Maisto papildai: ką pasirinkti – kapsules ar skysčio pavidalu?

Maisto papildai / Projekto partnerio nuotr.
Maisto papildai / Projekto partnerio nuotr.
Projekto partnerio turinys
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
2020-11-23 11:30
AA

Maisto papildų kapsulių forma dar yra nemažai, tačiau jau yra papildų, kurie keičia savo produkciją, atsižvelgdami į mokslinius tyrimus bei siūlo skystą jų formą.

Vaistininkė Vida Jokimienė sako, kad skystos formos papildais ypatingai džiaugiasi vyresnio amžiaus žmonės, kuriems sunkiau nuryti tabletes. Mokslininkai tuo tarpu vieningai sutaria, kad skystos formos maisto papildai yra pranašesni už kietos formos maisto papildus ne tik dėl rijimo sutrikimo, bet svarbiausia dėl to, kad skystyje esančios veikliosios medžiagos greičiau pasisavinamos, nesukelia baimės ir nemalonių potyrių jas vartojant, be to, juos lengva normuoti. 

Žaibiškas veikliųjų medžiagų pasisavinimas

Tyrimai rodo, kad jeigu maisto papildas nėra pakankamai greitai suardomas, yra tikimybė, kad maistinės medžiagos nebus pasisavinamos - didžioji dalis maistinių medžiagų bus pašalintos.

Eksperimentai parodė, kad kūnui įsisavinti tabletėje esančias medžiagas reikia kelių valandų. Tai yra dėlto, kad organizmas stengiasi suskaidyti kapsulės apvakalą ir suardyti tabletę, kad galėtų pradėti pasisavinimo procesą. 

Skysti papildai pasisavinami jau po 1-4 minučių, o kūnas pasisavina apie 98% skysto papildo. 

Nebėra tablečių rijimo baimės

Stresas prieš praryjant papildų prisotintą tabletę nėra tik vyresnio amžiaus žmonių problema. Dažniausiai žmonėms atrodo, kad tabletė sukels fizinį skausmą, jie užsprings ar bus neįmanoma jos praryti. Tarp ambulatoriškai gydomų pacientų, kurie skundžiasi rijimo sutrikimais, trečdaliui pasireiškia žiaukčiojimas, vėmimas, tabletės užstrigimas gerklėje.

Nuo baimės sausėja ir burna, atsiranda ne tik fizinės, bet ir psichologinės problemos, fobijos. Nerimas dėl tablečių nurijimo sąlygoja ne tik baimę jas vartoti, žmonės pradeda vengti jas vartoti, nesilaiko papildų vartojimo režimo arba išvis nutraukia jų vartojimą. Nenorėdami neigiamų patirčių, vieni tabletes bando trinti, kiti maišyti į maistą. Ypatingai sunku kapsules nuryti vaikams. 

Skysta forma papildus vartojantys žmonės nesusiduria nei su viena iš šių nurodytų problemų.

Maisto papildai / Projekto partnerio nuotr.

Kokius papildus skysta forma galima rasti vaistinėse 

Vaistininkė V.Jokimienė sako pastebinti, kad vis labiau šviečiantis visuomenei, vis daugiau žmonių klausia ir apie skystas papildų formas: „Jeigu anksčiau vyresniems žmonėms reikėdavo daugiau laiko apsiprasti su naujovėmis, naujomis vaistų formomis, tai šiandien dažnėja atvejų, kai jie patys labai tikslingai ateina į vaistinę pirkti būtent tos produkcijos ir tokia forma, apie kurią jie jau žino ar domėjosi. Nors šiandien papildų skysta forma dar nėra tiek daug, tačiau pasirinkimas didėja ir tas džiugina“. 

Pasak vaistininkės, vienas iš perkamiausių skystos formos maisto papildų yra stiprus natūralių medžiagų kompleksas imuninei sistemai stiprinti, apie kurio aktyviuosius ingredientus imunitetui rasta duomenų mokslinėje literatūroje. Štai bičių pienelis pasižymi antimikrobinėmis savybėmis, paveikia net gi antibiotikams atsparias bakterijas. Veikiantis kaip antioksidantas, gerina imuninių ląstelių gyvybingumą, mažina uždegimą.

Priešpienio koncentrate gausu imunoglobulinų, kurie formuoja įgytą imunitetą, mažina tikimybę susirgti infekcinėmis ligomis, silpnina alergines reakcijas. Shiitake grybai pasižymi imunomoduliacinėmis savybėmis – teigiamai paveikia makrofagus, o reishi grybai pasižymi antimikrobinėmis ir antioksidacinėmis savybėmis, aktyvuoja blužnies limfocitus. stiprus antioksidantas vitaminas C būtinas aktyvuoti ir palaikyti imunitetą kovojant su infekcija.

Jis skatina imuninių ląstelių migraciją į infekcijos vietą, gerina mikrobų naikinimą. Taip pat trumpina sirgimo laiką ir simptomų sunkumą. Vitaminas B6 stiprina natūralių žudikų aktyvumą, reguliuoja uždegimą, dalyvauja imuninių ląstelių brendime ir veikloje, reikalingas antikūnių baltymų gamyboje. 

Skystos formos maisto papildai / Gamintojo nuotr.

Moterys jau seniai pamėgusios odai, nagams, plaukams skystame pavidale parduodamą produkciją, prisotintą kolagenu, hialurono rūgštimi, mineralais, vitaminais.

V.Jokimienė pastebinti, kad vyrai paskutiniu metu rūpinasi ne tik nervų sistema ar imunitetu, bet ir savo lytine potencija. Skystame pavidale vaistinėse galima rasti pačių reikalingiausių veikliųjų medžiagų viename buteliuke, tokių kaip: peruvinė pipirnė (maca), kuri padeda palaikyti natūralų seksualinį aktyvumą ir energiją ir gulsčioji ragužė, palaikanti lytinį potraukį ir pajėgumą. Svarbus vyro pajėgumui yra ženšenis, jis padeda palaikyti normalią erekcijos funkciją. Yra ir vitaminas D bei pantoteno rūgštis, kuri padeda mažinti pavargimo jausmą ir nuovargį bei padeda palaikyti normalią protinę veiklą bei normalią energijos apykaitą.

Permainingais orais daug parduodama specialios geriamos priemonės sąnariams stiprinti. Jos  suskirstytos vienkartinėmis skystomis dienos dozėmis. Patogaus vartojimo buteliukas per dieną papildo mitybą sąnariams reikalingomis medžiagomis: kolagenu, chondroitinu, gliukozaminu, hialurono rūgštimi, vitaminais C ir D 3.

V.Jokimienė spėja, kad ateityje atsiras vis daugiau skystos formos papildų produkcijos, kurią patogu vartoti, kurios nebaisu perdozuoti, kuri nesukelia papildomo streso, kaip kapsulių ryjimas. Visgi, svarbiausias skystos formos papildų privalumas yra tas, kad organizmas greitai ir beveik pilnai pasisavina veikliąsias medžiagas.