Makiažo meistrė Justina Gafaro atskleidė, kaip reikia gyventi, kad galėtum nuostabiai keliauti

Makiažo meistrės Justinos Gafaro kelionių akimirkos / Asmeninio albumo nuotr.
Makiažo meistrės Justinos Gafaro kelionių akimirkos / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Žinoma makiažo meistrė Justina Gafarovaitė-Rašiemienė (24) su savo vyru Dominyku dažnai keliauja, savo sekėjus socialiniame tinkle džiugina, o gal ir erzina, įspūdingomis nuotraukomis. Šiuo metu ji vieši Balio saloje.

Justina, kaip gyventi, kad būtų galima taip dažnai ir įdomiai keliauti?

Aš anksti supratau savo pomėgius ir sugebėjimus, todėl vos pabaigus gimnaziją pradėjau dirbti vizažiste. Pagaliau po 6 metų darbo galiu pasidžiaugti dviejomis GAFARO grožio studijomis Vilniuje, kurios neša pelną. Tad vienintelis būdas keliauti nevaržomai - dirbti sau.

Makiažo meistrės Justinos Gafaro kelionių akimirkos
Makiažo meistrės Justinos Gafaro kelionių akimirkos / Asmeninio albumo nuotr.

Jei intensyviai dirbate, kaip tuomet susidėliojate reikalus?

Galbūt todėl ir pabėgu nuo Lietuvos dažnai, nes kai esu Vilniuje, dirbu 7 dienas per savaitę. Kartais tenka keltis net 3 ar 4 ryto, kad paruoščiau nuotakas vestuvėms. Dažnai dėl darbų įvairovės (makiažai, produktų apžvalgos, reklamos, makiažo vaizdų filmavimas) būnu išsiblaškiusi, nes vis dar nesugebu užsakymams pasakyti NE net sekmadieniais. Štai prieš 2 mėnesius sekmadienį darbų įkarštyje susilaužiau koją. Tikiu, jog tai buvo likimo siųstas ženklas, kad man reikia sustoti. Bent jau sulėtinti tempą.

Aš anksti supratau savo pomėgius ir sugebėjimus, todėl vos pabaigus gimnaziją pradėjau dirbti vizažiste.

Kodėl šį kartą pasirinkote Balio salą, kas gražaus, įdomaus jus supa?

Balio saloje Indonezijoje buvau prieš porą metų ir mane labai sužavėjo žmonių nepaliesta gamta, egzotiškos džiunglės, ryžių terasos, įdomus ir skanus maistas (bananų lapuose troškintas tunas; vaisių desertas kokoso piene), stebinančiai mažos kainos (už nuostabius apartamentus, kur Europoje mokėtume apie 300 eurų ir daugiau už naktį, čia mokame vidutiniškai 60-70 eurų už naktį; ką tik nuskintas kokosas kainuoja apie 1 eurą; valanda atpalaiduojančio viso kūno masažo kainuoja nuo 5 iki 20 eurų, priklausomai nuo salono prabangos lygio).

Kas rytą atsikeliu džiunglėse; viešbutis yra virš džiunglių upelio su atsiveriančiais vaizdais į palmes bei vieną žinomiausių Ubud miestelio šventyklų. Kelią nuolat perbėga driežai, nuo 5 cm ilgio iki metro ilgio! Didelį driežą teko matyti du kartus. Kadangi viskas taip egzotiška ir nebrangu, gali visiškai atsipalaiduoti ir pamiršti rūpesčius.

Kas jums svarbiausia kelionėse?

Man svarbiausia kelionėse jaustis saugiai. Renkuosi saugias vietoves, nes po poros ne itin saugių atostogų nesinori pajusti to paties streso. Prieš keletą metų atostogavau Izraelyje, kai jis buvo pačiame bombardavimo iš Gazos ruožo įkarštyje. Kelis kartus per dieną įsijungus aliarmui tekdavo bėgti į bunkerį slėptis nuo atskriejančių bombų. Kelionės metu teko matyti iš išgąsčio verkiančius vaikus, panikoje bėgančius turistus, klausytis žinių apie susprogdintą namą ar degalinę.

Kitas variantas - Meksikos BPM festivalis, kur kasmet susirenka daug turistų iš viso pasaulio pasiklausyti geriausios techno muzikos. Ten narkotikai ir nusikalstama veikla yra visiškai normalus dalykas. Šios kelionės metu girdėjome apie festivalyje žuvusius turistus, kurių kūnai buvo išvežti į laukus. Beje, šių metų BPM festivalyje žuvo turistai gaujų susišaudymo metu. Nemėgstu kai kurių šalių, kur vyrai elgiasi nešvankiai ,kabinėjasi; net Jeruzalėje keli vyrai mane bande pagriebti už rankos, nors ėjau įsikibusi savo vyrui už parankės.

Makiažo meistrės Justinos Gafaro kelionių akimirkos
Makiažo meistrės Justinos Gafaro kelionių akimirkos / Asmeninio albumo nuotr.

Kaip makiažo meistrės įdomu klausti, ką pravartu pasiimti, o be ko galima apsieiti?

1. Drabužius rekomenduoju nelankstyti, o vynioti į „dešrytes“, taip lagamine vietos liks daugiau.

2. Įsidėti tokius rūbus, sukneles, basutes, rankinę, kuriuos lengvai derintumei tarpusavyje tiek spalviškai, tiek pagal progą.

3. Skristi su sunkiausiais drabužiais, kuriuos ruošiesi dėvėti kelionėje - kedai, kelnės, bliuzonas. Taip nesušalsi lėktuve (dažnai būna vėsoka) ir lagaminas bus lengvesnis.

4. Kosmetikos priemones susipilstyti į mažesnius buteliukus, kuriuos už 50 ct galima įsigyti kosmetikos parduotuvėse. Taip sutaupysite ne tik vietos kosmetinėje, bet ir lagaminas bus lengvesnis. Tai ypač praverčia, jei skrendi vien su rankiniu bagažu.

5. Kosmetikos priemones rinktis universalias ir patogias, pavyzdžiui, aš visuomet su savimi turiu 1 paletę, kurią sudaro bronzantas, skaistalai ir blizgiklis. Taip vietoj 3 atskirų priemonių vežuosi tik vieną. Šampūną dažnai renkuosi 2 viename, kuris ne tik išplauna, bet ir drėkina, tad nereikia vežtis plaukų kaukės.

Daugiau mano patarimų apie kelionės kosmetinės turinį tiesiai iš Singapūro jau kitą savaitę išvysite mano „Youtube“ kanale - Justina Gafaro.

Makiažo meistrės Justinos Gafaro kelionių akimirkos
Makiažo meistrės Justinos Gafaro kelionių akimirkos / Asmeninio albumo nuotr.

Ką būtina pamatyti, ką norėtumėte parodyti draugei - kokias vietas žymias ir nežymias, kokius ritualus atlikti - kur saulėlydį lydėti, kur kavą gerti ar bandeles valgyti?

Jei būsite Italijoje, rekomenduoju nuvykti į Chinque Terre (5 kaimeliai), kuriuos galima apvažiuoti traukiniu arba perplaukti laiveliu. Tai spalvingi maži kaimeliai, išsidėstę išilgai jūros.

Apskritai, kelionėse visada pasiimame laivelį ar katerį ir kartu su vyru išplaukiame, kur akys veda ar kur bent jau leidžiama plaukti. Savarankiškame plaukime ant banguojančios jūros pajauti tikrą atostogų palaimą - šoki pasimaudyti kur nori, deginiesi ant denio kada nori ir su kokiu tik nori vaizdu - uolų, pliažo, vandenyno. Tai yra laisvė.

Jei kada būsite Bahamuose, nukeliaukite į Exuma salą. Ten laisvai gyvena kiaulės, su kuriomis galima paplaukioti jūroje. Be galo džiaugsmingas emocijas sukeliantis potyris!

Taip pat kelionėse visuomet stengiuosi išbandyti kažką naujo, ko dar nesu patyrusi - nardymą, surf'inimą bei sup'ą (banglenčių sportą). Nauji potyriai sukuria nepamirštamus atsiminimus apie keliones. Pavyzdžiui, prieš 3 mėnesius viešėdama su mama Maldyvuose išbandžiau sup'inimą. Atsikėliau 5 val. ryto, mamą palikau miegoti ir išlėkiau supinti, tuo pačiu laukti saulėtekio. Jo belaukiant, prie manęs priplaukė 12 rajų ir 7 maži rykliukai. Koks nepakartojamas jausmas!