi meninė krizė. Bet nusprendžiau baigti tai, ką pradėjau. Mano kuriami drabužiai – ne kiekvienam. Jie skirti nebijančiam išsiskirti jaunimui. Kokia suma įvertinčiau savo kolekciją? Ji neparduodama. Nesakau, kad niekada, bet šiuo metu – ne. Atguls mano spintoje ir bus naudojama fotosesijoms“, – Žmonės.lt portalui teigė daugiausiai įvertinimų susižėrusi 22-jų metų kaunietė S.Klimašauskaitė.
Kurti ji pradėjo būdama devynerių, kai, močiutės padedama, pasiuvo barbei suknelę. Jos šeimoje žmonių iš meno pasaulio nėra, tačiau ji pati tai, kad nori studijuoti aprangos dizainą, suvokė dar 9 -oje klasėje.
„Kolekciją inspiravo „Arctic Monkeys“ kūrinys, kurį pirmą kartą išgirdau Bulgarijoje. Stabdžiau kiekvieną sekundę ir kūriau eskizus galvoje. Iš grupės gavau leidimą naudoti jų klipe vaizduojamus vizualus. Investuota daug, nes pati pirkau audinius, spausdinau aplikacijas sublimacijos būdu“, – patikino Sandra.
Mergina atskleidė tai, jog pati sau drabužius perka „Humanoje“, ir nuolat persisiuva naujai įsigytas prekes.