Makalius pataria, ką veikti Lietuvoje: „Nemokamas vaizdas, vertas milijono!“

Rimvydas Širvinskas-Makalius apžvalgos bokšte / Asmeninio archyvo nuotr.
Rimvydas Širvinskas-Makalius apžvalgos bokšte / Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-08-26 20:32
AA

Besidairydami į tolimus kraštus neretai pamirštame, kad gyvename tikrai nuostabioje šalyje. Su tuo sutinka ir keliautojas Rimvydas Širvinskas-Makalius, kviečiantis pakeliauti po Lietuvą ir naujai atrasti jos grožį. Šį kartą – apie apžvalgos bokštus Lietuvoje.

Apžvalgos bokštai, turbūt, yra vienos populiariausių lankytinų vietų Lietuvoje. Kodėl? Nes užlipti į juos nieko nekainuoja, o atsiveriantis vaizdas yra vertas milijono! Kokie apžvalgos bokštai Lietuvoje yra patys įdomiausi? Šiame straipsnyje aprašiau tuos, kuriuos aplankyti (arba į kuriuos sugrįžti) norėčiau labiausiai. Rekomenduoju ir tau!

ŠTAI APŽVALGOS BOKŠTAI, KURIUOS SIŪLAU APLANKYTI:

  1. Kirkilų apžvalgos bokštas, Biržai;
  2. Merkinės apžvalgos bokštas;
  3. Metelių regioninio parko bokštas;
  4. Medžių lajų takas, Anykščiai;
  5. Sartų ežero (Baršėnų) bokštas;
  6. Mindūnų (Labanoro) bokštas, Molėtai;
  7. Apžvalgos ratas, Zarasai.

KIRKILŲ APŽVALGOS BOKŠTAS, BIRŽAI

Šis apžvalgos bokštas pastaruoju metu tapo mano mėgstamiausiu! Vos pamatęs susižavėjau jo keista forma, kuri vienam mėnulį primena, o kitiems – kanoją. Bet ne tik pats apžvalgos bokštas yra įspūdingas. Turbūt žinai, jog Biržai smegduobėmis garsėja (todėl ten niekas kitam nesako: „Kad tu prasmegtum!“), o aplink šį bokštą yra net apie 30 vandens pilnų smegduobių! Vaizdas – fantastiškas! Net salelių mažyčių yra :) O jei oro sąlygos tinkamos būna, tai tie ežerėliai įvairiausiomis spalvomis mirgėti ima! Gaila, pačiam neteko pamatyti. Bet gal dar pasiseks!

Kirkilų apžvalgos bokštas / Organizatorių nuotr.

MERKINĖS APŽVALGOS BOKŠTAS

Kitas šaunus apžvalgos bokštas yra Dzūkijos nacionaliniame parke, Merkinėje. Kitaip šį bokštą dar vadina „Pušų gojelis“, o jo aukštis – 26 metrai. Man labai patiko bokšto forma, nes viršūnės nepasiekęs gali iš kelių mažesnių aikštelių į apylinkes pažvelgti. O kai iki viršaus užlipi... Apžvalgos bokštas stovi dešiniajame Nemuno krante, tad tikrai įspūdinga panorama galima pasigrožėti: Nemuno kraštovaizdžio draustinis, Nemuno ir Merkio upių santaka, Merkinės tiltas, dalis senamiesčio, piliakalnis. WOW!

Merkinės apžvalgos bošktas / Organizatorių nuotr.

METELIŲ REGIONINIO PARKO APŽVALGOS BOKŠTAS

O šis apžvalgos bokštas turėtų labai patikti gamtos mylėtojams. Stūkso jis prie Metelių kaimo, tarp Dusios ir Metelio ežerų. Nėra jis pats aukščiausias (apie 15 metrų), bet nuo ankstyvo pavasario ir iki vėlyvo rudens čia galima stebėti vandens paukščius! Netoli esančioje įlankėlėje plaukioja būriai gulbių nebylių, girdisi pempės, gervės, perkūno oželiai. Pasaka! Ne tik paukščių balsais šis bokštas žavi. Užlipus atsiveria Metelio ežero vaizdas, matosi Metelių kaimas, Papėčių piliakalnis.

Metelių parko apžvalgos bokštas / Organizatorių nuotr.

MEDŽIŲ LAJŲ TAKAS, ANYKŠČIAI

Šį apžvalgos bokštą, turbūt, žino visi! Vos tik atsidaręs, jis akimirksniu sutraukė daugybę keliautojų. Dar dabar atsimenu, kokios automobilių eilės buvo :) Takas nutiestas Anykščių šilelio viršūnėmis, padailintas aukštaitiškos tautinės juostos motyvais. Jei praėjęs visą užlipsi iki pat viršaus, pakilsi į 35 metrų aukštį ir pažvelgsi į Šventosios upės vingius ir nuostabų slėnį. Take rasi ir informacinių stendų, kuriuose sužinosi apie aplink augančius medžius, jų sandarą, miško gyvūniją ir augaliją. Labai įdomu!

Medžių lajų takas

SARTŲ EŽERO (BARŠĖNŲ) APŽVALGOS BOKŠTAS

Taip pat aukštas bokštas (33 metrai), stūksantis Rokiškio rajone, Baršėnų kaime, Sartų regioniniame parke. Lyginant su kitais, šis bokštas yra tikras veteranas, nes pastatytas jis prieš daugiau nei 10 metų – 2006-aisiais. Bokštas yra žalios spalvos, visas metalinis, o užlipus iš apžvalgos aikštelės atsiveria itin gražūs Sartų regiono parko bei ežero vaizdai. Jį man rekomendavo draugai, kurie net svečią iš užsienio čia nusivežę buvo! Jiems labai patiko, tad esu tikras, kad ir tau patiks :)

Sartų apžvalgos bokštas / Nuotrauka įsigyta su UAB „TravelDeals LT“ licencija

MINDŪNŲ (LABANORO) APŽVALGOS BOKŠTAS, MOLĖTAI

Aukščiausias apžvalgos bokštas Lietuvoje! Jei reikia „kalorijas padeginti“, 214 laiptelių kelias iki 36 metrų aukštyje įsitaisiusios viršūnės yra pats tas. Bokštas yra Molėtų rajone, šalia Mindūnų kaimo, o iš apžvalgos aikštelės žvelgiant matosi Labanoro giria, Baltieji ir juodieji Lakajai, Siesarties ežeras su salomis. Beje, labai rekomenduoju čia atvykti ne tik tada, kai už lango vasaros saulė maloniai šildo, bet ir pavasario pradžioje, kai ežero lytys tirpti pradeda. Tuomet visas ežeras atrodo tarytum „puzzle“ dėlione!

Labanoro apžvalgos bokštas / Organizatorių nuotr.

APŽVALGOS RATAS, ZARASAI

O jei būsi Zarasuose, būtinai užlipk ant apžvalgos rato! Tai – unikali apžvalgos aikštelė, panašių Lietuvoje tikrai nesu matęs. Iš 17 metrų aukščio atsiveria nuostabi Zaraso ežero panorama, nusileidęs gali pasivaikščioti pakrante arba pasimėgauti vaizdu ramiai sėdėdamas ant suoliuko. O paskui ir į pačią salą nueik! Ne kartą čia esu buvęs per įvairius muzikinius festivalius ir kitus renginius. Nereali vieta!

Zarasų apžvalgos bokštas / Nuotrauka įsigyta su UAB „TravelDeals LT“ licencija

Daugiau patarimų norintiems keliauti po Lietuvą galite rasti www.makaliausLietuva.lt

Makaliaus Lietuva