Maisto produktai, padėsiantys atsikratyti galvos skausmo

Galvos skausmas. / Fotolia nuotr.
Galvos skausmas. / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2015-08-22 09:00
AA

Viena pagrindnių priežasčių, kodėl dažnai skauda galvą ir „šlubuoja“ atmintis, – susiaurėjusios ir sustandėjusios galvos smegenų kraujagyslės. Blogi mitybos ypatumai bei nesveikas gyvenimo būdas, pavyzdžiui, pernelyg sūrus, riebus, daug cholesterolio turintis maistas, alkoholis, rūkymas, nejudrumas ir dažnas stresas kenkia žmogaus kraujagyslėms. Jos užkalkėja, praranda elastingumą, o bėgant metams jų sienelėse formuojasi aterosklerozinės plokštelės.

Norėdami atsikratyti nuolatinio galvos skausmo, užtikrinti gerą kraujo cirkuliaciją ir sklandų smegenų veikimą, turite „išvalyti“ kraujagysles. Tam tikslui į savo kasdienį racioną įtraukite tam tikrus maisto produktus. Beje, šios priemonės taip pat yra puiki profilaktinė priemonė nuo aterosklerozės.

Medus ir graikiniai riešutai

Graikinius riešutus susmulkinkite elektriniu smulkintuvu ir pridėkite medaus. Turi išeiti tirštoka masė. Jeigu norite, masę galite pagardinti cinamonu ar imbieru. Šią gydomąją košelę laikykite šaldytuve ir vartokite 3 kartus per dieną po 1 valg. š. prieš valgį.

Svogūnų sultys ir medus

1 stiklinę medaus sumaišykite su 1/3 stiklinės svogūnų sulčių. Šį, iš tiesų nelabai skanų, bet labai naudingą mišinį laikykite šaldytuve. Vartokite 3 kartus per dieną po 1 arbat. š. Be to, ši priemonė ne tik išvalo kraujagysles, bet ir stiprina imunitetą.

Granatų, obuolių, morkų sultys

Svarbiausia – šios sultys turi būti šviežiai spaustos, o ne pirktinės. Gerkite jas kiekvieną dieną po pusę stiklinės prieš valgį.

Granatų sultys / Fotolia nuotr.

Varnalėšų nuoviras

Gydymo kursas – mėnuo. Išdžiovinkite varnalėšų šaknis. Termose užpilkite 10 g džiovintų varnalėšų šaknų verdančiu vandeniu ir leiskite pastovėti maždaug 10 val. Po to nuovirą nukoškite ir laikykite šaldytuve. Vartokite 30 min. prieš pusryčius po 4 valg. š. Beje, varnalėšų šaknys taip pat labai naudingos virškinimo sistemai.

Taip pat skaitykite: Galvos skausmo priežastys. Kaip išvengti migreninių ir kitokių negalavimų?

Razinos, mandarinai ir graikiniai riešutai

Kiekvieną dieną 30 min. prieš pusryčius, suvalgykite 1 mandariną, nedidelę saujelę razinų ir kelis graikinius riešutus. Po 15 min. būtinai išgerkite stiklinę vandens su citrinų sultimis, dar po 15 min. jau galite pusryčiauti.

Naudodami bent vieną iš šių metodų, gan greitai pajusite pagerėjimą. Dienos pabaigoje nekamuos nuovargis, galvos skausmas ir tvinksintys smilkiniai. Pastebėsite, kad pagerėjo atmintis, tapo daug lengviau susikaupti, mąstyti greičiau ir aiškiau.