Makiažo tendencija – tebūnie šviesa
Jeigu reikėtų keliais žodžiais apibūdinti 2018-ųjų grožio tendencijas, įvardyčiau jas taip: skaistalai, violetinė spalva ir „highlighter“. Būtent pastarasis, Lietuvoje dažniausiai vadinamas „švytėjimo suteikiančia priemone“, galutinai iš populiariųjų sąrašo išstūmė savo ilgametę bendražygę – kontūravimo priemonę. Užmirškite matines pudras, sunkaus maskavimo ir griežto kontūravimo produktus – atėjo šlapios, gyvybingos ir spindinčios odos laikas, o tokią dovanos tinkamai parinktas „highlighter“.
Tikriausiai bent kartą matėte makiažo schemų, kuriose rudi atspalviai žymi, kur reikėtų kontūruoti, o šviesūs – kurias veido dalis optiškai pakelti. Sudėtingų formulių čia nėra: tamsūs tonai optiškai mažina, gilina; šviesūs – didina ir iškelia. Tai ir yra visa kontūravimo paslaptis.
Nors realybės šou žvaigždė Kim Kardashian tituluojama kontūravimo karaliene, o jos ilgametis makiažo meistras Mario Dedivanovicius – kontūravimo karaliumi, tikrai ne šis sėkmės lydimas duetas atrado kontūravimą. Kontrastingas šviesos ir šešėlių efektas nuo seno naudojamas grimuojant teatro, kino aktorius, kontūravimo principą puikiai išmano ir drag queens, šia technika suteikiantys vyriškiems veidams moteriškus bruožus. Tačiau Kim ir Mario verti savo titulų už tai, kad perkėlė kontūravimą iš fotosesijų, teatro, pasirodymų ir kino ekranų į mūsų makiažo kasdienybę: net mažiausiai grožio pasauliu besidomintys žino, kad tam tikrose vietose patamsinus ir pašviesinus veidą galima paversti kaulėtesniu, išraiškingesniu, proporcingesniu. Tereikia viską gerai išsklaidyti!
Tik šįmet galite pamiršti tamsiąją kontūravimo dalį ir visą dėmesį skirti šviesiajai, vadinamajam strobingui. Tai – kontūravimas šviesa, akcentuojant iškiliausias veido dalis (skruostikaulius, nosies briauną, kaulus virš antakių, smakrą, lūpų linkį ir t. t.).
Strobingo taisyklės – nesudėtingos, svarbiausia išsirinkti tinkamiausią priemonę.
Jeigu oda sausa... Rinkitės kreminę arbą skystą priemonę, ją sklaidyti galite paprasčiausiai pirštais arba makiažo kempinėle tiesiai ant skysto makiažo pagrindo. Pudrinės tekstūros tik dar labiau paryškins odos sausumą, tad venkite jų. Taip pat netepkite švytėjimo suteikiančios priemonės ten, kur yra raukšlelių, – taip jas tik paryškinsite.
Jeigu oda mišri, riebi... Venkite švytėjimo T zonoje ir naudokite birias ar presuotas pudros pavidalo priemones. Jas naudokite veidą jau nusausinusios biria ar presuota pudra.
Kokį atspalvį rinktis? Nors šiemet itin madinga aukso spalva, ji natūraliai atrodo tik ant tamsesnių odos tonų. Universaliausias švytėjimo priemonės atspalvis – šampano: tokį galėsite naudoti ištisus metus.
Kaip žinoti, ar priemonės atspalvis tinka? Žvelgdamos į save veidrodyje, tiesiai ant skruostų švytėjimo neturite matyti. Jeigu regite patamsėjimų – pasirinkote per intensyvų atspalvį. Pasirinkusios per šviesų (ar per šaltą) atspalvį veidrodyje matysite išbalusius plotus ten, kur ant skruostų tepėte priemonę.
Natūraliausiai atrodo priemonės, kurios suteikia švytėjimo, bet neturi akivaizdžių blizgių dalelių. Išmėginkite parduotuvėje ant rankos ir atidžiai apžiūrėkite: jeigu matote tiesiog žvilgančią odą – priemonė suteiks natūraliai atrodantį efektą. Jeigu matote blizgučius – tokią priemonę pasilikite nebent vakarui.