Makalius pataria: į kokias neturistines vietas būtina nukeliauti prieš joms išpopuliarėjant?

Seišeliuose / Asmeninio archyvo nuotr.
Seišeliuose / Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-08-19 20:43
AA

Nors vasaros atostogų sezonas ir keliauja į pabaigą, tačiau lietuviai vis dažniau renkasi galimybę šaltuoju sezonu aplankyti egzotiškas valstybes ar renkasi jį pažintinėms kelionėms. Keliautojas Rimvydas Širvinskas-Makalius pataria, kokios pasaulio vietos yra vis dar išlaikiusios autentiškumą ir keliautojams gali pasiūlyti ypatingą patirtį.

Žinau, kad kartais nukeliavus į vieną ar kitą šalį atostogoms galima ir pasimesti – juk tikėjaisi autentikos ir kultūros, o radai... na, tokius pačius kaip tu – turistus. Atrinkau tau įdomiausias ir mažiausiai turistų nuniokotas vietas, kurias tiesiog būtina aplankyti!

Kuba. Nors apie ją kiekvienas esame girdėjęs ir, matyt, dauguma pasvajoja aplankyti, ši šalis vis dar yra išlaikiusi savo autentiškumą ir pajausti tikrąją atmosferą visai nesunku. Spalvoti automobiliai, kuriuos draudžiama išvežti iš šalies, fantastiški kokteiliai, legendinis tabakas ir, žinoma, nesuvaidinti salsos pasirodymai bet kurio miestelio gatvėse! Beje, ar jau minėjau, kad Kubos paplūdimiai – fantastiški?

Kuba / Nuotrauka įsigyta su UAB „TravelDeals LT“ licencija

Tasmanija, Australija. Nepakartojama gausybė žmogaus nepaliestų gamtos peizažų, dėmesį ir gomurį prikaustantis maistas ir vynas, draugiški vietiniai... Net trečdalį salos sudaro nacionaliniai parkai! Beje, Tasmanijoje geriausiai jaučiasi mėgdtantys kalnų žygius ar kitą sportą. Beje, čia itin populiarėja kulinarinis turizmas – salos mikroklimatas yra tiesiog puikus žemdirbystei, gyvulininkystei, o tiesiai iš vandens traukiamos jūros gėrybės taip pat neblogai papuošia gurmanų stalą. Žinau, kad Australija atrodo labai tolima, bet gal 2017-ieji – tavo įspūdingiausių kelionių metai?

Tasmanija / Nuotrauka įsigyta su UAB „TravelDeals LT“ licencija

Mianmaras. Čia teks labai paskubėti – 2011 m. Mianmarą aplankė 800 tūkst. keliautojų, o 2014 m. – jau daugiau nei 3 mln.! Tikrai įdomu, kiek bus 2017-aisiais, bet garantuoju, kad kuo toliau, tuo Mianmaras sutrauks daugiau turistų. Šalies kultūrą formavo kaimyninės Kinija, Indija, Laosas, Tailandas ir Bangladešas bei, žinoma, 50 m. trukusi karinė diktatūra ir 15 m. tęsęsis turistų boikotas. Kol gali, užkeliauk šitą šalį, nes ji gali pasiūlyti tūkstančius kilometrų nuostabių paplūdimių, įspūdingus vaizdus į terasinius ryžių laukus bei amą atimančius kalnų regionus.

Mianmaras / Nuotrauka įsigyta su UAB „TravelDeals LT“ licencija

Apulija, Italija. Nors šis regionas gali didžiuotis ilgiausia pakrante visoje žemyninėje Italijos, nuostabiais gamtos vaizdais ir draugiškais vietiniais, tačiau kažkodėl kitus regionus įsimylėję turistai Apuliją tiesiog... pamiršo? Iš Lietuvos į ją nukeliauti – tikrai paprasta, todėl nedelsk ir skrisk susipažinti su tikrąja Italija. Čia kultūrinis šokas bus mažesnis, nei egzotiškose valstybėse, tačiau iš italų galima išmokti, kaip reikia mėgautis gyvenimu.

Italija / Nuotrauka įsigyta su UAB „TravelDeals LT“ licencija

Phu Quoc, Vietnamas. Nors Vietnamas ir populiarėja tarp egzotikos ieškančių turistų, tačiau labiausiai rekomenduoju aplankyti būtent Phu Quoc salą. Jei ieškai ramios vietos, kur galėtum pasimėgauti ramybe ir nuostabiais paplūdimiais – atostogoms rinkis Vietnamą!

Vietnamas / Nuotrauka įsigyta su UAB „TravelDeals LT“ licencija

Singapūras. Čia puikiai dera industriniai megapoliai ir amą atimantys sodai, žymusis bekraštis baseinas (angl. infinity pool) ir dirbtiniai kriokliai. Žodžiu, į ką akis paganyti dar yra, tačiau paskubėk, nes Singapūras sparčiai populiarėja tarp turistų!

Singapūras / Nuotrauka įsigyta su UAB „TravelDeals LT“ licencija

Daugiau kelionių patarimų galite rasti www.makalius.lt

Makaliaus kelionės (11 nuotr.)
+5