Magišką verslą Lietuvoje vystanti Dana Ribas: „Deimantai – galimybė realizuoti save“

Dana Ribas/ „The Factory Diamonds and Jewellery by Ribas“/ T. Vyšniausko ir A.Kirsnytės nuotr.
Dana Ribas/ „The Factory Diamonds and Jewellery by Ribas“/ T. Vyšniausko ir A.Kirsnytės nuotr.
Projekto partnerio turinys
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
2021-04-27 10:37
AA

„Jei esu Vilniuje, beveik visada mane rasite čia, Stiklių g. 9. Galima sakyti, kad aš čia gyvenu“, – juokiasi sėkmingai gyvuojančių deimantų namų „The Factory Diamonds and Jewellery by Ribas“ įkūrėja gemologė Dana Ribas. Ji laiminga, kad netrukus išskirtinių papuošalų galės pasiūlyti ir Kaune, o vasaros pradžioje deimantai sužibės Palangoje.

Dvidešimt metų jūs gyvenate Izraelyje, ten turite deimantų verslą, esate seniausios ir didžiausios pasaulyje deimantų biržos narė. Ilgai svarstėte, ar deimantų reikia Lietuvai? 

Atsimenu, 2015-ųjų spalį atskridau čia su sūnumis ir vyru švęsti mano gimtadienio. Tuo metu mes kaip tik galvojome, kokioje dar šalyje norėtume praleisti daugiau laiko, turėti namus. Vyrui labai patiko Vilnius, jis paklausė, o kodėl gi mums neįsikūrus Lietuvoje? Taip ir padarėme – Vilniuje įsigijome būstą. Pasvarsčiau, jei čia praleisiu daugiau laiko, gal vertėtų tai, kuo gyvenu Izraelyje, tęsti Lietuvoje – atvežti deimantų. Šiemet Vilniaus „The Factory Diamonds and Jewellery by Ribas“ minėjo ketvirtąjį gimtadienį! 

Per tuos metus jums pavyko sugriauti stereotipą, kad deimantai – nedažnam prieinama prabanga? 

Tikiuosi, mes jau įrodėme, kad deimantai – prabangi, bet daugeliui įperkama prekė. Norėjau, kad kiekviena moteris turėtų po deimantą. Tai įgyvendinti dabar labai palanku, nes madingi smulkūs papuošalai ir jie gali kainuoti visai nebrangiai. Tarkim, ant rankos ryšimos juostelės su deimantuku kaina pas mus – nuo penkiasdešimt penkių eurų. Pradėję nuo mažo papuošaliuko, dažnai vėliau žmonės investuoja į masyvesnius, brangesnius juvelyrikos dirbinius – jie auga kartu su mumis.

Galime papasakoti ne vieną istoriją, kaip pirmiausia „The Factory Diamonds and Jewellery by Ribas“ buvo pirktas sužadėtuvių žiedas mylimajai, paskui – vestuvių, po to grįžtama išrinkti dovanos žmonai vaikų gimimo, krikštynų, kitomis progomis. Žmonės nebenori eiti niekur kitur, nes pas mus didžiulis juvelyrikos pasirinkimas, šilta atmosfera: stengiamės, kad klientai patirtų tik geras emocijas, neišeitų nusivylę. Beje, papuošalams suteikiame net penkerių metų garantiją – tokios ilgos neduoda daugiau jokie pripažinti juvelyrikos prekių ženklai. 

Dana Ribas / Tomo Vyšniausko nuotr.

Apie ką svajoja lietuvės?

Esu gemologė, pati renku, vertinu, derinu deimantus, iš kurių paskui kuriamos kolekcijos. Taip džiaugiuosi, kad neseniai man pavyko tris savaites praleisti Tel Avive: pasidžiaugti verdančiu gyvenimu ir rimtai padirbėti savo biure Izraelio deimantų biržoje. Ten rinkau brangakmenius ir papuošalus, kurie jau netrukus pasieks Lietuvą. Vertindama deimantus visada galvoju, ar tai patiktų man, ar pirkčiau. Tai, kad esu moteris, manau, šiame versle privalumas: jaučiu, kas traukia klientes.

Na, o kadangi esu užaugusi Lietuvoje, žinau, kas patinka lietuvėms. Mūsų moterys vertina subtilumą, formų lakoniškumą, klasiką. „The Factory Diamonds and Jewellery by Ribas“ pristatoma klasika apima labai daug. Tarkim, žiedai deimantų juostelės – tai amžina, niekuomet aktualumo neprarasianti klasika. Tačiau pas mus tokių žiedų – daugybė rūšių: įvairių pločių, su skirtingai įstatytais brangakmeniais. Ne tik su įvairaus dydžio baltaisiais deimantais, bet ir su skirtingo intensyvumo gelsvais, juodais, konjako, šampano atspalvių. Tų žiedų net auksas gali būti baltasis, geltonasis ar rožinis… Tikrai yra iš ko išsirinkti dovaną sau ar mylimam žmogui!

Baltieji deimantai asocijuojasi su sužadėtuvėmis, vestuvėmis, o kitomis progomis derinami papuošalai su kitų atspalvių deimantais. Tarkim, lietuviai labai pamilo juoduosius. Iš pradžių jų vengė, nes manė, kad jie itin brangūs. Tačiau sugriovėme šias nuostatas: juodieji deimantai pigesni už baltuosius. 

Ką pasiūlytumėte ieškantiems ko nors monumentalaus? 

„The Factory Diamonds and Jewellery by Ribas“ turi ir išskirtinių deimantų kolekciją, kuri nuolatos papildoma. Mūsų pasididžiavimas – sertifikuoti fancy spalvų deimantai: įvairių tonų geltoni, rožiniai ar net žali. Taip pat galime pasiūlyti išskirtinių įvairiai briaunuotų brangakmenių.   

Kartais moterys socialiniuose tinkluose manęs klausia, ar tikrai priims teisingą sprendimą įsigydamos papuošalą su deimantu – tai, kas, kitų akimis, galbūt nėra būtinas dalykas. Dvejojančioms atsakau, kad mes, moterys, tikrai nusipelnome sau tai leisti. Auksas ir brangakmeniai išlieka vertingi visą gyvenimą. Tai – relikvijos, perduodamos iš kartos į kartą. Juvelyrika yra pagrindinis moters įvaizdžio akcentas. Ji parodo jos skonį ir statusą. Šiandien prabangių papuošalų neverta laikyti seife laukiant ypatingos progos – jais reikia džiaugtis kasdien. Deimantai žavūs tuo, kad jie spindi ir prie prašmatnios suknelės, ir prie derinio su džinsais. Tai stengiuosi parodyti savo pavyzdžiu: juk visiems mums kartais reikia įkvėpimo...  

„The Factory Diamonds and Jewellery by Ribas“ / Aistės Kirsnytės nuotr

Netrukus jūsų prekių ženklo papuošalų atsiras ir dar dviejuose miestuose. 

Džiaugiuosi, kad per ketverius metus subūrėme tvirtą, patikimą komandą, su kuria galima dideliais žingsniais eiti pirmyn. Išskirtinės juvelyrikos su deimantais jau turės ir Kaunas: pirmomis gegužės dienomis didžiulis, modernus salonas „The Factory Diamonds and Jewellery by Ribas“ bus atidarytas Kaune, prekybos centre „Akropolis“. 

Į mūsų butiką sostinės Stiklių gatvėje užsuka tikrai daug žmonių iš Žemaitijos. Netrukus dėl deimantų jiems nereikės keliauti per visą Lietuvą. Vasaros sezoną planuojame pasitikti įkurtuvėmis Palangoje, Vytauto g. 27, – jau dabar džiaugiamės, kaip ten bus šviesu, erdvu. Ir deimantų namuose Vilniuje, ir naujose vietose Kaune bei Palangoje bus parduodamos tokios pat juvelyrikos kolekcijos. 

Labai džiaugiamės, kad tęsiasi mūsų draugystė su vienu madingiausių juvelyrikos ženklų pasaulyje „Messika“. Turime išskirtinę galimybę šiuos Paryžiuje kuriamus papuošalus pristatyti Lietuvoje, nes aš daug metų pažįstu Messikų šeimą. Pasitikėjimas šiame versle – be galo svarbus. Džiaugiamės, kad „Messika“ papuošalus lietuviai labai pamilo. Jų bus galima įsigyti ir naujuosiuose salonuose. Darome viską, kad klientai būtų laimingi. Dėl jų prasidėjus karantinui atvėrėme virtualią parduotuvę. Tai, kad žmonės brangakmenius aktyviai perka internetu, – dar vienas įrodymas, kad mumis pasitiki. 

Atrodo, kad dėl šio magiško verslo Lietuvoje esate vis dažnesnė viešnia? 

Stengiuosi maždaug vienodai laiko praleisti Izraelyje ir čia. Lietuva man – rojaus kampelis, o deimantai – galimybė realizuoti save, kūryba. Dievinu savo darbą. Žmonės deimantus perka džiugiomis progomis. Ypatingai dienai visi jų nori, nes tai – brangiausias, kiečiausias, rečiausias akmuo, tai – amžinybės simbolis. Na, o mums be galo smagu būti tų švenčių dalimi. Deimantai ir turi kelti tik pačias geriausias emocijas.  

„The Factory Diamonds and Jewellery by Ribas“ / Aistės Kirsnytės nuotr