Makiažo meistrė Olesia Žuravliova: „Neturėtume bijoti pamatyti savęs veidrodyje be makiažo“

Olesia Žuravliova / Lauryno Butkevičiaus nuotr.
Olesia Žuravliova / Lauryno Butkevičiaus nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-07-06 12:00
AA

„Merginos, perdėtai naudodamos makiažą, užgožia natūralų grožį. O be makiažo kai kurios net pačios bijo pamatyti save veidrodyje. Dabar madingas gaivus, skaistus veidas, o makiažas turi tik išryškinti natūralius bruožus“, – apie grožio suvokimą ir tendencijas kalba makiažo specialistė Olesia Žuravliova.

Moterys mąsto, kaip užmaskuoti problemą, o ne kaip puoselėti odą

Moterys dažnai nežino, kad prieš tepdamos pudrą neturėtų ant veido tepti riebaus kremo, nes kreminė pudra neišliks visą dieną.

Prieš kalbėdama apie makiažą Olesia sako, kad dažnai pamirštama akcentuoti, jog būtina paruošti veidą prieš jį dažant. „Moterys mąsto, kaip užmaskuoti problemą, o ne kaip puoselėti odą. Tai yra psichologinė problema“, – aiškina profesionalė.

Moterys dažnai nežino, kad prieš tepdamos pudrą neturėtų ant veido tepti riebaus kremo, nes kreminė pudra neišliks visą dieną. O jei naudojate kremą, turėtumėte palaukti bent 5 min., kol susigers ir servetėle švelniai nuvalyti riebų paviršių. Beje, puiki alternatyva – serumai. Taip pat vizažistė mini ir tai, jog dažnai moterys nenuvalo odos prieš tepdamos kosmetiką. Tada lieka riebalinis sluoksnis. Jį geriausiai nuvalyti losjonu arba net paprastu vandeniu.

Jei oda probleminė, pavyzdžiui, veido raudonis, spuogeliai, o probleminėms vietoms paslėpti nenaudojate maskuoklio, irgi darote klaidą. Pudra neužmaskuos, nepaslėps trūkumų. Dažna moteris taip pat pamiršta puoselėti paakius, jų nedrėkina, todėl jie lieka sausi. Paakius irgi reikia drėkinti, tik tada kreminę pudrą gražiai padengsite ir neišryškės raukšlės. Beje, jei kartą per savaitę nešveičiate odos, ji gali pradėti šerpetoti.

TAIP PAT SKAITYKITE: Holivudo žvaigždžių dermatologo patarimai, jei norite turėti nepriekaištingą odą

Makiažo ir mokyklos įkūrėja Klaipėdoje Olesia Žuravliova ėmėsi naujų iššūkių – išleido knygą. / I.Sivakovo nuotr.

Nemokame maskuoti probleminių veido vietų

Tos, kurios turi veido odos problemų, skuba jas maskuoti. Tačiau makiažo meistrė sako, kad tai moterys dažniausiai daro netaisyklingai. Pirmiausiai ji pataria šias problemas diagnozuoti: išsiaiškinti, ar jūsų problemas spuogai, kapiliarai, paraudimas, paakių problemos ar kt.

„Maskavimo produktą reikia pasirinkti pagal odos problemą. Pavyzdžiui, jei oda melsva, išryškėję kapiliarai, tada reikia naudoti gelsvą paakių maskuoklį. Dažniausia klaida, kad moterys naudoja šviesų ir dar labiau išryškina odos pilkšvumą. Beje, jei maskuojate paakius, dažniausiai priemone moterys tepa visą paakių zoną, o problema yra tik ties vidiniu akies kampučiu, tad ten ir tepkite.

Veido odai patarčiau naudoti veido ir maskuoklį, neužtenka tik pudros (ypač mineralinės, kuri nėra skirta maskuoti, tik natūraliai padengti). Būtina maskuokliu tepti tik problemines vietas, o ne visą veidą. O kai dengiate pudra, nenuvalykite maskuoklio, ką dažnai daro moterys“, – probleminių veido odos vietų maskavimo paslaptis atskleidžia Olesia.

Pasaulinės tendencijos – natūralus makiažas

Dabar labai daug kalbama apie natūralumą, tai pastebi ir O. Žuravliova. Tačiau makiažo specialistė mano, kad kalbų padaugėjo, nes moterys tiesiog pradėjo perdėtai ir neprotingai naudotis makiažo galimybėmis: prisiauginti per ilgas ir per tankias blakstienas, darytis permanentinį antakių makiažą, perdėm ryškinti veido kontūrus.

„Merginos, perdėtai naudodamos makiažą, užgožia natūralų grožį. O be makiažo kai kurios net pačios bijo pamatyti save veidrodyje.

Merginos, perdėtai naudodamos makiažą, užgožia natūralų grožį. O be makiažo kai kurios net pačios bijo pamatyti save veidrodyje.

Dabar madingas gaivus, skaistus veidas, kuris yra tarsi šlapio efekto. Blakstienos neturi užgožti akių, dažomos labai subtiliai.

Tačiau nemanau, kad ryškesnis makiažas išeina iš mados. Keičiasi tik požiūris – jei ryškinama, tai tik kuri nors veido dalis. Pavyzdžiui, dabar labai madingos raudonos lūpos, tačiau jei jos ryškios, veidas turi būti padengtas natūraliai, o blakstienos, akys, antakiai nepadažyti. Jei dažomos akys, tada visos kitos veido dalys – labai neutraliai.“

Tačiau specialistė pabrėžia, kad visur būtina išlaikyti balansą ir per daug nesižavėti visiškai nepadažytu veidu: „Nesiūlyčiau merginai eiti į darbo pokalbį ar renginį be minimalaus makiažo. Jei mergina minimaliai, natūraliai pasidažiusi, tai parodo, kad ji pasitempusi, jai susitikimas yra svarbus.“

Nuo žiemos tęsiasi blizgučių mada

Olesia pastebi, kad spalvos, kurios dominuoja vasarą ir dar bus madingos rudenį, yra šampano, vario, aukso atspalviai. Jos labai tinka moterims, kurios nenori ryškių šešėlių. Beje, dabar šios spalvos derinamos su sidabriniais atspalviais, o tai anksčiau buvo neleistina. Pavyzdžiui, šampanine spalva dažomas visas akies vokas ir kontūro pieštuku švelniai perbrėžiama sidabrinė linija. Tai labai tinka ir žydraakėms, ir rudaakėms. Tačiau tai būtina daryti subtiliai, ir labiau tinka jaunoms, kol akys dar atviros.

„Blizgučių mada vis dar tęsiasi nuo žiemos. Jie naudojami visur: lūpoms, akims. Jau kurį laiką madinga blizgiu akių kontūro pieštuku paryškinti akis. Aišku, jei neturite daug patirties, gana sunku juos pačiai užtepti. Daugelis klienčių bando naudoti nagams skirtus blizgučius ir tikisi, kad laikysis ant akių vokų, tačiau taip daryti yra klaida.

Beje, dabar reikėtų naudoti įvairesnių spalvų akių kontūro pieštukus, ne tik juodus: vyšnių, tamsiai mėlynos ar žalios spalvų. Kalbant apie lūpas, madinga karamelinio atspalvio ir riešutmedžio spalvos, ko iki šiol nebuvo, šios spalvos labai gražiai atrodo prie įdegusios odos“, – šypsodamasi žiniomis dalijasi profesionalė.

TAIP PAT SKAITYKITE: Grožio procedūros, kurių nereikėtų palikti vestuvių išvakarėms

Olesia Žuravliova / Lauryno Butkevičiaus nuotr.

Vestuvių makiažui daugelis tendencijų negalioja

Tačiau meistrė pataria šiais patarimais nesivadovauti, jei ruošiatės vestuvėms. Iš minėtų spalvų ji siūlo tik šampano ir vario atspalvius. O blizgučių ir ryškesnių spalvų pataria atsisakyti.

„Makiažas turi derėti prie bendro įvaizdžio, ko mes vis dar mokomės. Aišku, yra taisyklės, pavyzdžiui, naudoti vandeniui atsparius produktas, išryškinti blakstienų augimo liniją, bet viskas derinama individualiai. Aš atsižvelgiu į suknelę, į nuotakos charakterį. Vienos labai drąsios, mėgsta ryškų makiažą, tačiau subtilesnei nuotakai parinksiu švelnesnį makiažą“, – aiškina Olesia ir pataria vadovautis ne tendencijomis, o specialisto patarimais ir laiko patikrintomis žiniomis, kas tinka jums.

Beje, nuotakos dabar neretai renkasi vizažistą visai dienai, kuris padaro ir rytinį makiažą, ir ryškesnį, skirtą fotosesijai. „Nuotraukose makiažas turėtų būti ryškesnis, pavyzdžiui, labiau pabrėžiami veido kontūrai, blakstienų augimo linija. Tačiau tai nereiškia, kad reikia pajuodinti akis, lūpas apibrėžti pieštuku ir pan.“, – apie svarbą išlaikyti balansą kalba makiažo meistrė.

Paaugles būtina mokyti estetikos pojūčio ir švaros

Viešumoje kyla diskusijų, nuo kada paauglėms dažytis, kaip tai daryti. Jau antrus metus iš eilės Olesia organizuoja makiažo stovyklas paauglėms. Ji sako, kad dažnai pačios mamos skambina, ir aiškina, kad dvylikametė dukra nori išmokti pasidažyti.

„Negaliu pasakyti, kada vaikas tam subrendo. Tai nuspręsti yra mamų atsakomybė. Tačiau šios stovyklos tikslas yra šviesti merginas ir kalbėti apie pasitikėjimą savimi, subtilumą, tvarką, švarą, odos priežiūrą. Nemanau, kad paauglės turėtų perdėtai dažytis ar mokėti maskavimo triukų. Dažnai mamos atveda dukras būtent dėl to, kad išmokintume estetikos pojūčio, o ne makiažo gudrybių. Išėjusios iš stovyklos jos supranta, kada ir koks makiažas tinkamas, o į mokyklą tikrai neina ryškiai pasidažiusios. Kalbame apie perdėto makiažo žalą, kad nebūtų poreikio persistengti.

Be to, pasirenkame natūralią kosmetiką. Tad jei mergaitė turi probleminę odą, ji jaučiasi negerai, yra produktų, kurie padės užmaskuoti trūkumus, bet nepakenks. Kodėl to neparodžius, jei paauglė geriau jausis?“, – svarbą mokyti jaunas mergaites grožio suvokimo pagrindų pabrėžia Olesia.

Netrukus ir vyrai pradės dažytis

Makiažo meistrė sako, kad ne už kalnų laikas, kai ir Lietuvos parduotuvėse pamatysime kosmetikos skyrius, skirtus vyrams. Juose bus ir veido, ir paakių maskuokliai ir kitų makiažo priemonių vyrams.

„Manau, tokią tendenciją pamatysime maždaug po penkerių metų. Pasaulyje garsiai kalbama apie vyrų makiažą ir ne tik tokias priemones kaip maskuoklis ar kremas. Vyrai, eidami į dalykinius svarbius susitikimus, jau dabar eina pas makiažo meistrus, kad padėtų paslėpti odos problemas: paraudusią odą, tamsius paakius. Ir man nesvarbu, ar tai vyras, ar moteris, bet jei reikia padėti, aš tai ir darau.“

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!