Makalius pataria: kaip sutaupyti renkantis viešbutį Europos didmiesčiuose?

Rimvydas Širvinskas-Makalius / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Ruduo yra vienas puikiausių metų laikų norintiems aplankyti didžiausius Europos miestus. Kelionių ekspertas Rimvydas Širvinskas-Makalius dalinasi patarimais norintiems ne tik pasimėgauti maloniu savaitgaliu, bet ir sutaupyti.

Ne veltui ruduo laikomas geriausiu laiku pažinti didžiausius Europos miestus: tuomet nevargina didžiulės turistų eilės prie lankytinų objektų, milžiniška kaitra, o ir viešbučių kainos jau nebėra pasiekusios vasaros aukštumų. Puikiai žinai, kad pigių skrydžių bendrovės kartais nustebina visiškai nerealiomis kainomis, todėl, jei pasinaudosi mano patarimais ir sutaupysi rinkdamasis viešbutį, gražiausius didmiesčius gali pamatyti tikrai pigiai!

Ką nurodo žvaigždutės, kuriomis vertinami viešbučiai?

Nuo mažens žinome, kad viešbučiai vertinami žvaigždutėmis, tačiau ar visuomet jos būtinos puikiam poilsiui? Patikėk, trumpoms išvykoms į didžiausius Europos miestus žvaigždutės – tikrai nesvarbios. Viešbučiai aukštesnę kategoriją gali gauti už erdvią konferencijų salę, kambaryje padėtas servetėles, požeminę aikštelę ar SPA centrą. Visos šios paslaugos atkeliavus porai dienų ir norint pažinti ne viešbutį, o miestą, yra tiesiog nereikalingos.

Rekomenduoju rinktis nebrangius ekonominės klasės viešbučius, kurie gal ir nedžiugins didžiuliais kambariais ir minkštais chalatais, bet po intensyvios dienos tikrai turėsi kur jaukiai ir patogiai ištiesti kojas. Taip pat atkreipk dėmesį į maisto kultūrą skirtingose šalyse – nors esame įpratę, kad per pusryčius viešbutyje stipriai pasisotiname, tačiau kai kuriuose Europos miestuose galime likti stipriai nusivylę. Apsigyvenęs ekonominės klasės viešbutyje Romoje ar Paryžiuje neturėtum nustebti, jei pusryčiams gausi kruasanų, šiek tiek džemo ir kavos. Tai – jiems įprasti pusryčiai, todėl rekomenduoju nesusivilioti daugiau kainuojančiu viešbučiu vien dėl keletos bandelių!

Centre – ne visuomet brangiau

Natūralu, miesto centre esantys viešbučiai tavo kišenes patuštins gerokai daugiau, nei įsikūrę tolimame miesto rajone, juk kas nenorėtų kas rytą pro langus matyti Eifelio bokštą ar Romos Koliziejų? Jei sutaupyti turėtum atsižvelgti ne tik į viešbučio, bet ir į viešojo transporto bei taksi kainas. Tarkime, jei kurioje nors Skandinavijos sostinėje apsistosi toliau nuo centro ir vakare nuspręsi išeiti pasilinksminti, už taksi į vieną pusę gali sumokėti beveik tiek pat, kiek už skrydžio bilietus, todėl būtinai pasvarstyk, gal verta tuos pinigus iš karto investuoti į viešbutį, esantį arčiau centro? Jei apsistosi toliau nuo centro, būtinai ieškok viešbučio, esančio netoli metro ar tramvajaus stotelių, o geriausia – netoli pagrindinės stoties.

Stoties bijoti neverta

Nors mums dar įprasta kiek kreivai žiūrėti į stoties rajonus, tačiau Europos didmiesčiuose pagrindinės stotys yra netoli centro ir jos tikrai nėra laikomos nesaugiomis vietomis. Jei Romoje apsistosi prie Termini stoties, pagrindiniai lankytini objektai bus nutolę vos per 1-2 metro stoteles, o jei esi aktyvus, galėsi viską apžiūrėti pėsčiomis. Ypač rekomenduoju rinktis viešbutį esantį netoli stoties, jeigu tavęs laukia ankstyvas ar vėlyvas skrydis, kitu atveju gali tekti naudotis brangiomis taksi paslaugomis. Milijoniniai miestai niekuomet nemiega, todėl apsuptas nuolat zujančių automobilių ir žmonių tikrai galėsi jaustis saugus.

Aštuoniese kambaryje – ne pati blogiausia patirtis

Mėgstantiems bendrauti ar keliaujantiems su kompanija, patariu neišsigąsti jaunimo nakvynės namų, vadinamųjų hostel. Žinoma, porelės gali norėti privatumo, bet pavieniai keliautojai ar kompanijos turėtų nepraleisti progos susipažinti ne tik su miestu, bet ir skirtingomis kultūromis.

Man pačiam teko apsistojus hostelyje neplanuotai gamintis brazilišką patiekalą su ispane, kanadiete ir brazilu. Kainų skirtumas – tikrai nemažas. Kartais viešbutis panašioje miesto vietoje gali kainuoti net keliolika kartų daugiau. Hosteliuose susirenka jaunimas iš viso pasaulio, todėl moderniai įrengti, puikiose miesto vietose įsikūrę nakvynės namai gali pasiūlyti ne tik nedidelę kainą, bet ir nuostabią atmosferą.

Kartais įmanoma kompanijai net užsisakyti visą kambarį, o jei norisi privatumo – dvivietį, kur teks naudotis bendru vonios kambariu. Beje, nakvynės namai dažniausiai siūlo nemokamai naudotis bendra virtuve, o tai gali padėti sutaupyti miestuose, kuriuose valgyti kavinėse ir restoranuose – tikrai brangu.

Keliautojai nemeluoja

Matyt, jau pastebėjai, keliautojai – stipri bendruomenė, noriai padedanti vieni kitiems. Juk mes vieni kitiems tikrai nemeluosim! Norėdamas sužinoti, ar planuoji apsistoti puikiame viešbutyje, būtinai domėkis keliautojų komentarais internete. Pavyzdžiui, tinklalapyje tripadvisor.com visada rasi ne tik žodinius atsiliepimus, bet ir sužinosi, kaip šis viešbutis vertinamas, lyginant su kitais to miesto viešbučiais.

Išsigąsti minusų nebūtina, svarbu būti informuotam. Juk, jei tavo numerio langai atsukti į kiemo pusę, tuomet, matyt, net negirdėsi miesto šurmulio, o pasirinkęs kambarį be maitinimo, galėsi nekreipti dėmesio, jei viešbutyje pateikiamas maistas – tikrai prastas. Svarbiausia kuo daugiau domėtis, skaičiuoti ir ruoštis kelionei. Jei būsi pasiruošęs įvairiems netikėtumams, savaitgalis Europos didmiestyje gali tapti tikrai malonia, ypatinga ir, svarbiausia, pigia patirtimi!

Daugiau kelionių patarimų galite rasti www.makalius.lt

Rimvydas Širvinskas-Makalius 26-ąjį gimtadienį sutiko Amsterdame (17 nuotr.)
+11
Skaitykite daugiau